หัวข้อ: จริงหรือมายา

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด

จริงหรือมายา

มื่อนี้บ่มีเรื่องยังสำคัญสิเว้าค่ะ เพียงแต่คลื้มๆๆใจ การเล่นเน็ตสิเฮ็ดให้เพลิดเพลินอย่างมาก
    โดยเฉพาะพวกนักแต่ง(กลอน/ผญ๋า)และอื่นๆที่เป็นสิ่งบันเทิง ฟังเพลง การแชทกะแมน เด้อพี่น้อง

ตรงนี้เองเฮ็ดให้เฮาได้ฮู้จักคนทุกสาขาอาชีพ มีทั้งคนดีและคนบ่ดี การแชทกะขอให้เบิ่งค่ะ บ่แมนทุกคนสิดีไปเหมิด
    หรือเลวไปหมด ให้คิดว่าเฮาเล่นเน็ตคล้ายๆๆ การเล่นเกมส์ บางคนมี 108 เล่เหลี่ยมที่เฮายังบ่รู้จัก

คนที่มีครอบครัวให้ยึดเอาครอบครัวเป็นหลัก ในอินเตอร์เน็ตจีบได้ค่ะ แต่อย่าเอาไปเป็นสาระจนครอบครัวแตกร้าว
    ไผ๋ดีบ่ดีเฮากะเบิ่งไปค่ะ อย่าเอาธุระของคนอื่นมาเป็นภาระของตนเอง หรือปวดสมองสื่อๆๆๆ ไผ๋เฮ็ดหยั่งได้อันนั้น
    เฮาบ่ไปก่อความรำคราญให้ไผ๋ เขาบ่มารบกวนเฮากะถือว่าใช้ได้ ค่ะ

การมีความฮักเป็นสิ่งที่ดีค่ะ ฮักกันได้แล้วกะได้หลายคน มื่อหนึ่งๆๆ ออย......มีควมสุขค่ะ ส่งน้ำใจส่งความคิดฮอดคิดถึง
    ส่งใจให้คนฮักและได้รับมันกลับมา ( อิอิ อิฉันกะแต่งผญ๋าโลดโผนขนาดแต่มันแค่การแต่ง อยู่บ้านคุณแจ๋วกะเฮ็ดงานค่ะ )

สามีข้าวต้มมัดใจดีบอกว่า"เฮ็ดงานบ้านทำหน้าที่ของตนเองให้เสร็จ เล่นคอมเล่นได้ แซทได้ แต่งกลอนแต่งผญ๋าแต่งไป
    แต่ห้ามเอาไฟเข้าเฮือน"
    สุดยอดค่ะมื่อแรกที่เราเคยฮักจั่งได๋มื่อนี้กะบ่เปลียน

( จำไว้เด้อพี่น้อง เบิ่งแน่เด้อพี่น้องบางคนกะหวานจ้อยแต่ปาก ข้างในปานหมากเดื่อกะมีจ้า)
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 02-06-2011 at 05:39. เหตุผล: แก้คำผิดค่ะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

คำถาม และรอคำตอบ

"บางคนกะหวานจ้อยแต่ปาก ข้างในปานหมากเดื่อกะมีจ้า"

ป้าดดดดดด ป้าด ปานนั่นตี่สาวข้าวต้มมัด มาเว่าเป็นตาบ่ออยากมีหมู่ออนไลน์แถ่ะบาดหนี่

ปกติเมก่าบ่อค่อยมีหมู่อยู่แล้วหล่ะ เอิ๊กกกกก บ่อมีคนคบ

แม่นบ่อหือ หรือย่อนจะของบ่ออยากคบไผเองบ่อหือ สับสนจะของบาดหนี่

แต่เมจริงใจเด้อค่ะ คบไผก่าจริงใจ ฮักหมู่พวกนำ แต่ก่าเลือกอยู่ดอกหวา อิอิ ย่านคือวาหล่ะ :l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    เจ้เมษา กะเขียนมาให้อ่านตามที่เห็นเพราะเป็นผู้สังเกตุการณ์มาตลอดค่ะ

คนในเวฟกะหลายคักจ้า ส่วนมากข้าวต้มกะคุยเฉพาะคนสนิทอยู่แล้ว

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ความเป็นจริงมันก็เป็นเช่นนั้นเองครับ เล่นแบบมีสติ เดินทางสายกลางครับ...เอวัง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ พลคนพิดโลก
    ( จำไว้เด้อพี่น้อง เบิ่งแน่เด้อพี่น้องบางคนกะหวานจ้อยแต่ปาก ข้างในปานหมากเดื่อกะมี )(บางคนมี 108 เล่เหลี่ยมที่เฮายังบ่รู้จัก ) แม้นอิหลีบ่ครับอ่อยยยยยยยยย คิดพ้อแล้ว บักยักษ์แน้ๆแระ อะคิอะคิ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ร้อยแปดพันเหลี่ยม ร้อยเล่พันลาย มากมายการพูด
    แต่ก็ฟังหูไว้หู เชื่อไว้นิดๆ ฟังไว้หน่อยๆ แค่เป็นข้อคิด แชทคุยกันก็คุยเล่นพอสนุกๆอย่าไปคิดอะไรเกินเลยนอกใจพ่อบ้าน นอกใจแม่บ้าน นอกลู้นอกทาง ให้เดินสายตรงสายกลาง แล้วท่านจะไม่ตกเป็นเหยื่อ เอ้ยเป็นข่าว

ข้อความหวานๆ ทำให้สุขใจ อยากฟังซ้ำๆ ทุกวันเลยจ้า