หัวข้อ: ลงพื้นที่ กินจี่ปลา ล่องน้ำห้วย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3
    น้องลาวน้อย...อยู่หม่องได๋กะบ่อบอุ่นคือบ้านเฮาดอกน้องหล่า แต่มื้อนี้มาคือหนาวแท้ล่ะ บรื๋อ.ม้อนั้นยังเล่นน้ำเสยอยู่
    บ่าวยางตลาด...บรรยากาศดีคับ อยู่แบบนี้ล่ะคับตอนนี้ ไปไสบ่ได้แล้ว(ย้อนติดหนี้ไว้หลาย อิอิ)
    อาวอ้วน...บ่เป็นหยังดอกคับอาวอ้วน ซื้อมานำหลายๆโล กะได้ (อยู่ตลาดแห่งโตใหญ่ )
    บ่าวต้น....กะม่วนอยู่คับ บ่ได้งับแข่วเลย ย้อนเล่นน้ำหนาว มาเที่ยวเด้อ
    แหลวแดง...ปีได่น้ำท่าดีบ้านเฮากะยังพอได้อยากได้กิน อยู่คับ ทางทะเลเป็นจั่งได๋น้อ ตอนนี้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ maxwell007
    บล็อก
    14

กระพริบตา

สมกับคำเพิ่นว่าเนาะ "พีน้องเอ่ย ไผว่าเมืองอิสานแล้งอยากจูงแขนเขาไปเบิ่ง เข่ากะอยู่เต็มนา ปลากะอยู่เต็มน้ำ มันสิแล้งดอกจั๊งได๋ " โอ้ยยย ปี้งปลาเข็งกับตำบักแตงใส่บักกอก บะเข้าถ่าเนาะครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หอมหลาย
    สุดยอดๆๆนี้ล่ะครับอีสานบ้านเฮาหายุใสกะบ่คือบ้านเฮาดอก

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ซุหม่อง...ที่ไป..!!!
    มักยุครับไปแบบนี้...แต่บ่มักลงน้ำ ย่านปลิง...
    ดังไฟรอ กับรินเหล้านั่นคือยุ.....
    สงสัยยุว่า...คือบ่ปิ้งปลาค่อใหญ่ เก็บไว้เฮ็ดน้ำยาขนมจีนบ้อ...?

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หนุ่มหนองหาน
    ได่บรรยากาศขนาดเลยครับกินเข่าโทง นี่แหละเขาเอิ่นชีวิตคนอีสานบ้านเฮา ไปใสมาใสเอิ่นกันกินเข่า ไปพุ่นกินปลา มาพี่กินเข่าฮักกันแพงกันครับขอบคุณเด้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3
    ตามมาดูแลกะทู้ กับดูแลพี่น้องคับ..
    maxwell007..เข้าท่าอยู่คับผม โดนๆได้มีบรรยากาศสบายๆแบบนี้ บ่ได้อู้งานเด๋ แต่บรรยากาศมันพาไป ซั่นดอก
    หอมหลาย..อยู่ไสกะบ่คือบ้านเฮาคือว่าคับ ผมกะเคยไปเฮ็ดงานต่างถิ่น(แถวแหลมฉบัง)บ่ฮู้เป็นหยังอยากกลับแต่บ้าน ตอนนี้กะสมใจคัก
    บ่าวกบินทร์...ดีอยู่คับน้ำแถวนี้บ่ไคมีปลิง ผู้ได่มักนั่งรอริน สุมไฟข้างบน กะแล้วแต่มักคับ ส่วนปลาค่อใหญ่เอาไว้เฮ็ดน้ำยาคือว่าคับ เพราะว่าบ่ค่อยมี อิอิ(นี่ว่าให้เจ้าของเต็มๆ) มาเด้อบ่าวฯมากินจี่ปลานำกัน
    หนุ่มหนองหาน...ชีวิตกะมีแค่นี่ละคับพอเป็นสีสันอีสานบ้านเฮา ถ้าได้ไปอีกสินำมาฝากเด้อคับผม

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ฮ่วย ! เบิดล่ะบ่คับ มาช้ากัวมูคะเจ้า เป็นตาแซบคักแท้น้อบาดทีนิ