ไปวัดอีกแล้วครับ วัดหนองแสง แปดริ้ว
วัดหนองแสง แปลงบักนาว

ทางเข้าวัดครับ กะบ่ใหญ่บ่น้อย แต่ว่าเวลาไปต้องสังเกตุดีๆ บ่ซั่น เลยครับ

นี่กะทางเข้าวัด แต่เป็นทางในด้านหลัง เข้ามาแล้วกะเลยถ่ายเก็บไว้จักหน่อย

อันนี่ โบสถ์ครับ ไปใกล้บ่ได้ ย้านแตน หลายคักขนาด

ใต้หลังคากะบ่น้อยเด้ หลายฮัง หลายโตอยู่

นั่นๆ ทางขวามือ ฮังแตน บักคัก

ต้นกระบองเพชร เผิ่นปูกไว้ข้างๆโบสถ์ หลายต้นอยู่ กะลังออกดอก

เบิ่งใกล้ กะสิมาแลปลิ้นตั๋วกันอีก โอ้ย ต้นไม้กะด่าย

อั่นนี่ บ่ได้อยู่ในวัดเด้อ กลับบ้านสงกรานต์ปีนี่หล่ะครับ พาหมู่พาพวกไปหากินเข้าป่า