หัวข้อ: ไผ๋เคยกิน"แกงเส้นร้อนใส่ปลากระป๋อง" แนจ้า

ศึกษาหาความรู้
    นี่ หละคับบบบบบ กับแกล้มชั่นดี เหอๆๆๆๆๆๆ:b-b:b-b:b-b

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    นี่ล่ะจ้าอาหารประจำของเอื้อยเวลาน้ำท่วม..ยามน้ำท่วมกะสิได้ของแจกคือปลากระป๋อง กินทุกคาบๆหลายกะเบื่อ หาเส้นมาแกงใส่แนวนี้ล่ะ..สุดยอดจ้า..ฮ่าๆๆ:l-

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวพล
    อืมมมมม แล้วอันเป็นท่อนๆวางยุกลางจานคือบ่ใส่นำน้อคับ สงสัยชิแม่นกะชายแม่นบ่อึ
    แม่นจ้า กระชายทุบแป๊ะๆๆ ใส่แล้วเวลาหย่ำถึกหอมหลาย

บ่เคยกินใส่ปลากระป๋องจักเทือจ้า....
    เคยกินแต่ซื้อเป็นถุงละบาท2บาท เขาต้มหวานๆเค็มๆใส่ลูกชิ้น เวลากินกะกัดก้นถุงเลยจ้า...โดนนานมาแล้ว55++
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    กินดู๋คักตะเป็นเด็กน้อย เพราะว่า บ่มีแนวสิกินคือว่านั่นล่ะครับ

แล้วกะยามเกี่ยวข้าว ดำนา เด้อ เป็นอาหารที่ขาดบ่ได้ เพราะว่ามันได้หลายกินอิ่มเหมิดสุคน เฮ็ดง่าย แถมแซบพ้อม

เว่ามากะบ่ได้กินโดนแล้วเดะล่ะเนาะ
    คุณหมออิ๊ท มื้อลุน ลองเฮ็ดแกงโครงไก่ ใส่บักฟัก ใส่บักอื๋อ ใส่ดอกหอม เบิ่งแหน่เด้อครับ บ่ได้กินโดนแล้วคึดฮอดอีแม่

พี่นางติ๋ม มันเป็นรสชาติจั่งได๋ครับ ต้มล่อนใส่ลูกซิ้น พะนะ ถงละสองบาท กัดดากดูดเลยวะติ 55555555 อยากกินแมะ อิอิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    เคยกินจ้า แชบหลายแม่ทำ แชบวุ่นเส้นอยู่แล้วจ้า ทำหยังกะแชบถ้าบ่ได้ทำเอง อิอิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    สมัยอยู่บ้าน ตอนไปเสียหญ้ามัน รึว่าดำนากะได้แกงปลากระป๋องนี้ละครับพอแล้วสวยยุเด้ละอิอิอิ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    เคยกิน ๆ ครับวุ้นเส้นนี่แกงใส่หยังกะแซบครับ ใส่ไก่กะแฮ่งแซบคัก
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    ของแซบตั๊ว กับบ้านยามใดแม่เฮ็ดให้กินสุเที่ยวแซบคักขนาด

Tags for this Thread