หัวข้อ: กุดจี่เบ้าจากอุดรเด้อจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    เคยกินต๊ะ จุดจี่หวาย จุดจี่หมุ่ม แบบนี้บ่เคยเห็นจ้า โตน้อยๆๆๆเป็นตาฮักเนาะจ้าๆๆๆๆ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    ซ้นอยู่หม่องได๋กะหาผ้อเนาะ ตาหลูโตนฮ้าย .... เป็นตาแซบตั้วละ
    c06: ฮักบ้านมหาคักกะยังว่า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ GROOPPY
    ถ่าอีกจักหน่อย สิเป็น แม่ รูปร่างคล้ายๆๆกุดจี่ แบบนี้ครับ:,1-

จั่งสิเป็นตาแซบครับ แต่เป็นแมงบ้งอยู่ผมละย่าน 5555

ตำเครื่อง พริก ตะไคร้ หอมแดง ใบมะกรูด คั่วใส่กับไขไก่่ แซบอย่าบอกไผครับ :l-
    ฮ่าๆๆๆ เมนูเปิบพิสดาร โปรตีนล้วนๆๆๆ แชบครับเคยลองแล่ว

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    โอยย อะปร้าดดดดด ไทกาสิน ตาตื่น ฮ่าๆๆบ่เคยพ้อ จักเทื่อจ้า เป็นตาย้านแมะ ฮิ้ววว พี่หินต้องเอามาลองนำแน่เด้อจ้า ฮ่าๆๆ โอยย หนักกะเดี๋ยมแมะเป็นตามัน อิอิ :l-:l-
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แดนดาหาร
    ตอนยังเป็นเด็กน้อยกะเคยเห็นยุครับ อิแหม่เผิ่นขุดมา โตมันเป็นตาฮักเด้ผมว่า แต่ตอนนี่แถวบ้านบ่มีให้เห็นแล้วครับ ขอบคุณหลายเด้อที่เอามาให้เบิ่ง

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    เคยไปขุดอยู่ครับ ได้มาหลายก้อนคือกัน แต่สิปล่อยให้มันโตใหญ่กว่านี้ สมัยนี้หายาก เพราะว่ากุดจี่มันพเนจร 5555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวทุ่งฝน
    มันสามารถนำไปประกอบอาหารแนวได๋น้อจ้า รสชาติ ถ้าให้ทาย คงสิแม่นรส มันส์ ฝนบ่เคยกิน กินเป็นตะกุดจี่จ้า ตะว่าโตมันกะเป็นตะย่านเนาะจ้า คิคิ

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    กินแต่โตใหญ่แล้วครับ แต่คาดว่าตอนนี้คือสิหายากแล้วหละน้อครับ เพราะว่า ส่วนประกอบหลายอย่างนั่นน้อยลง แม้แต่วัวควายกะยังน้อยลง เหลือแต่ควายเหล็ก จักหน่อยกะสิมี กุดจี่เหล็กฮ่าๆๆๆ

เมนูตะก่อนกะสิมีแต่ขั่วท่อนแล่วครับ มันดีคือหยังนี่แมะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    อะปร๊าดดดดดดด เจ๊หิน โตคือใหญ่แทะ เคยเห็นแต่สมัยเป็นเด็กน้อยน้อย บ่ได้เห็นดนแล้วแมงบ้งอันนิ

อั่น ...แต่ขอเป็นโตๆ คืออ้าย GROOPPY เพิ่นเอามาได้บ่จ้า เป็นตามันเนาะ เอามาขั่วโฮยเกลือ จักหน่อย
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มห้วยสีทน
    บ่เคยกินจักเทื่อ อยากลองเด่ คือสิมันดีเน้อ ครับ

Tags for this Thread