หัวข้อ: ---: รักษาสิทธิ์ฮักเพียงเจ้า :---

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

---: รักษาสิทธิ์ฮักเพียงเจ้า :---

---: รักษาสิทธิ์ฮักเพียงเจ้า :---

เก็บอุ่นไอในตาเจ้า ที่บอกเล่าว่ามีกัน พร้อมสัมพันธ์วันห่วงหา จากคำจาคิดถึงอ้าย

ทุกความหมายที่เคยแจ้ง คำแถลงที่เคยกล่าว ผ่านลมหนาวอีกกี่ครั้ง ทั้งใจนี้กะแม่นเธอ

หากได้ฟังว่าเพ้อเจ้อ ยังล้นเอ่อความจริงใจ ทุกเส้นชัยในใจฝัน แต่ละวันยังมีเจ้า

สิ่งบรรเทาหัวใจท้อ คอยเติมต่อก่อความหวัง คือยิ้มยังติดในตา เป็นสัณญาพาใจชื่น

บ่อาจคืนความคิดฮอด ฝากออ้มกอดตามลมผ่าน เหมันต์กาลเข้ามาไกล้ หัวใจอ้ายอุ่นเสมอ

ฮักเจ้าเด้อบ่เคยร้าง แม้นความห่างเส้นทางไกล ส่วนทางใจยังแนบชิด รักษาสิทธ์ฮักเพียงเจ้าาา

[RADIO]http://www.file2go.com/mrun.php?me=11570s1[/RADIO]

เขียนแต่ผญาดอกเด้อพี่น้อง บ่ปากบ่ไอนำไผกะอย่าว่าให้ผู้ข้าเด้อครับ (ตามประสาเด็กน้อยในบ้านผู้หนึ่ง ฮ่า ๆ ) พากันเฮ็ดเอาเด้อแนวได๋มันดีพี่น้องเอ๊ย ส่วนทางผู้ข้า ผญาบ่ติดดาวคือหมู่ กะซ่อยกันอ่านซ่อยกันวิจารย์เอาเด้อครับ แนวได๋มันบ่ค่องบ่คือกะกราบขออภัยพี่น้อง มิตรรักแฟนผญา เพราะว่าทุกมื้อนี้บ่เขียนแนวอื่นครับ มิดปานกุ๊ดจี่ฟังลำไผว่ากะดาย คิดฮอดทุกท่าน ทุกคนเด้อครับผม

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ถ้าไผมีความฮัก ความหลัง ได้อ่านแล้วกลั้นน้ำตาบ่ออยู่ละ.....แม่นบ่อพี่น้อง อิอิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    ถ้าไผมีความฮัก ความหลัง ได้อ่านแล้วกลั้นน้ำตาบ่ออยู่ละ.....แม่นบ่อพี่น้อง อิอิ
    บ่มีความคิดเห็น หุหุ ผมขอเป็นกลางคับ

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ หญ้านาง
    ม่วนหลายจ้าอ้ายบ่าวพงษ์ เข้ามาอ่านและเป็นกำลังใจให้ตลอดเด้อจ้า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    มา ๆ สิติดดาวให้ซั่น ยากแต่นำดาวนี่ล่ะ ประสาสังกะสีชุบทองซือ ๆ กะดาย หืย... มิดปานกุดจี่น่ะดีแล้วล่ะ อ้ายอยากเป็นฮอดคนใบ้พุ่นตั๊วะ เห็นว่าเป็นเด็กน้อยกะคิดฮอดคือเก่าล่ะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ดอกมันปลา
    มายามได๋กะได้ซึ้งคือเก่าเนาะอ้าย........

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    แต่งกลอนหยังมากะมวนชวนอ่านชวนติดตามอยู่เสมอเลยจ้าหลาน บ่าวโจ่โล่จ๋าหลานฮัก

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

พบปะพูดคุย

อ๊ะป๊าดดดดดด รักษาสิทธิ์ฮักเพียงเจ้า อิ อิ

เข้ากับชีวิตเป้ยเด้อเพื่อนเอ๊ย 555555+
    คิดฮอดเด้อเห็นว่าผู้ฮ้ายกะด๋าย
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    อ้ายบ่าวโจ่โล่เอ้ย.....บ่มีดาวบ่มีแง่ง กะยังแฮงยุคือเก่า
    อ่านตำราผญ๋าเจ้า คือคำเว้า แมนม่วนหลาย
    ทางเดินสายประพันธ์นี้ บ่มีไผ๋ดีเด่น
    เพียงแต่เขียนให้เห็น เขียนให้เป็นธรรมชาติ คือดั่งวาดและดั่งหวัง
    ถาปะนังความดี ภาษานี้สิยังอยู่
    ฝากผลงานสู่พี่น้อง ให้คนจ้องอ่านนำ ถ่อนแล้วพี่เอ้ย
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวต้มมัด; 29-11-2010 at 00:31.

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    มื่อที่มีแต่เพียงอ้าย ลมหายใจได้สูดผ่าน
    ชั่วชีวันขอฮักเจ้า หายใจเข้าบอกฮักชาย
    หายใจออกบอกฮักอ้าย ชีวาวายบอกลายเปลี่ยน
    ฮักยังเตือนเพียนย้ำ บอมีซ้ำว่าสิลืม อ้ายเอ้ย

อิอิอิอิ คิดนำได้แค่นี่แหละจ้าหลาน โจ่โล่จ๋า ไปบอเป็น อิอิอิ

Tags for this Thread