หัวข้อ: ไกค์เพลง "ตายย้อนคึดฮอด"

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1

ฟังเพลงออนไลน์ ไกค์เพลง "ตายย้อนคึดฮอด"

เพลงนี้แต่งขึ้นเพื่อประชดประชันห้วงความรู้สึกคิดถึงที่มีต่อสาวเจ้าที่ลาห่างหายจากไป "ความห่วงใย" สร้างความกระวนกระวายใจให้กับหนุ่มบ้านนายิ่งนัก กินไม่ได้นอนไม่หลับ เมื่อย้อนนึกถึงภาพในอดีตที่ผ่านมา ถึงนาทีนี้หนุ่มบ้านนาคนนี้ยังจะขอยืนยันว่า "วันนี้ฉันจะยังคงรอเธออยู่ที่เดิมนะ" ใครจะหาว่าฉันบ้าก็ชั่ง

ตายย่อนคึดฮอด
    คำร้อง/ทำนอง thedon
    ดนตรีไกค์โดย : บ่าวข้าวจี่

[WMA]http://www.file2go.com/dl.php?fi=529s3[/WMA]

มื้อนี้ อ้ายเหงา หัวใจ อีหลี น้องหล่า
    ตั้งแต่ เจ้าจากบ้านนา ไปอยู่ เมืองฟ้า อ้ายเหงา คือไก่
    บ่เป็น ตาอยู่ กินนอน บ่ได้ คึดฮอด คักหลาย
    เบิ่งทรง บ่ม้มแล้งฮ้าย ก็คงเหงาตาย ย่อนคึด ฮอดเจ้า

อดีต ความหลัง ก่อนครั้ง มีเจ้า เคียงกาย
    ปั้นข้าว คุ้ย หมกหน่อไม้ นั่งกินข้าวงาย นำกัน สองเฮา
    พูดคุยหยอกเย้า ออดอ้อน คำหวาน ประสา หนุ่มสาว
    บัดนี้ บ่เห็น แม้เงา จะส่งข่าว คราว ก็บ่ เห็นมี

Hook คั่วกุ๊ดจี่ ห่อผักกระโดน บ่มี ความหมาย
    จ้ำป่น กะบ่แซบฮ้าย อาการ ตรอมใจ ก่อนสิ้นชีวี
    นั่งเหงา ซกงก ดวงตา เหม่อลอย เบิ่งฟ้า คืนนี้
    คึดฮอด เจ้าหลายอีหลี ก่อนฟ้าราตรี พ้นผ่าน อีกครั้ง

ผ่านเลย พ้นปี ถึงวันนี้ อ้ายยังรอเจ้า
    ชะเง้อ ชะแง้ ทางเข้า ที่เคยส่งเจ้า จนสุดทางย่าง
    ชาวบ้าน นินทา ผู้ได๋ จะว่า เป็นบ้า กะซาง
    ฮักอ้าย บ่เคยจืดจาง ซ่าโลด เป็นหยัง ตายย่อน คึดฮอด
    ซ่าโลด ดัง ดัง ตายย่อนคึดฮอด
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย thedon; 09-12-2010 at 10:09.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มีนา
    อยากกินหมกหน่อไม้ จ้ำป่น กับ คั่วกุ๊ดจี่น้อจ้า....ฮิ้วววววว...ขอบคุณค่ะ

เข้ามาแย่งป่น กับคั่วกุดจี่
    กะซ้าง กะซ่าง ไผวาหยังกะซาง ฮ่าๆๆ
    LET IT BE...

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

ยาดคั่วกุดจี่นำแหน่จ้า อิอิ

ป้าดด ขนาดแต่งแบบประชดประชันเด้นี่ ยังม่วนขนาดนี่เนาะจ้า ฟ้าวหานักร้องมาฮ้องใส่เด้อจ้า สิได้หลอยไปเปิดซั่นดอก แต่ว่าทางพี้บ่เคยคุ้ยหมกหน่อไม้เด้อจ้า เอาซ้อนซดเอาโลด อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    อ่อย ตายย้อนคิดฮอดอะหลีจ้า คิดฮอดเขาหลายๆอิอิอิ ชื่อเพลงมักๆๆๆเด้มักชื่อเพลงเด้อ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    อืม..บ่มีความเห็นดอกจ้า เข้ามาฟังซือๆ...

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ผมคือสิได้ตายสู่มื้อ เกิดใหม่ แล้วตายอีกมื้อล่ะหลายรอบน่อ สั่นเป็นแบบนี้

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    ไผ๋น้อ มาทำให้คึดฮอด....55555

ม่ายยยยยยย น่าาาาาาา ทามมมมมมมมมมมม กันนนนนนนนนน ด้ายยยยยยยย เลยน้อ

อิสระ เสรี เสมอภาค

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    ฮ่วยให้ผมฮ้องสาเป็นหยังครับเพลงนี้ ฮ้องบ่ม่วนกะอดสาฟังเอานั้นเถาะ อิอิ
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวธนา
    อิ อิ ตายย่อนคิดฮอด พะนะ
    ยมทูต..เดาะดอนเจ้าเป็นอะไรตาย
    เดาะดอน..ข้าน้อยตายย่อนคิดฮอดครับท่าน
    ยมทูต..เหตุผลบ่สมควรตายกลับไปยังร่างเจ้าเดียวนี่
    เดาะดอน..สายไปแล้วข้าน้อย ร่างพุข้ายูในเมฬุไฟใหม่จวดๆแล้วครับท่าน
    อิ อิ อิ อิ