หัวข้อ: ถามข่าวหา..Mikaze..(ส้มป่อย)

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    เป็นทั้งเพื่อนที่ดีและพี่ที่จริงใจ ซึ่งหาไม่ได้ง่ายๆจากโลกไซเบอร์แห่งนี้ คิดฮอดเสมอเด้อจ้า พี่สาวคนสวย

ปล. โสกันยุสุมื้อยุดอกหว่า อิอิ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    อะแฮมม.! ไปรับจ้างเกี่ยวข้าวทางอุบล จั่งใดอาวเซียง หว่างเดือนที่แล้วเห็นเลา พายกระเป๋าขึ้นรถสายอุดร-กาฬสินธุ์ เด้หละ ใส่แว่นดำพร้อม ข้อยบังเอิญไปพ้อ แต่บ่ได้เข้าไปทักดอก ย้านแม่นไปนำ ผบ.อยู่ดอก อินางอั่นนี้ อิ อิ อิ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    กะจั่งหว่าอยู่ครับน้องไก่น้อย
    แหม่นเผิ่นไปจ้อนสิ่นแหล่นเหล่นหิมะอยู่ทางได๋
    หือแหม่นเข้าไงอยู่คือกบ...มิดปานบักหอยไข้เอาโลดพะนะ55555
    ปล.ท่านอาจารย์ศรีสะท้านผู้มีคาถาเรียกให่แหน่ครับผม

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    สาวหนองหาน//ขออนุญาตมาตอบแทนเพื่อนรักส้มป่อยค๊าา...และขอขอบคุณพี่ น้องทุกๆท่านที่ถามข่าวคราวหาคุณเพื่อนรักส้มป่อยนะคะ คุณส้มป่อยสบายดีค่ะ และช่วงนี้คุณส้มป่อยงานเยอะพอดีสาวหนองหานเพิ่งคลอดลูก คุณส้มป่อยเลยมาช่วยเป็นพี่เลี้ยงให้น่ะค่ะ หลังจากเสร็จภาระกิจแล้วคุณส้มป่อยจะกลับมาดังเดิมเจ้าค่ะ
    :b-b:,1- ยายสินั่งถ่าอยู่หม่องเก่าเด้อนาง... เจี๊ยบๆหาพี่เลี้ยงใหม่ได้แล้ว ให้มิคกลับบ้านด่วน
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    คำเอิ้นหา หลานมิกเซ่ หลานส้มป้อยล่อย อิอิอิอิ ฟ้าวมาเด้อ หลานมิกเซ่จ๋า
    อิอิอิอิ เพินเอิ้นอ่าวต่าวฮอด ฮิบแลนจ้าวฟ้าวมา แน จ้า หลานบ่าวก๋า และก็ เบิ๊ดสุคนในบ้านมหา เอิ้นหา หลานคิดฮอดหลาน ยุวอนๆเด๊ หลาน

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ หญ้านาง
    คึดฮอดเอื้อยมิกข์ เนาะจ้า แม่นเลาไปทางได่เนาะ