หัวข้อ: ขอเชิญร่วมงานอีสานจุฬาฯพาแลง - ๒๗ พ.ย. ๕๓

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ BaBoon

ขอเชิญร่วมงานอีสานจุฬาฯพาแลง - ๒๗ พ.ย. ๕๓

ขอเชิญร่วมงานอีสานจุฬาฯพาแลง - ๒๗ พ.ย. ๕๓

ขอเชิญอ้ายมหาและสมาชิกพี่น้องบ้านมหาดอทคอมสุคน ฮ่วมงานอีสานจุฬาฯ พาแลง ประจำปี ๒๕๕๓ วันเสาร์ที่ ๒๗ พฤศจิกายน ๒๕๕๓ เวลา ๑๘.๐๐ น. เป็นต้นไป อยู่สนามหน้าอาคารจุฬาพัฒน์ ๗ คณะวิทยาศาสตร์การกีฬา (ข้างสนามศุภชลาสัย เยื้องกับเวทีประกวดโปงลางชิงแชมป์ประเทศไทย สนามกีฬาแห่งชาติ) มากินข้าวแลงฮ่วมกัน ฟังดนตรีม่วน ๆ เบิ่งหมอลำเรื่องต่อกลอน พร้อมทั้งการแสดงพื้นบ้านตระการตา โดยวงโปงลางจุฬาฯ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย BaBoon; 15-11-2010 at 14:23.

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    คืนวันเสาร์ที่ผ่านมา กะงานพาแลงพ่อขุน อยู่ ม.รามคำแหง หลานผมกะไป หมอลำเล่นได้บ่อท่อได๋ คนสิหย่องบ่างกัน ลำเรื่องกะได้เว่าไส่ไมค์เอาซื่อๆ เลยได้เลิกก่อนเวลา..
    .งานพาแลงพระจอมเกล้าพระนครเหนือ2-3เดือนที่ผ่านมา การแสดงกำลังเริ่ม กะสิหย่องกันแล้ว กำลังเล่นม่วนๆ เจ้าหน้าที่กะเลยให้เลิกงาน4ทุ่ม.. พวกกะจ่มเสียดายอยู่เลิกไวโพด ....แต่ถ้าบ่อเลิกตีกันคักๆ ...

เพิ่นเชิญหลายสถาบันมา เชิญมาเพื่อมิตรภาพ เพื่อคนอีสาน.. แต่ว่ามาแล้วกะสิตีกัน ..

..งานพาแลงบ่อว่าสิ จัดอยู่ไสกะตาม ขอให้ดูแลเรื่องนี้ดีๆเด้อครับ มันสิบ่อม่วน.. เสียดายงาน ..

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    อยากไปนำยุจ้า แต่ว่ากะยุไกลโพด เลยไปบ่ได่ จั่งได๋กะส่งใจไปจ้า อ้าว ม่วนๆๆๆๆๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ BaBoon
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    คืนวันเสาร์ที่ผ่านมา กะงานพาแลงพ่อขุน อยู่ ม.รามคำแหง หลานผมกะไป หมอลำเล่นได้บ่อท่อได๋ คนสิหย่องบ่างกัน ลำเรื่องกะได้เว่าไส่ไมค์เอาซื่อๆ เลยได้เลิกก่อนเวลา..
    .งานพาแลงพระจอมเกล้าพระนครเหนือ2-3เดือนที่ผ่านมา การแสดงกำลังเริ่ม กะสิหย่องกันแล้ว กำลังเล่นม่วนๆ เจ้าหน้าที่กะเลยให้เลิกงาน4ทุ่ม.. พวกกะจ่มเสียดายอยู่เลิกไวโพด ....แต่ถ้าบ่อเลิกตีกันคักๆ ...

เพิ่นเชิญหลายสถาบันมา เชิญมาเพื่อมิตรภาพ เพื่อคนอีสาน.. แต่ว่ามาแล้วกะสิตีกัน ..

..งานพาแลงบ่อว่าสิ จัดอยู่ไสกะตาม ขอให้ดูแลเรื่องนี้ดีๆเด้อครับ มันสิบ่อม่วน.. เสียดายงาน ..
    มันม่วน เพิ่นกะเลยอาจสิอดใจบ่ไหวเนาะ... จั่งได๋กะขอให้มีสติ บ่ม่วนจนเกินขอบเขต ไปเฮ็ดให้คนอื่นเดือนร้อน จนเกิดการหย่องบ่างกัน (ศีลข้อ 5 โตเดียว ถ้าขาดยามได๋มักสิเป็นตั่วพี่น้อง 555)

ถ้ามาจุฬาฯ บรรยากาศกะสิต่างแนจักหน่อยเด้อคับ ยังอนุรักษ์พื้นบ้านแบบเก่าอยู่ บ่ได้เอาเครื่องดนตรีสากลมาผสม บ่ว่าสิเป็น พิณ แคน ซอ โปงลาง ปี่แคน โหวด กลองยาว กลองตุ้ม ทั้งช่วงลำ ช่วงการแสดง และช่วงม่วนซื่นโฮแซว สิเป็นจั่งได๋กะลองมาสัมผัสเบิ่งเด้อคับ ยินดีต้อนรับสุคน

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    อาจารย์บาบูล จัดได้เยี่ยมยอดในทุกปีที่ผ่านมา เน้นเครื่งดนตรีพื้นบ้านอิสานบ้านเฮา เยี่ยมอิหลีครับ ช่วยกันอนุรักษ์ใว้ //ว่าแต่เก็บบัตร 30 บาท คือสิมีทุนจัดอยู่ติเน๊าะ เก็บถูกจัง อาจารย์บาบูล ถ้าบ่าวเซียงน้อยไปสิได้ขึ้นไปแจมเวทีนําเขาบ่อฮึ อิอิ ปล. อาจารย์บาบูลส่งเบอร์โทรของอาจารย์ให้ผมแหน่เด้อ ที่เคยส่งให้มันหาย ส่งทางข้อความส่วนตัวก็ได้ ขอบคุณครับ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวเซียงน้อย
    อาจารย์บาบูล จัดได้เยี่ยมยอดในทุกปีที่ผ่านมา เน้นเครื่งดนตรีพื้นบ้านอิสานบ้านเฮา เยี่ยมอิหลีครับ ช่วยกันอนุรักษ์ใว้ //ว่าแต่เก็บบัตร 30 บาท คือสิมีทุนจัดอยู่ติเน๊าะ เก็บถูกจัง อาจารย์บาบูล ถ้าบ่าวเซียงน้อยไปสิได้ขึ้นไปแจมเวทีนําเขาบ่อฮึ อิอิ ปล. อาจารย์บาบูลส่งเบอร์โทรของอาจารย์ให้ผมแหน่เด้อ ที่เคยส่งให้มันหาย ส่งทางข้อความส่วนตัวก็ได้ ขอบคุณครับ
    ผมบ่ได้จัดดอกคับ น้องชมรมฯ จัดคับ ผมแค่ผู้เบิ่งและไปฮ่วมงานสื่อ ๆ :)

บัตร 30 บาท กะบ่ได้หยังหลายดอกคับ อยากให้ผู้มาฮ่วมงานได้เข้างานหลาย ๆ ได้เข้าไปเบิ่งการแสดง แล่วกะได้มีงบประมาณไปซื้อแนวกินหลาย ๆ สิได้อิ่ม ๆ 555 (อิหลีแล่วกะได้งบประมาณส่วนหนึ่งสนับสนุนจากมหาวิทยาลัย ส่วนที่เหลือกะหาเพิ่ม จากการจำหน่ายบัตร จำหน่ายอาหาร เครื่องดื่ม เป็นต้น ถ้ามหาวิทยาลัย/สถาบันได๋มีงบประมาณน้อย เพิ่นกะอาจสิเพิ่มราคาบัตรเข้างานขึ้น ตามความเหมาะสมคับ แต่ก่อนนี้จะประมาณ 60 บาท เดี่ยวนี้ประมาณ 30 - 50 - 60 บาทคับ)

อิหลีแล่วเพิ่นเน้นการเผยแพร่และอนุรักษ์วัฒนธรรมประเพณีพื้นบ้านอีสานเฮา ได้กินข้าวฮ่วงแลงกัน เบิ่งการแสดงพื้นบ้าน ฟังดนตรีม่วน ๆ โส่เหล่เว้านัวหัวม่วนนำกัน เป็นการสานสัมพันธ์กันอันดีต่อกัน ทั้งสมาชิกชมรมฯ พี่เก่าชมรมฯ นิสิตนักศึกษาที่มาจากสถาบันต่าง ๆ นิสิต/บุคลากรจุฬาฯ สมาชิกอีสานจุฬาฯแฟนคลับ(สมาชิกเว็บ) และประชาชนทั่วไปที่สนใจ บรรยากาศกะสิเป็นกันเองคับ

เบอร์ติดต่อส่งไปให้แล่วเด้อ

นิสิตนักศึกษา

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ลุนนี ศรีเกษ
    ศรีสะเกษ กรุงเทพ จอมเทียนชลบุรี
    บล็อก
    1
    อยากไปแฮงๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ บ่าวเซียงน้อยให้ป้าย่างนำก้นแหน่จ้า จั่งได๋กะสิจ้อนสิ่นแหล่นไวๆเอาจ้า อิอิ อยากไปอะหลีเดอจ้า ไผสิไปเอิ้นเอาป้าแดงไปนำแหน่จ้าาาาาาาาา

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ป้าลุนนี บ่อต้องกลัวเขาตีกัน ถ้าตีกันอิหลีผมสิเกี่ยป้าขึ้นหล้งแล่นออกหน้าหมู่ พู้นแล่ว ฮ่าๆๆๆๆ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc