หัวข้อ: ถามข่าวพี่น้องบ้านเฮาที่อยู่ทางประเทศญี่ปุ่น ไผรู้ข่าวรายงานด้วยครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1

ความเยือกเย็น ถามข่าวพี่น้องบ้านเฮาที่อยู่ทางประเทศญี่ปุ่น ไผรู้ข่าวรายงานด้วยครับ

ถามข่าวพี่น้องบ้านเฮาที่อยู่ทางประเทศญี่ปุ่นหลังจากเกิด มหันตภัย แผ่นดินไหวและคลื่นยักษ์สึนามิ เป็นจั่งได๋บ้างน้อ มีข่าวจั่งได๋ส่งข่าวแหน่เด้อครับ ไผอยู่ทางญี่ปุ่นกะรบกวนรายงานข่าวแหน่ครับ บ่ว่าสิเป็นเจ๊มิก เจ๊วาส แม่ฮวก บ่าวเมืองปลาดิบ isdy พี่สงัด และคนอื่นๆนำเด้อครับ
    ด้วยความเป็นห่วงยิ่ง จากทีมงานบ้านมหาดอทคอม

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=dm2Hr-1l1MM

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    รายงานโตจ้า ทางนี้ปลอดภัยแล้ว สึนามิบ่มาค่ะ รอฟังข่าวในทีวีจนงีบหลับ พากันอยู่ชั้นสองเอาะเยาะยุ ขอนุญาติเอาคลิปที่ถ่ายในทีวีมื้อคืนนี้ มาให้พี่น้องเบิ่งเด้อจ้า

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=zMKxieheVv0

..ไผ๋อยากรู้ว่าแรงสั่นสะเทือนแรงสำได๋ สังเกตุเบิ่งตรงป้ายที่ห้อยขาวๆข้างบนเด้อจ้า..
    ส่วนของสึนามิ กะเป็นแบบไหลทะลักท่วมเข้ามาจ้า บ่แม่นแบบคลื่นสูงๆ แต่กะท่วมจนเหมิดในที่สุดคือกันอ่ะล่ะจ้า ขณะนี้น้ำเริ่มลดแล้ว แต่ยังมีส่วนที่ขังอยู่เยอะคือกันค่ะ ฮ. เริ่มบินหาผู้เคราะห์ร้าย และแจกจ่ายเสบียง (มื้อคืนนี้ได้ยินแต่เสียง ฮ.วึ่นๆคือกันค่ะ) รวมทั้งส่อยเหลือตามสถานที่อพยบที่มีผู้คนไปหลบภัยจำนวนมากคะ หมู่คนหนึ่งทางเซนไดกะติดอยู่ส่วนอพยบคือกัน บอกว่า บ่มีหยังติดต่อกันไปเลย นอนยังได่เอารองเท้าหนุนแทนหมอน พะนะจ้า แต่แกเห็นถึงความรัก ความสามัคคีที่พี่น้องในส่วนของประชาชนนำกันน่ะจ้าเพิ่นร่วมมือ ร่วมใจส่อยกันดีคัก ฟังแล้วกะน้ำตาสิไหลนำคะเจ้าเนาะค่ะ..

ปล.คั่นเป็นไปได่ สิพยายามถ่ายคลิปข่าวในทีวีสดๆจากทางนี้มาให้เบิ่งเด้อจ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย sompoi; 12-03-2011 at 07:37.
    มองต่าง..อย่างปลง

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    ฮู้ว่าน้องมิคปลอดภัยกะสบายใจแล้วครับน้อง มีไผอีกน้อพี่น้องบ้านมหาเฮาหรือว่าคนไทยที่อยู่พุ้นกะส่งข่าวแหน่เด้อครับ ขอภาวนาให้แคล้วคลาดปลอดภัยทุกคนครับ ขอส่งกำลังใจให้ครับผม
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    แม่นความอ้ายต่วงล่ะจ้า...ฮู้ว่าพี่มิคและครอบครัวปลอดภัยกะดีใจนำจ้า
    และก็ได้แต่ภาวนาให้คนอื่นๆ ที่เพิ่นพบกับเหตุการณ์นี้ปลอดภัยคือกันจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ top_sd
    ..ห่วงใยพี่น้องบ้านเฮาทางไกลให้ฮู้ว่าปลอดภัย..พี่น้องทางเมืองไทยกะดีใจแล้วครับ...

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ถามข่าวบ่าวรงค์ศักดิ์,น้องเจน แม่ฮวกใจดีเป็นจั่งได๋น๊อ ทางร้านเกิดความเสียหายบ่อ ถ้าได้เข้าเวบก็ช่วยมาแจ้งให้พี่น้องทราบแหน่เด้อครับ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวสุ
    ดีใจหลายๆๆๆ ได้ข่าวจากปากเอื้อยแล้วสบายใจแล้วละพระคุ้มครอง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    มีเพื่อนทำงานอยู่ที่ประเทศญี่ปุ่นเหมือนกัน แต่อยู่ห่างจากเมือง
    ที่เกิดเหตุ 500 กิโล มีผลกระทบนิดหน่อยจ้า แต่วันนี้ยังติดต่อ
    เพื่อนไม่ได้เลยคะ

Tags for this Thread