หัวข้อ: จอผักปั๋ง

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป

เมนูอาหาร วิธีทำอาหาร จอผักปั๋ง

จอผักปั๋ง

บ่ได้เป็นคนเหนือเด้อจ้า แต่ได้เมนูนี้เพราะว่าต้องการกำจัด “ส้มหมู” เฮ้ดไว้หลายเกินไป กินบ่เบิ้ด ย่านมันเสียก่อน เสียดายบ่อยากเอาทิ่ม เลยหาเมนูเฮ็ดจ้า กะเลยได้เมนูนี้มา สูตรดัดแปลงจากเวบอาหารฟื้นบ้านล้านนาค่ะ

จอผักปั๋ง

ส่วนผสม

ผักปั๋ง
    ส้มหมู
    มะเขือเทศ
    มะนาว

เครื่องแกง

พริกชี้ฟ้า
    หอมแดง
    กระเทียม
    กะปิ
    เกลือ

จอผักปั๋ง

วิธีทำ

1. โขลกเครื่องแกงรวมกันให้ละเอียด
    2. ต้มน้ำเปล่า พอเดือด ใส่เครื่องแกง และตามด้วยส้มหมู
    3. ใส่มะเขือเทศ ตามด้วยผักปลัง ต้มพอเดือดสักครู่
    4. ใส่น้ำมะนาว คนให้เข้ากัน พอเดือด ยกลง

จอผักปั๋ง

.....................................................

LET IT BE...

ว้าวววว เป็นตะแซบแท้จ้า
    มาก่อนหมู่ ขอห่อไปกินเที่ยงนำเด้อจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ได้ข้าวจ้าวฮ้อนๆจักจานเนาะ น่าอร่อยแซบ.........

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    สีสันแสบตาคัก เป็นตาแซบเนาะครับ ว่าแล้วกะห่อเมือกินเฮือนคือเก่า อิ อิ

น้องแพง มาๆตั้งวงกินนำกันจ้า อิอิอิ ห่อเอาตามสบายจ้า ส้มหมูยังเหลือหลาน มาเฮ็ดเมนูนี้แล้วกะหลายคือเก่า กินคนเดียวบ่เบิ้ด ฮ่าๆๆ

น้องจำปา ทางเหนือสิคุ้ยกินกับข้าวเหนียวแซบๆจ้า บางที่กะใส่ผักอิตู่ลงไปนำ ส้มๆหอม แซบคือกันจ้า

ท่านThedon ตักไว้เผื่อยุจ้า กินได้บ่น้อ อิอิอ

ศึกษาหาความรู้
    เอ้ แท้บ่ครับเขาว่าช่วงฝนตกกินแกงผักปังบ่ได้วะสั่นครับ

บ่ฮู้ว่าเป็นหยังคือกินบ่ได้น้อค่ะ

Tags for this Thread