หัวข้อ: เก็บพริก เก็บหมากถั่วแฮ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

ดวงดาว The Star เก็บพริก เก็บหมากถั่วแฮ

มื้อนี้เป็นมื้อปล่อยของเนาะครับ5555เอาอีกจักกระทู้เนาะครับ
    บาดนี้กลับมาเมืองหนองบัวลำภูแล้ว ไปหาแนวมากิน กทม.ก่อนมื้ออื่นเช้าสิเข้ากรุงแล้ว
    แนวกินแบบนี้รับรองว่าบ่มีดอกครับตามเมืองกรุงถ้าบ่บ้านนอกอิหลี5555สิดีใจรึเสียใจน้อนิ5555

เก็บพริก เก็บหมากถั่วแฮ
    คงสิมีหลายคนที่บ่รู้จักว่าหมากถั่วแฮ มีหน้าตาแนวได๋นี้ละครับศึกษาไว้
    อีกหน่อยคือสิหากินยากครับ เพราะว่าคนถางป่าหลาย แตสมัยก่อนตามหัวไร่ปลายนา
    มีหลายครับ ขึ้นเองตามธรรมชาติ บ่ได้ปลุกดอกเด้อต้นอันนี้

นางเอกเก็บหมากถั่วแฮ แต่ว่าเก็บได้แป๊บเดียวบอกว่าฮ้อนหนีไปเข้าฮ่มไม้อาดหลาด
    ปล่อยให้ผมเก็บคนเดียว เก็บยุด่นเติบกะพอแล้ว ไปเก็บหมากพริกต่อเลย
    นางเอกของเรื่อง เก็บพริกยังสวยเนาะครับอิอิิอิย่องไว้ๆเงินเดือนเฮาสิเบิ่ดแล้ว
    บาดนี้มาเบิ่งผู้ร้ายกันบ้าง กับหมาดเก็บหมากพริก แม่เฒ่าเพิ่นปลูกไว้ข้างห้วยอยู่นา
    เบิ่งจั่งได๋กะหล่อบ่เสร็จเก็บพริก เก็บหมากถั่วแฮ
    กลมได้ใจอิหลี ตกมาปีนี้หุ่นดีคักขะน้อยแหมะเก็บพริก เก็บหมากถั่วแฮ
    ปานนั่นละว่าบ่มีสิกิน(บ่มีสิกินเหลือ)ละบ่ว่า:l-:l-:l-
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    กับผลงานหมากถั่วแฮกับหมากพริกใกล่สิเต็มถังแล้ว

บาดนี้ได้พอแล้วเต็มถังพอดี เป็นตะกัดใส่กับแหนมเนาะพี่น้อง

พ่อเฒ่าเพิ่นกำลังเตรียมดิน สิปลูกผักอีกครับ

ภาพสวยๆกับภาพบรรยากาศของลำห้วยที่เขาเฮ็ดเป็นฝายน้ำล้น ที่เห็นยุไกลๆนั่นละครับกำลังสร้าง

อยากบอกว่าน้ำที่เห็นนี้ลึกเด้ครับ ท่วมหัวเลยแหมะ

มาตรวจงานครับ สร้างมาปีกว่าแล้วยังบ่เสร็จอีกครับ

ที่เห็นยุไกลๆพุ้นเป็นเถียงนาน้อยผมเองครับ

ลากันด้วยภาพนี้เลยเนาะครับ ขอบคุณทีมงานบ้านมหา และพี่น้องทุกคนที่เข้ามาให้กำลังใจผมขอบคุณครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    บักถั่วแฮ ต้องกินกับตำเหมี่ยงข่ามันจั่งถืกกัน

หมากพริกมาเป็นตาหักกับลาบปลาดุกแท้บ่าวจัย เอามาฝากจักถุงหิ้วแหน่เด้อครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    ป๊าดดดดดดดดดด...โพดแล้ว...พระเอก กะ นางเอก เพิ่น พากันไปถ่าย MV อยู่ ป่าบักพริกตั๊วนี่

ชื่อเรื่องงงงงงงงง....มนต์รัก..ป่าบักพริก...

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    เอ่เป็นตาแซบแท้หมากพริก มาฮอดบ้านแล้วยัง มาฮอดแล้ว ห่อมาระยองนำแน่เด้อ หม่ำงัว ส้มผัก จากหนองคาย ยุนี้หลายยุ มาเป็นตา แซบแท้ คึดแล้ว นำลายใหล เหอๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    อิจฉาพระเอกกับนางเอกคู่นี้เด้ ไสล่ะของฝากจากบ้านนั่น ถ่ายุเด้อ

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

..หมอเสื้อขาวแม่นเก็บบักพริกอยู่สวนไผหละ บ่แม่นสวนยายข้างบ้านติ..

เอามาถิ่มไว้ปั้มจักคุแนเป็นหยัง..

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บอยเมืองยศ
    บล็อก
    1
    มีฮอดเขื่อนพุ้นติคับยุนาแมะจังแม่นเพิ่นคักกกกกกกเนาะ.......พริกคือสิเป็นตาเผ็ดเนาะคับบ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    เก็บพริกมาฝากหน่อยเด้อ ผมชอบความร้อนแรงคับ เอามาตำบักกอ กับป่นคือสิแซบเนาะ
    ถั่วแฮคือกันแถวบ้านผมบ่มีแล้วไปไสเบิดกะบ่ฮู้

อาวอ้วน แม่นบ้อละอาวซั่นสิเอาไปฝากเด้อครับ เอาหม่ำมากินแนเด้ออาว
    พริกกะเผ็ดคักยุครับ บ่าวบอย จนว่าแสบดรากเลย555555
    ว่าสิเอาไปถิ่มให้ยุครับอ้ายดุลย์ มื้ออื่นว่างๆสิเอาไปให้เด้อครับ