หัวข้อ: ลงพื้นที่ กินจี่ปลา ล่องน้ำห้วย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไทเมืองมุก
    แม่นหยังหละบักสองขวดนั้น แก้หนาวบ่น้อ เห็นข้าวแล้ว คือสิมีแต่ผุกินโผ่ๆ เนาะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3
    ดอกมันปลา....ปลาเข็งยามนี้กำลังมัน แซบ เนื้อหวาน กินกับ แนวนี้ สุดยอด

the don....อ.ดอน มีต่าผู้อยากย้ายหนี คับ เพราะว่ามาอยู่นี่ พีขึ้นๆ... 555
    เพ็นนี...ปลานายแพทย์ย่าง แซบคับน้องเพ็นฯ แต่บ่ฮู้เป็นหยังมื้อนั่น มีแต่คนมือหนักๆ หรือเกลือจั่งได๋คือมาถูกป่านนั้น กินหยังกะมีแต่แนว ตายบ่เน่า(หือ ลิ้นอ้ายบางกะบ่ฮู้.อิอิ)เบิ่งฮูปเอาโลด

ไทเมืองมุก..มันมีแต่แนวแซบๆ คับผม เลย บ่ มีการยั้ง ใส่เต็มๆ นี่ละเพิ่นว่า เฮ็ดเวียกป่านคนป่วย กินข้าวป่านชกมวย
    บัดแนวนั้น. ป่านม้างเฮียน....
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ชัย หมอแคน; 16-12-2010 at 14:03.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    อ้ายชัย ทางนั่นคืออุดมสมบูรณ์คักแท้ เป็นตะม่วน&หนาวน้อครับคางกะแต๋กระทบกันยุตี้555555

ปิ้งปลากินข้างกองไฟเลยเด้อครับมันจั่งได๋บรรยากาศ บ่อยากไปไกลกองไฟเลยมันหนาววววววววววววว
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3
    ตอบบ่าวจัย...กะพอได้อยู่ได้กินตั้วบ่าวจัย(ถ้าบ่ค้าน) นี่ก่ากะว่าสิพากันไปอีก ให้ทีมงานปลูกอ้อยแล้วก่อน กับช่วงนี้ อากาศมาเปลี่ยนเป็นหนาวๆฝนๆจั่งได๋บุ มื้อนี่ พู้นล่ะ แดดออก ฟ้าแจ้งพู้นละ ..ลงแช่น้ำมื้อนั่น กะคางกะแตะสั่นอยู่นั่นแล่ว หว่านแห บ่เป็นดอกอ้ายนั่นนะ ป่านถิ่มหมาดำ ลงน้ำตูม....ลงกวน ลงงม ซ่อยเพิ่น ซือๆ กับน้ำเป็นตาเล่น บ่ขุ่นป่านได๋
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ชัย หมอแคน; 16-12-2010 at 14:42.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    สงสัยคือสิหดเบิ่ดละเนาะครับ55555555น้ำเย็นปานนั่นน๊ะ
    ยิ่งถ้าน้ำไหลพร้อมเด้อครับอ้าย แล้วตึกแหไต้กอไผ่คือจั่งของอ้ายละก็ หดแน่ๆครับ55555
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    แม่นจ้า อาทิตย์หน้ากะกลับบ้านแล้ว คิดฮอดเด้ คิดฮอดบ้างจัง

ขอบคุณภาพบรรยายแบบน่ารักจ้า เบิ่งแล้ววคิดฮอดงานปีใหม่พี่น้องมาตึกปลากินแบบนี้อะหลีจ้า

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    เบิ่งแล้วกะเป็นตะไปยามแท่หละทั่น..บ่ได้ผ้อบรรยากาศแบบนี้มาดนคักแล้ว..

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    อืมอย่าไปเถาะอ้ายดุลย์ บ่าวจัย ไปนำเพิ่นแล้ว เพิ่นสิหากิน บ่หมา......น นำเด้ ยุบ้านนั่นหละ 555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    ผู้เว้า(นักพากษ์)เว้ามาเห็นบรรยากาศแบบสดๆ เบิ่งภาพไปนำแฮงเป็นตาออนซอนหลายครับ อยากไปร่วมวงนำเด้คือสิม่วนหลาย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ทางขอนแจ่นคืออุดมสมบูรณ์ดีแท้น้อคับ น้ำยังเต็มห้วยอยู่เลย เป็นตาโดดตู้มๆแท้ๆคับ อยากกินปิ้งปลาเข็งมันๆหั่นแหม สุดยอดเลยคับผม