หัวข้อ: ตะลอนทัวร์สงกรานต์ ไปร้อยเอ็ดเจ็ดย่านน้ำ

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

ดวงดาว The Star

..อิดสาเด้ผู้เพิ่นได้เลาะ..คือสิม่วนน้อแม้กกี้...
    ทางนี่กะได้เมือบ้านนำเพิ่นคือกัน ในรอบ 4 ปี..

เลาะคักๆเลยน้อจ้าพี่แม็ก
    ขอบคุณสำหรับภาพจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    อะปร๊าดดด นิละ จั่งสิเข้าสุภาษิต "" ไปร้อยเอ็ดเจ็ดย่านน้ำ" " 555:l-

งึดใจเอื้อยข่อยหลาย จั่งแม่นเลาเลาะได้ซุจังหวัด บ่เมื่อยแหน่ติหืออ
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ศิลปิน นักแสดง นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ดีเจป้านวลม่วนโสตาย
    ขอบคุณครับพี่แม๊ก ที่แวะมาเทียวทางบ้านนวล ยินดีต้อนรับครับผม55555555555

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ฮ่าๆๆๆๆ มายเฟรน ข่อย ไปได้ทุกที่ ที่ มีทาง ฮ่าๆๆๆๆ กวาดให้ครบ ทุกจังหวัดของอิสาน เลย นะเจ้ เป็นกำลังใจให้ ฮ่าๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่
    อะ..ป๊าด ได้ไปเที่ยวหลายหม่อง หลายจังหวัดน้อ อิจฉาเด๊...
    ขั่นได้มาทางอีสานเหนือกะแวะมายามกันแหน่เด้อ
    เมืองสกลนคร กะมีหม่องเลาะ หม่องเที่ยวหลายคือกัน
    ยินดีต้อนรับล่วงหน้า ขอรับ...

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    สุดยอดเลยหลานแม๊กกี้จ๋า อ๋อได้ไปแห่นาค บวชหลานน้อย พระลูกชายของหลานยายหนูซิง ขอสาธุ
    อนุโมทาน นำยายหนูแนเด้อ จังซี่หล่ะจ้าคนเพินมีบุญหลายสายยาว ได้ไปทัวทั่วอิสานได้ไปแต่หม่องสำคัญๆ ได้ไปพ้อสมาชิคบ้านมหาในทุกจังหวัดเลยตั๊วนี่อิอิอิอิ เห็นเป็นตามวน อบอุ่น พูนสุขแท้ๆแหล่ว

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล

ฮ่วย ๆ ๆ แม็กกี้ อ้ายพลบ่ได้ไปนำเด้องานนี้ ผุกินน้ำอยู่นั่นแมนไผหือ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    ขอให้ประทับกับการมายามบ้านเขมราฐนะคะพี่แม็กกี้ ต้องขอโทษด้วยค่ะที่ไปส่งพี่แม็กกี้แล้วก็ไม่ถามข่าว ยุ่งกับการต้อนรับญาติ ๆ ที่มาเยี่ยมบ้าน แล้วก็ผ้าป่าเข้าโรงเรียนของ นักเรียน ป.6 รุ่นปี 2539 รร.หนองผือ ขอบคุณมาก ๆ ค่ะ สำหรับการมาเยี่ยมยาม อยากต้อนรับพี่แม็กอีกค่ะ มาอีกเข้าพรรษาเป็ดตัวนั้นคงโตได้ที่พอดี (เหอ ๆ ความคิดที่อำมหิต) บ้านน้องเขมราฐ ณ บ้านหนองผือ ยังรอต้อนรับพี่น้อง บ้านมหาทุก ๆ ท่านเด้อค่ะ แม้ลำบากนิด กันดาลหน่อย แต่น้ำใจเต็มร้อยเด้อค่ะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    บ่ลำบากบ่กันดารดอกจ้าน้องเขม ไกลปานใด๋อ้ายกะบ่ย่านดอกจ้า คิคิ