หัวข้อ: ไผ๋เคยกิน"แกงเส้นร้อนใส่ปลากระป๋อง" แนจ้า

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28

ไผ๋เคยกิน"แกงเส้นร้อนใส่ปลากระป๋อง" แนจ้า

สวัสดีจ้าน้องอีีทได้กับข้าวเซ้ามือนี้ คือของที่เหลือจากช่วงน้ำท่วมที่ผ่านมา มี เส้นร้อน (วุ้นเส้น) ปลากระป๋อง กะเลยคิดอยากกินแกงเส้นร้อน(แกงวุ้นเส้น)ใส่ปลาประป๋อง ตะเป็นเด็กน้อยอิแม่เลาเฮ็ดให้กินจ้า กะว่าล่ะน้อ บ้านเฮาบ่ค่อยมีสิมีสิกิน แต่อีีทกะบ่เคยอดอยาก อิแม่เลาหาเลาเฮ็ดให้กินเบิดล่ะบ่ว่าสิอยากหยัง มาเบิ่ง หน้าตากันเลยจ้า
    ไผ๋เคยกิน"แกงเส้นร้อนใส่ปลากระป๋อง" แนจ้า
    นี่ก็เครื่องปรุง
    ปลากระป๋องตราสามแม่ครัว(อร่อยที่สุด)เกิดมากะเห็นโลดจ้า
    วุ้นเส้น พริกแกง น้ำปลาร้า และใบผักชี

วิธีทำ
    ต้มน้ำให้เดือด ใส่พริกแกงลงไป ใส่น้ำปลาร้าลงไป ใส่ปลากระป๋องลงไป สักพัก ใส่วุ้นเส้น ปรุงรส ถ้าจืดไปใหใส่น้ำปลาได้แต่อย่ามาก เพราะน้ำปลาร้าก็มีเกลืออยู่แล้วใส่ผักชี ปิดฝา ยกลง

กินยามได่คิดฮอดอิแมแท้เด๊

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู
    เคยกินจ้า แซบจ้า แกงใส่ไก่กะมักจ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวพล
    อืมมมมม แล้วอันเป็นท่อนๆวางยุกลางจานคือบ่ใส่นำน้อคับ สงสัยชิแม่นกะชายแม่นบ่อึ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    สุดยอด ยอดสุดดดจ้า พี่อีท กินฮ้อนๆ เบิ่ด ครูเลยจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ดอกมันปลา
    ขอบคุณสำหรับเมนูนี้เด้อจ้า
    น้องหล่าเลยได้แนวกินยามเช้า
    เป็นแกงเส้นร้อนใส่ปลากระป๋อง
    เพราะมาเปิดพ้อแล้วเห็นเอื้อยเฮ็ดเป็นตาแซบเลยไปเฮ็ดนำจ้า
    แต่กินแล้วกะคิดฮอดเฒ่าแม่คือเอื้อยอีทว่าหล่ะน้อจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    แม่ครัวนี่เฮ็ดเป็นสุอย่างอีหลีเนาะ มักเด้อแกงแบบนี้ เคยเฮ็ดอยู่ตะสมัยอยู่บ้าน แต่ว่ามักกินสื่อ ๆ มากกว่าบ่กินข้าว อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    แซบครับ พอแล้วแลง แล้วงาย นำปลากระป๋องนี่หละครับผมกะดาย สมัยเฮียนหนังสือ หนีออกจากพ่อแม่ไปอยู่ผู้เดียว หาแนวกินบ่อได้กะมีปลากระป๋องครับพอได้แล้วมื้อแล้วเว็น
    ได้ปลากระป๋องมาเปิดกินสื่อๆกับข้าวเหนียวอันนี่แบบที่ว่าหิวแฮง ถ้าหิวพอส่ำใด๋ส่ำหนึ่งกะมีแนวมาปรุงครับ หาหอมสด พริกสด ตะไคร้ มะนาว ผักชีหอม ส่ำนี้กะครบชุดแล้วครับ ผมเฮ็ดกินประจำครับ แต่เดียวนี้พออยู่พอกิน กะดนๆมีเทื่อครับ ยังเฮ็ดกินอยู่ครับ ลองเบิ่งเด้อพี่น้อง แก้หิวได้ครับ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    เคยกินอยู่ครับ บอกเลยว่าแซบหลายอีหลีเด้อครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ยามดำนา เกี่ยวข้าว กะได้แกงเส้นนี่ละครับ ต้องกินฮ้อนๆเด้อแซบๆ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวน้ำโสม
    อาหารประจำครับเอ็ดง่ายแซบพ้อม ขนาดผมเอ็ดแนวกินบ่เป็นผมยังเอดแซบเนาะแกงร่อนใสปลากระป๋อง..ปลากระป๋องเอดยังกะแซบครับป่นปลากระป๋องกะแซบเด้อครับป่นคือป่นปลาธรรมดานิล่ะครับลองเบิงเด้อครับผม...

Tags for this Thread