หัวข้อ: เก็บภาพบรรยากาศเตรียมงาน " เติมฝันปั้นดาว "

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ พ่อใหญ่คำแสง
    เฮือนบ้าง เถียงนาบ้าง

เก็บภาพบรรยากาศเตรียมงาน " เติมฝันปั้นดาว "

เก็บภาพบรรยากาศ งานเติมฝันปั้นดาว วันที่ 13 พฤษภาคม 2554
    ผมไปถึงสถานที่จัดงาน ก็เป็นเวลาบ่าย 3 โมงแลงพอดีครับ
    เหอๆ..กะ15นาฬิกานั้นหล่ะครับ อันเดียวกัน
    ไปเห็นพี่เห็นน้องหลายผู้หลายคน กำลังหน้าตาบูดเบี้ยว(บ่แม่นปวดห้องน้ำเด้อครับ)
    ที่บูดเบี้ยวเพราะว่า ต้องเร่งงานแข่งกับเวลาครับ ด้านเวที หรือรอบๆบริเวณก็ดี
    ดูเรียบร้อยมีเต๊นมากางให้ 3 หลังก็น่าจะเพียงพอเน๊าะ
    ผมแอบไปจอบเบิ่งหลายคน เลยเก็บภาพมาฝากครับ

เก็บภาพบรรยากาศเตรียมงาน " เติมฝันปั้นดาว "

ฮ้านลำซิ่งครับกำลังติดตั้ง บ่ทันได้เสร็จสมบูรณ์

หน้าเวทีปูพื้นด้วยแผ่นเหล็ก สำหรับม่วนหน้าฮ้านโดยเฉพาะ

อันนี้เถียงนาน้อย ที่บ่าวข้าวจี่ จัดให้เผื่องานนี่โดยเฉพาะ
    ผมถามงานเสร็จแล้วรื้อบ่อ
    บ่าวข้าวจี่บอกว่า เอาไว้จั๊งซี่หล่ะ เพื่อมื้อลุน
    พี่น้องเฮามาซิได้มีหม่องนั่งเล่นผสมสิบ...อุ้ยกินข้าวว่าซั้นครับ

มีเต๊นหน้าเวทีนำครับพี่น้อง บ่อต้องย้านฝนตกฮำเด้อครับ สบายใจโลด

บริเวณรอบๆงาน คณะกรรมการบ้านมหาฯได้ปรึกษากันแล้วว่า
    สมควรให้พื้นเหล็กวางกันดินเปียก รอบๆบริเวณงาน
    เป็นห่วงพี่น้องเฮาครับ ซิได้ย่างง่ายๆว่าซั้น

กะว่าถ้าอาหารการกินบ่พอจั๊งได๋....กะซิแม่นหมูกี้ 2 โตนี่หล่ะครับ 555

อันนี่ป้ายหน้าเวที คนเขียนหล่อขนาดครับ

อาวอ้วนเลากำลังเร่งติดตั้งระบบถ่ายทอดสดอยู่

พิธีกรบนเวทีอย่างเป็นทางการครับ ป้าเลาอารมณ์ดีเน๊าะ ยิ้มตลอดเลย

เบิ่งเอาเด้อครับ....มีตั้งแต่คนหล่อคนงาม มาโฮมกัน ข้อยต้องถอยออกมา ย้านงำกันครับ

ฮ่วย!...ภาพมันเสียไปใสแล้ว ว่าซั้นครับ ได้ยินเสียงอาวอ้วนเลาจ่ม

บ่าวข้าวจี่กำลังเร่งตัดต่อ คลิปVDOเบื้องหลัง กลุ่มศิลปินเติมฝันปั้นดาว
    เมื่อวันที่มาใส่เสียงร้องเพลงอยู่ห้องอัด เอามาฉายออกโปรเจคเตอร์หน้าเวที
    ให้พี่น้องได้เบิ่งกัน แบบอมยิ้มหล่ะครับ รับรองอย่างฮาว่าซัน
    จุ๊ๆๆๆๆ....มีแต่ภาพหลุดๆพะนะครับ 555

พี่น้องนำรถมาจอดในงาน สบายใจได้เด้อ
    เฮามีเจ้าหน้าที่ รปภ. ของบ่าวข้าวจี่ ดูแลให้เป็นอย่างดี

:b-bงานเริ่ม 4 โมงแลงครับพี่น้อง แล้วเจอกันครับ:l-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    พ่อใหญ่แดงจ่ายหว่ายนี้เรามีความสามารถหลายคั๊กน้อ บ่อว่าสิเป็นผู้มีเพลงเก่าๆรุ่นเดอะหลายๆ เอามาแบ่งปันแล้ว กะมีความสามารถเขียนป้ายโฆษณา ป้ายงาน ป้ายอื่นๆจิปาฐะ โอ๊ย ผลงานออกมางามได้มั๊กคั๊กหลาย แถมยังเป็นตากล้องเก็บภาพที่ได้อรรถรสแก่ผู้เบิ่งหลายๆ ขอบคุณเด้อครับ ผมกะเป็นผู้จอบดูดเพลงเก่าๆหลายอยู่ดอก แนวมั๊กว่าซั่นแหม๋

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ดีครับ ถือว่ามีความพร้อมในการรับกับสถานการณ์ดินฟ้าอากาศ แดดสิฮ้อน ฝนสิตก ฟ้าสิฮ้อง"จ่าเหลือง" ไปล้านเปอร์เชนต์ครับ ทางสิขาด น้ำสิท่วมกะต้องไปรายงานโต ฮ่าๆๆๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย จ่าเหลือง; 14-05-2011 at 11:05.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    สถานที่พร้อมแล้วพี่น้อหล่ะพร้อมรึยัง บ่าวจัยพร้อมคนติดตามพร้อมแล้วครับ

ขอบใจขอบคุณทีมงานจัดงานครับที่เตรียมงามด้ดีขนาดนี้ บ่ต้องย้านฝนสิตกแล้วครับพื้นกะบ่แฉะดอก
    มีแผ่นเหล็กมาวางแบบนี้นะ ผมนับถืออิหลีครับกว่าสิเอาแผ่นเหล็กมาวางได้ขนาดนี้บ่แม่นง่ายๆเด้ เห็นความตั้งใจของทีมงานแล้ว เต็มที่ครับงานนี้ม่วนนนนนนนนนนนนนน
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    ..พ่อใหญ่คำแสง...กำลังเขียนป้าย..หาน้ำบักหวดข่าไปให้เลาแนเด้อ..555

..หมาแล่นมาเหยียบเรื่อย..ต้องลงสีใหม่...ตัดตีนจุ้มมันมายำเป็นหยังหละพ่อใหญ่..5555

..มาลัยที่คุ้มนวนครจัดเตรียมไว้..มาฮอดหม่องจัดงานแล้ว.มื่อซ้อมย่านเละเบิดยุ น้องติ๊กพิณาแนเด้อ..

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    มะเหมี่ยวกะสินั่งจอบเบิ่งยุเทิงดอยนี่ล่ะจ้าๆๆๆๆๆๆๆๆอิอิ อยากไปร่วมงานนำหมู่แต่กะบ่มีโอกาส.........ม่วนๆๆๆเด้อจ้าๆๆๆๆๆๆๆๆๆพี่น้องบ้านมหาทุกคน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวต้อม
    คนอำเภอห้วยทับทัน จังหวัดศรีสะเกษ
    อยากไปแฮงๆ เฮ็ดจั่งได๋น้อบาดนี้ถ่ายทอดสอกะคือสิบ่ได้เบิ่ง

เพราะต้องเดินทางกลับบ้านไปทำทุระด่วนมื้อนี้

จั่งได๋กะฝากความคิดฮอดคิดถึงไปยังพี่น้องบ้านมหาซุคู่ซูคนเด้อคับ

คิดฮอดอยากไปหา...แต่เวลาบ่ค่อยสิมี(บ่าวต้อม)

:l-:l-:b-b:b-b