หัวข้อ: ..คนเขียน กับ คนวาดเขียน ซ่อยกันบ่ค่ะ..

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

..คนเขียน กับ คนวาดเขียน ซ่อยกันบ่ค่ะ..

เรียนเอื้อย อ้ายพี่น้องบ้านมหาค่ะ น้องเขมฯมีเรื่องสั้นเรื่องหนึ่ง

"สีสันแห่งโลกตะวันออก(เฉียงเหนือ)" เป็นเรื่องราว น่ารักน่าเอ็นดูของ สีดา บังอร

และผองเพื่อน ที่มีความสุขอยู่กับบรรยากาศของท้องทุ่งอีสาน คาดว่าบางเรื่องบางตอน

อาจเป็นเรื่องราวในอดีตของเอื้อย อ้าย หลาย ๆ คน วางแผง(ขายผัก)

แล้ว 4 ตอน น้องเขมฯ ว่ามันยังขาดบางอย่าง คือจั่งกินป่่นบ่มีผัก

น้องเขมฯจึงอยากเชิญเอื้อยอ้ายร่วมสร้างสีสันให้เรื่องสั้นเรื่องนี้นำกัน

โดยการวาดภาพประกอบเรื่องแต่ละตอน ให้น่าเอ็นดู น่าหยิก น่าหยอก เพิ่มขึ้น

แล้วเรื่องสั้นเรื่องนี้จะเป็นของพี่น้องนำกัน บ่แม่นผลงานของน้องเขมฯแต่เพียงผู้เดียว

ถ้าเอื้อย อ้ายท่านได๋ประสงค์จะร่วมสนุกกับน้องเขมฯ วาดภาพมาสมทบกันได้ค่ะ

ขอบคุณบ้านมหาที่มีที่ทางให้น้องหลินได้เฮ็ดในสิ่งที่รัก เอาโตหนังสือมาเรียงกันเป็น

เรื่องเป็นราว

"ขอบคุณอีหลีจากใจจริงค่ะ"

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    โอยน่อ เอื้อยมาบ่เป็นตาซาดหยังจักอย่างแทะน่อ เอาเป็นว่าสิเป็นคนอ่านที่ดี ถ้าอุดหนุนผลงานเด้อจ้า คั่นออกมาเป็นรูปเล่ม อิอิ
    ขอให้โครงการของน้องหลินสำเร็จลุล่วงเด้อจ้า อยากส่งให้ สนพ.เพิ่นเบิ่งเดะเนาะจ้า คือสิดังเเอ้อยว่าแมะ
    ขอบคุณความคิดสร้างสรรเด้อหล่า เอื้อยไก่บ่เคยผิดหวังเลยกับการเป็นแฟนคลับกะทู้น้องหลิน
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    น้องเขมครับ อ้ายคิดว่าพี่น้องบ้านมหาของเฮามีหลายคนที่เก่งในการวาดแน่นอนครับ คงจะได้เห็นในเร็วๆนี้ครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    พี่เอาใจส่อยกะแล้วกันเด้อน้อง รับรองว่าพี่ได่เป็นเจ้าของหนังสือเล่มนี้แน่ๆจ้า
    ปล.โควต้าขอบคุณบ่ทำงานอีกแล้ว อิอิอิ
    มองต่าง..อย่างปลง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    เอาใจช่วย....นักเขียนคนเก่งนะค่ะ....

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    คือหาหม่องขอบคุณบ่พ้อน้อบาดนี่

จั่งได๋กะเอาใจซอยเด้อจ้าน้องหลินคนเก่ง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    เอื้อยคงวาดรูปบ่ได้อรรถรถดอกน้องหลิน ถ่าเป็นคนอ่านและเป็นกำลังใจซอยหล่ะจ้า อิอิ

ชีวิตของน้องสีดา กะน่าติดตามอ่านแท้ๆ อ่านแล้วกะคิดฮอดตอนเป็นเด็กน้อย อิอิ

เป็นกำลังใจให้จ้าสาวหลิน
    เฮ็ดออกมาเป็นเล่มยามได๋สิหามาสะสมไว้แท้ๆจ้า
    แล้วสิเอาไปฝากเฒ่าแม่นำ เลาคือสิดีใจได้อ่านเรื่องราวดีๆแบบนี้จ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ มั่วหน่าฮ่าน
    ว่าสิสมัครเป็นคนวาดรูปประกอบ...ย่านเรื่องสั้นเจ้าขายบ่ออก...เหอๆ

ไม่เข้าถ้ำมอง เหตุไฉนจะได้มอง...http://img198.google.co.th/img198/6016/iinjiisjiisj.gif

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    สมัยแต่กี้ผุ่ข้ากะว่าแม่นผุ่หนึ่งละเรื่องวาดรูป...บ่อว่าสิเป็นรูปไข่ รูปงู ขี้กะเดือน ไปจั่งซั่น 55