มื้อนี้เป็นมื้อปล่อยของเนาะครับ5555เอาอีกจักกระทู้เนาะครับ
บาดนี้กลับมาเมืองหนองบัวลำภูแล้ว ไปหาแนวมากิน กทม.ก่อนมื้ออื่นเช้าสิเข้ากรุงแล้ว
แนวกินแบบนี้รับรองว่าบ่มีดอกครับตามเมืองกรุงถ้าบ่บ้านนอกอิหลี5555สิดีใจรึเสียใจน้อนิ5555

เก็บพริก เก็บหมากถั่วแฮ
คงสิมีหลายคนที่บ่รู้จักว่าหมากถั่วแฮ มีหน้าตาแนวได๋นี้ละครับศึกษาไว้
อีกหน่อยคือสิหากินยากครับ เพราะว่าคนถางป่าหลาย แตสมัยก่อนตามหัวไร่ปลายนา
มีหลายครับ ขึ้นเองตามธรรมชาติ บ่ได้ปลุกดอกเด้อต้นอันนี้

นางเอกเก็บหมากถั่วแฮ แต่ว่าเก็บได้แป๊บเดียวบอกว่าฮ้อนหนีไปเข้าฮ่มไม้อาดหลาด
ปล่อยให้ผมเก็บคนเดียว เก็บยุด่นเติบกะพอแล้ว ไปเก็บหมากพริกต่อเลย
นางเอกของเรื่อง เก็บพริกยังสวยเนาะครับอิอิิอิย่องไว้ๆเงินเดือนเฮาสิเบิ่ดแล้ว
บาดนี้มาเบิ่งผู้ร้ายกันบ้าง กับหมาดเก็บหมากพริก แม่เฒ่าเพิ่นปลูกไว้ข้างห้วยอยู่นา
เบิ่งจั่งได๋กะหล่อบ่เสร็จเก็บพริก เก็บหมากถั่วแฮ
กลมได้ใจอิหลี ตกมาปีนี้หุ่นดีคักขะน้อยแหมะเก็บพริก เก็บหมากถั่วแฮ
ปานนั่นละว่าบ่มีสิกิน(บ่มีสิกินเหลือ)ละบ่ว่า:l-:l-:l-