มื้อวานแวะไปยามเผิ่น (เว่าปานอยู่ไกลโดนๆสิไปจักเทื่อ)
เริ่มเสิร์ฟ กะนี่หละครับ หมู ตับ กุ้ง เครื่องใน (อันนี่เผิ่นเยาะไข่แล้ว)
จิ้มจุ่ม ร้านแม่เฒ่า

เครื่องเคียง วุ้นเส้นกับผัก ผักบุ้ง โหระพา ใบตั่งฉ่าย ผักซ่ำสิหาได้

น้ำจิ้มเฮ็ดเอง ส่วนสูตรเผิ่นยังปั่นบ่แล้ว หิวหลาย หรือว่าผุใด๋มีฝีมือทางน้ำจิ้มน้ำหยอดกะลองเอาไปซิมนำกัน

หม้อครับ มื้อนี่ขอเป็นคน หน้าหม้อ มื้อหนึ่งเด้อ บ่สั้นคือสิบ่ได้กิน

มาเหมิดสุอย่างแล้วกะ เตรียมกินท่อนแหล่วะ ถ้าหม้อเดือดจักหน่อยก่อน

เดือดแล้วครับ จุ่มๆ ลวกๆ จิ้มๆ ว่ากันไป....

กินไปเรื่อยหล่ะครับ เทิ่งหมู ผัก วุ้นเส้น ตับไตเครื่องใน

พรีเซนเตอร์ เล่นแต่โทรศัพท์ครับ ย่านเห็นหน้าเลาคือว่านิ กินกะบ่หลายย่านอ้วน พ่ะนะ

จั่งซั่นกะบ่ทันผุข้าแหล่ว ฮ่ะฮ่า...

ผุใด๋สิมากะตามแผนที่ เบิ่งออกบ่หล่ะบู๋

ร้านแม่เฒ่า (ร้านป้าเพ็ญ) อาหารตามสั่ง ผัดไท
ร้านเลาตั้งอยู่ ในเครือสหพัฒน์ สายบ่อยาง ติดผับเผื่อชีวิต ตำนานชลเครือ
ผ่านมาทางพี้กะแวะมายามกันเด้อครับ............