หัวข้อ: เมื่อฉันเป็นแม่

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    สายสัมพันธ์นั้นเหนียวแน่น เกินแก่นคำบรรยาย
    มองเบิ่งหน้าลูกชาย เฮ็ดจั่งได๋สิปลอยได้
    แนวได้มาเป็นไม้ เป็นฮ่มไทรให้คนเพิ่ง
    ได้มาเถิ่งปานนี้บ่มีตี้ สิล่าทอย
    ให้ตามฮอดผลักดันอ้าย ชายสามีคือจั่งว่า
    คันบ่อมีเจ้านั้นหน่า เรือเพพังแตกหม่าง
    หมดทางแน่หากเหล่าจ่ม นั้นแหล่ว

ไผ๋กะคือกันจ้า สู้เด้อเพื่อลูกขอเป็นกำลังใจให้จ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวต้มมัด; 26-04-2011 at 16:05.

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    เป็นกำลังใจให้คุณแม่ที่อยู่ต่่างแดน เข้มแข็ง สู้ๆ และอดทน พอลูกโตช่วยตัวเองได้ลดภาระไปอีกหนึ่งเปาะเนาะจ้า
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

เข้าใจดีค่ะหัวอกคุณแม่ต่างแดน เอาใจส่อยเด้อจ้า เหนื่อยหลายแต่กะมีความสุขค่ะ เด็กน้อยโตเร็วมากคิดว่าเวลาย้อนกลับมาบ่ได้ เฮาเหนื่อยที่ต้องอุ้มเขาตอนน้อยๆ แต่เดี๋ยวเดียวก็ผ่านไปค่ะ พออีกสักพักเขาก็ไม่ให้เราอุ้มหลายคือเก่าแล้ว ยามเหนื่อยๆจะมองหน้าลูก กอด หอมให้เซาเหนื่อยค่ะ

ยามเหงาๆก็มาพักเซาเมื่อยฟังเพลง โพสต์เพลงไปตามอารมณ์ที่บ้านมหานี่แหละค่ะ เฮ็ดโน่นนี่มาโพสต์ให้เซาเหงาๆ เคยเฮ็ดงานแล้วมาอยู่บ้านเลี้ยงลูกแล้วเลยเหงากว่าเก่า แต่ก็คิดว่าเฮาโชคดีที่ได้ดูแลลูกเองค่ะ
    มีหยังเรื่องลูกกะคุยกันได้เด้อจ้า อย่าลืมเอาลูกมาให้เบิ่งแนเด้อจ้า คือสิเป็นตาฮักลูกครึ่งเกาหลี อิอิอิ

เอาลูกชายมาแนะนำจ้า น้องThomas คร้าบ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ร้อยหมื่นพันไมล์ไกลบ้าน; 26-04-2011 at 22:01.
    LET IT BE...

เป็นกำลังใจให้จ้า สู้ๆเด้อจ้า ขอให้มีหัวใจดั่งหินผาจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

Moderators สัญลักษณ์ของ สาวชัยภูมิ ลูกพ่อขุน
    บล็อก
    30

รอบยิ้มพิมใจ

ขอบคุณทุกกำลังใจนะคะ สาวชัยมีต่อด้วยค่ะช่วงนี้ไม่ค่อยว่างค่ะแต่บ้านมหายังไม่เคยห่างหายจากมิตรภาพเลยค่ะธุจ้าธุจ้าธุจ้าธุจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ jai26
    ขอเป็นกำลังใจให้เด้อครับ สู้ ๆๆ ครับ ..

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

ความเยือกเย็น

ขอเอาใจช่วยเด้อจ้า สู้ๆ สู้คือปู่แล :,1-

เห็นใจ เข้าใจคนเป็นแม่จ้า บ่อมีคนช่วยเฮา เฮาหนี่หล่ะต้องช่วยตัวเองอ่ะ :l-

Tags for this Thread