หัวข้อ: แคบหมู

เมนูอาหาร วิธีทำอาหาร แคบหมู

แคบหมู

แคบหมู

ส่วนผสม

1. หนังหมูติดมัน2 กิโลกรัม
    2. เกลือ1 ช้อนชา
    3. ซีอิ้วดำ1/2 ช้อนโต๊ะ
    4. น้ำมันหมู2 กิโลกรัม

วิธีทำ

แคบหมู

1. หั่นหนังหมูขนาด 1 x 6 นิ้ว
    2. ใส่ซีอิ๊วดำและเกลือ คลุกเคล้ากับหนังหมูในกระทะให้เข้ากัน หมักไว้ประมาณ 10 นาที
    3. ใส่น้ำมันลงในกระทะหนังหมู ตั้งไฟอ่อนๆ
    4. พอหมูตึงตัว ให้ทอดต่อไปเรื่อยๆ ประมาณ 30 นาที

แคบหมู

5. ตักหมูขึ้น พักไว้ประมาณ 10 นาที
    6. หนังหมูในน้ำมันร้อนจัดอีกครั้งหนึ่ง ทอดจนหนังหมูเหลืองและกรอบ

แคบหมู

7. ตักขึ้นพักไว้ให้เย็น รอบรรจุในถุงเพื่อรักษาความกรอบของแคบหมูไว้

เสร็จแล้วจ้า กรอบ หอม กรุ๊บๆๆ กินโดยบ่ต้องย่านหัวโกร๋นเพราะผงชูรส อิอิอิ

แคบหมู

@ขอบคุณเวบอาหารฟื้นบ้านล้านนาเจ้าของสูตรค่ะ

LET IT BE...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24
    เป็นตาหย่ำนำแท้เอื้อยหน่อย
    คุ้ยกับตำบักหุ่งเนาะจ้า
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ

ตะแซบแท้จ้า ขอมาแกงใส่ขี้เหล็กแน่จ้า :l-
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    พี่ปุ้ยชอบกินจ้าน้องหน่อย มื่อนี่ก็ซื้อมา 2 ถุงกินกับตำซั่ว
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวพล
    อืมมมมมม มันเป็นอย่างงี้นี้เอ้งงงงงงง แหะๆ

ขอมาใส่หมกหน่อไม้แหน่จ้าพี่หน่อย ตาแซบเนาะ....
    เว้าแล้วหาผักอิตู่ แคบหมู(ซื้อเอา อิอิ)มาหมกหน่อไม้ก่อนน้ามื้อนี่...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ตาแซบคักครับผม คือสิหย่ำดีเนาะ บ่มีมันเลย พองดีขนาด

ขอบคุณครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ แจ่มใสยิ้มสวย
    บล็อก
    18
    สุดยอดเลย ถามค่ะ น้องหน่อยซื้อหนังหมู ที่ไหนยังไงหรือสั่งพิเศษค่ะ อยากลองเหมือนแต่หาหนังหมูไมได้

น้องดิ้ง แซบหลายจนลืมอ้วนเลยจ้าน้อง ฮ่าๆๆ ยกน้ำหนักจักเทื่อน้อ จั่งสิออกเบิ้ดไปกับแคบหมูหนึ่งถาด อ้ากกกกส์

น้องแพง แกงใส่ขี้เหล็กยังบ่เคยเฮ็ดเลยจ้า เดี๋ยวต้องลอง มีขี้เหล็กแช่แข็งเหลือยุ ไอเดีย ปิ๊งๆๆ

พี่ปุ้ย มักกินกันตำซั่วคือกันค่า แต่แคบหมูทางนี้ บ่แซบจ้า ที่มีก็พองเกินไป ใส่สารหยังให้พองกะบ่ฮู้ บางเจ้ากะใส่ผงซูรสหลายไปค่ะ กินไปคิดไป บ่ซื้อดีกว่า

คุณติ่ม หมกแคบหมูใส่หน่อไม้ เมนูใหม่อีกแล้วจ้า เดี๋ยวต้องลอง คุณติ๋มเฮ็ดแล้ว ถ่ามีเวลาซ่วยเอามาโพสต์ให้เบิ่งแนเด้อจ้า อยากเฮ็ดนำค่า

คุณเซียงสีผีเป้า (ซื่อเป็นตาย่านน้อจ้า อิอิอิ) สูตรนี้พองดีค่า ปลอดสารพิษนำ ถ้าอยากเฮ็ด เข้าไปเบิ่งในเวบเพิ่นเลยเด้อค่ะ มีวีดีโอขั้นตอนการเฮ็ดทุกอย่างจ้า

พี่น้อง ต้องสั่งซื้อพิเศษจ้า เพราะบ่มีขายทั่วไป พี่น้องลองหาคุยกับเจ้าของร้านเอเชียดู(ร้านที่ขายเนื้อสัตว์ด้วยอะค่ะ) เผื่อเค้าสั่งมาขาย ราคาอยู่ที่ lb ละ 1.49 เหรียญค่ะ
    LET IT BE...

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

กินนำแหน่จ้า

ป้าดด เป็นตาแซบจ้าพี่สาว เบิ่งผ่านหน้าจอยังรู้สึกได้เลยว่า กรอบคักจ้า อิอิ แม่นอยู่ดอก น้องกะหน่ายหลายคือกันเวลาซื้อถึกเจ้าที่เพิ่นใส่ผงชูรสหลายๆ กินไปกะคึดไปนำ แล้วกะเล่งน้ำ (กระหายน้ำ)นำก้น ขอบคุณสำหรับสูตรเด้อจ้า แต่ว่าคือสิทันเฮ็ดกินตอนนี้ดอก ขอเวลาเอาไขมันเก่าออกก่อน อิอิ

Tags for this Thread