หัวข้อ: ตกทอง ? ยาไม่มีสีมีกลิ่นแตะแล้วเหมือนต้องมนต์...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    มันกะเป็นตางึด เขาแปะเฮา เฮ็ดให้เฮาเบลอ แล้วคนที่มาแปะเฮาคือบ่เป็นหยังเนาะ..

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ครูคอมจำเป็น
    ขอนแก่น&จันทบุรี
    สงสัยคือกันครับว่าเป็นยาหรือเป็นหยังแน่ เพราะเคยได้ยินข่าวแบบนี้มาเป็น 10 ปีแล้ว แต่กะบ่มีคนออกมายืนยันได้ว่าเป็นยาหรือเป็นสารชนิดได๋ ฟังจากเว้าแล้วตอนที่เพิ่นมาขอข้าวขอน้ำจนหาข้าวหาน้ำให้กินจนอิ่ม แล้วกะไปส่งจนฮอดพัทยา พอโดนป้ายยาแล้วกลับจำหน้าคนร้ายบ่ได้ แล้วคนในบ้านกะบ่มีผุจำหน้าได้ติครับ ตอนที่เข้ามากินข้าวในบ้าน เสียดายเนาะครับ ถ้ายังจำได้เจ้าหน้าทีคือสิสเก็ตเค้าหน้าคนร้ายไว้ให้คนได้ระวังโตถ้าได้เจอ ภัยรอบด้านมีทุกแบบครับตอนนี้ กะระวังโตกันเด้อพี่น้องเฮา

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    ที่บ้านอามีคนอยู่หลายคนนะคะ ก้อเรียกคนแก่สองคน
    ทานข้าวทานปลาเรียบร้อย อาหาเสื้อผ้าให้แถมยังบริการน้ำให้ดื่ม แต่ น้ำใจที่มอบให้
    ..................

ตอนที่เขามาบ้านแต่แรก ที่บอกว่ามีคนอยู่หลายคนไม่มีใครจำหน้า 2 คนนั้นได้เลยหรือครับ ก่อนจะโดนป้ายยาก็ได้พูดคุยกันตั้งนาน น่าจะจำได้บ้าง..

.เรื่องโดนป้ายยานี้เคยได้ยินแต่ข่าว ยังไม่เคยเห็นใครแจ้งตำรวจ ส่วนเรื่องตกทองมีเยอะทั้งผู้เสียหายและคนร้ายที่ก่อเหตุแล้วถูกจับกุม...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวจีดส์
    เด็กในบริษัทผมโดนมาแล้วครับ เมื่อซักเดือนกว่าๆที่ผ่านมานี่เองครับ โดนที่ตลาดนัดเสียทองไป 2 บาท เพิ่นยังทันหายเสียใจอยู่ครับ เห็นใจครับเห็นใจ

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ แมงงอดน้ำ
    จอมเทียน เมืองพัทยา
    ข่อยเคยเจอมากับเจ้าของ ถุงทะเลหายครับ เข้าไปโทรศัพท์ในตู้ มันใหญ่หลายเข้าบ่ได้ กะเอาพิงตู้โทรศัพท์ หันหลังให้แท้ ๆ ยังหายครับ 555 ดีบ่ได้แก้ผ้ากลับบ้าน

มีเทือหนึ่งแม่ใหญ่อันหนึ่งเลาถามเมียข่อย "อีหล่า ๆ อ่านว่าหยังน่ะ ยายมาหาหลานเลานัดอยู่ป้ายนี่ล่ะพะนะ ดึงเฮาไปให้ไกลกระเป๋า และมีผู้ซายมาสิหิ้วกระเป๋าไปแล้ว ข่อยออกจากห้องน้ำมาพ้อพอดี เฮ้ย..เฮ็ดหยัง ๆ พากันหนีจ้อย"

ซุมบ้านเฮาล่ะ ฮังหลอกกันดีคัก.....ระวังเด้อ / 555555 อ่านไปนำวาดภาพไปพ้อม กะโพดเน๊าะยังตะสิจับแก้เอาฮอดเสื้อผ้าเฮาตั่วนิ หึย บ่มีควมสิเว้าแบบนี้กะมีคือสิอยากได้โพดด๊อกเน๊าะ 5555

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ฮ่าๆๆๆๆ สติสำคัญครับพี่น้อง และกะอย่ามีความโลภ ในใจ อิอิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ขอจองในใจ
    อ้ายพลจ้ามันไม่สามารถที่จะรู้ได้ค่ะ
    แตะแล้วก้อลอยตามเขาไปเลย รุ้งถามอาผู้หญิงผู้ชาย ไม่มีใครตอบได้เลย
    ว่าเป็นยาแบบไหนหน่ะค่ะ อยากให้ตำรวจจับได้จังค่ะจะได้เห็นและพิสูจน์
    ได้ว่าเป็นยาประเภทไหนทำไมถึงทำให้คนจำอะไรไม่ได้เลย ไม่ได้กินแค่
    แตะ ๆ เองนะคะเนี้ย ขอบคุณทุก ๆ ท่านที่มาให้ความรู้เพิ่มเติมค่ะ :*-:l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวเพิก
    แดนสวรรค์เมืองใต้
    เคยเห็นมาเหมือนกัน ประมาณ 2 ปีก่วาๆเพื่อนผมก็โดนครับ จำอะไรไม่ได้เลยแปลกจริงๆ
    ไม่รู้ว่ามันเป็นยาชนิดใด

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ผมกะเคยเห้นเทื่อหนึ่ง แต่บ่โดนกะเจ้าของเอง ปีที่แล้ว ไปทำธุระ สน.ประชาชื่น ไปเจอเด็กน้อยผู้ชาย เรียนอยู่เทคนิคกาสิน ช่วงปิดเทอมเลาว่าสิมาเฮ็ดงานนำหมู่ นั่งรถมา เขาเอาน้ำให้กิน กะเลยถามว่า โตมาฮอด ประชาชื่นได้จั๋งได๋ (มันกะไกลกันแหน่อยู่) ด้วยความสงสัยว่า ซึ่งปกติ ถ้าโดนป้ายยา น่าจะทิ้งผู้เสียหายไว้แถวๆหมอชิต เลากะตอบว่าผมบ่รู้คือกัน มีคนจูงมาไว้ สน.ประชาชื่น รู้สึกตัวอีกที งงไปเหมิดเลย เงินกะบ่เหลือ ตอนนั่นประมาณ 5 แล้ว บักหล่ายังว่ามึนอยู่ เว้าวนไปวนมา กะเลยสงสัย ฮ่วย บ่แม่นโตเมายา ติหามน้อย ไปๆ ตรวจฉีก่อนดีกว่ามัง เลากะว่า เมายาจั๋งได๋ แต่ยากะบ่สูบ แต่สังเกตุอาการแล้ว เลายังมึนๆ อยู่ จำชื่อหมู่ กะยังบ่ได้ เบอร์โทร จำบ่ได้ จำได้แค่ว่า อยู่สำโรงพะนะ ฮ่วยมาอยู่ไกลแท้นอ ว่าสิไปส่ง กะคาเฮ็ดงาน กะเลยชื้อน้ำ ขนม นม เซเว่นแถวนั่น มานั่งกินกะเลา อ้ายกะยังบ่ทันกินข้าวคือกันบักหล่า 555 ( มือนั่น ยากคักรับเวร 4 โมงครึ่ง งานเข้า แต่หัวค่ำหอบของกลาง ราคาจัก ล้านกว่าๆ นี่หล่ะ ไปแจ้งความ) 6 ทุ่ม ธุระเสร็จ กะเลยฝากพนักงานสอบสวน (กะมีแต่หมู่กัน) เบิ่งบักหามน้อยแหน่เด้อหมวด ให้เลานอนจักคราวซอดแจ้ง กะน่าจะหาย แล้วหล่ะ
    *** อย่าเชื่อใจทางอย่าวางใจคน มันสิจนใจโต เด้อพี่น้อง ***
    *** เอ็นดูเขา เอ็นเราขาด*** อิอิ