หัวข้อ: ภาพงานผ้าป่า สำนึกรักบ้านเกิด คณะศิษย์เก่า โรงเรียนบ้านทม

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ฮ่วยทำบุญกะเป็นตั๊วะ นึกว่าทำแต่บาป 5555

โอ้ ขออนุโมทนานำเด้อครับ เท่าที่ทราบมากะมีงานผ้าป่าหลายงานอยู่ครับที่ติดต่อให้ผมเป็นตัวประสานงาน แต่ผมบ่กล้าเอาลงครับ จั่งสิเฮ็ดจั่งใด๋ สิซืมเอาเป็นราย ๆ เอาดอกเด้อ อิอิ

โอ้ เฮ็ดบุญมาแล้วหน้าตาผ่องใสเนาะคนตระการ ทำบุญใส่ซองจักห้าร้อยแนเอ๋ ค่าน้ำมันไปคุ้มบูรพาซั่นดอก อิอิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวน้ำโสม
    อนุโมทนานำเด้อครับ..สาธุ ธุจ้า สาธุ ธุจ้า สาธุ ธุจ้า เห็นแล้วกะคิดฮอดสมัยยุกทม.แล้วนั่งรถผ้าป่าเมือบ้านเด้น้อ...

ธุจ้า สาธุ สาธุ สาธุ อนุโมทนาบุญนำจ้าอ้ายเอ๋

อบอุ่นน้อจ้าได้ไปตุ้ม ไปโฮมกันแบบนี้

อ้ายเอ๋ใส่เสื้อสีฟ้าแล้วเทห์แท้อ้าย :l- สุเทือเห็นตะใส่เสื้อสีดำ
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    อนุโมทนา สาธุบุญนำเด้อเอ๋ มีโอกาสกะสิซวนพี่น้องบ้านเฮาไปนำจักเทื่อยุดอก

ครูครับจำศิษย์คนนี้ได้ไหม ศิษย์คนที่ครูกลุ้มใจ เมื่อตอนผมเรียน ป.๖ การบ้านไม่ทำ สอนไม่จำซ้ำยังสอบตก ทำตัวเป็นเด็กหัวโจก........

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเคน
    อุบลฯ เมืองดอกบัวงาม
    อนุโมทนาสาธุบุญ นำเด้ออ้ายเอ๋ โทดหลายๆเด้อครับที่โทรบ่ติด เป็นไข้ข้ามปีเลยผม

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    ภูมิใจนำพี่น้องบ้านนี่หลายเด๊ที่มีคนดีๆบ่ลืมรากเหง้า เบิ่งภาพบรรยากาศคือกันหลายจ้าผู่ส่อยเอ๋กับบ้านยายหม่องบ่คือกะแหม่นหม่องทางตระการได้เงินหลายจ้า...ขอให้บุญส่งยู้..ให้พี่น้องลูกหลานทางตระการจงเจริญรุ่งเรืองตลอดไปเด้อ...สาธุ
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    สาธุนำครับอ้าย เพื่อการศึกษาของเด็กน้อยเนาะครับ ร่วมทำบุญนำกัน

ว่าแต่เงินบ่เสียตั๋วะครับอ้าย555555
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ดีใจนำ พี่ๆน้องๆทาง บ้านทม ตระการ ที่มีศิษย์เก่าเล็งเห็นคุณค่าของน้องๆเยาวชน

ทางพิบูล กะยากหลาย บ่ ได้ไปไสมาไสเลย ฮ่าๆๆๆ ม่วนๆ แล้วกะอิ่มบุญนำเด้อ ครับ หวังว่าคงได้เฮ้ดกิจกรรมดีๆกันอีก

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ isdy
    ดีครับขออนุโมทนาสาธุนำเด้อขอให้ได้บุยหลายๆครับ

Tags for this Thread