หัวข้อ: ..เบิ่งนาแล้ง เก็บแมงแคงมาป่น..

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

..เบิ่งนาแล้ง เก็บแมงแคงมาป่น..

สาวนาหน้าแหล่คือน้องเขมฯ ยามว่างเว้นจากงานไฮ่งานนากะหาหย่างเล่นเน๊าคะ
    หม่องหย่างผัดบ่แม่นห้างสรรพสินค้าสั่นแหล่วบาดนี่ ..เบิ่งนาแล้ง เก็บแมงแคงมาป่น..
    ได้หย่างเบิ่งแต่นาแล้ง ๆ แห้ง ๆ
    คือหน้าเจ้าของยามบ่มีเงินคักค่ะ ..เบิ่งนาแล้ง เก็บแมงแคงมาป่น..
    มาเด้อค่ะมาเบิ่งนาแล้งทางเขมราฐนำกัน

..เบิ่งนาแล้ง เก็บแมงแคงมาป่น..

ฮอดแล้วค่ะ เถียงนาน้อยคอยอ้าย

ย่อนบ่มีผู้ซ่อยคราดซ่อยไถ น้องเขมฯ เลยได้เฮ็ดนาหว่านเบิดท่งเลยค่ะ
    แล้งหลายค่ะทางหนองผือ หว่านไว้จนไบขอบใบจังเบิดเลย

เหลียวเบิ่งไฮ่มันกะคือจั่งงามอยู่ แต่หังเป็นของเพิ่น ผู้มาเช่าที่เฮ็ด
    ปีหน้าก่อนเถอะ.. จะปลูกเองเบิ่ง :l-

แม้แต่ฝายกกค้อ อู่ข้าวอู่น้ำของน้องเขมฯ กะยังมีสภาพเป็นแบบนี้
    บ่น่าเชื่อเลยค่ะ ว่าตอนนี้ใกล้เข้าพรรษาแล้ว ตกมาถ่อนฝนจ๋า....

เบิ่งนาแล้งแล้วหดหู่ ขึ้นโคกหาแนวอยู่แนวกินติดกะต้าเมือกินแลงนำก่อนค่ะ
    แน่ะ เว้าแล้วกะเห็น ขวยกิโป่ม แต่เอาไว้ก่อน จั่งมาขุด...

เบิ่งไปเบิ่งมาดอกขิงป่ากะงามคือกันเน๊าะค่ะ

ดอกอีลอกกะแฮ่งงามแฮงค่ะ แปลกดีนำ "สวยแบบแปลก ๆ "

สาว (เหลือ) น้อยเสื้อแดง ท่ามกลางนาแล้ง

แมงแคงค้อ คือเป้าหมาย หรือ เหยื่อ ของสาว (เหลือ) น้อยเสื้อแดงค่ะ
    แนมเห็นอยู่ยอดต้นค้อน้อย จัดการคุบเก็บกำเลยค่ะ

แมงแคงค้อ โตใหญ่ กลิ่นขิวคล้าย แมงดา กำลังไข่ ป่นแซ่บค่ะ

มีปีกพร้อมค่ะ บินได้คนเก็บต้องใช้วิทยายุทธความเร็วขั้นเทพ
    ในการเก็บกว่าแมงแคงนำต้นจิกค่ะ ..เบิ่งนาแล้ง เก็บแมงแคงมาป่น..

ได้มาแล้ว สาว (เหลือ) น้อยของเฮากะจัดการห่อใบตองเก็บให้เรียบร้อย
    ป้องกันการหลบหนีของเหยื่อค่ะ ..เบิ่งนาแล้ง เก็บแมงแคงมาป่น..

ขอบคุณพื้นที่การแบ่งปัน วิถีอีสาน
    ขอบคุณ สาว (เหลือ) น้อยเสือแดง นางแบบ
    ขอบคุณ สายลมแสงแดด และนาแล้ง
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เขมราฐ; 11-07-2011 at 11:11.

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

พบปะพูดคุย

ขอบคุณสำหรับภาพบรรยากาศท่งไฮ่ ท่งนาเด้อจ้าน้องหล่า
    เห็นแมงแคงค้อแล้วคึดพ้อตะสมัยน้อยๆ
    ลักโคกลัดท่งไปหาเก็บแมงแคงกับเดอะแกงค์
    นำโพนค้อ หม่องยอดหาก่อป่งสิมีแมงแคงอย่างหลายเลย
    กะพากันขึ้นสั่นต้นค้อ ให้แมงแคงตกลงมา
    แม่นแท้ยามฝนตกเซาใหม่ๆ ปีกแมงแคงเปียกบินไปไสไกลบ่ได้
    แต่ยามฝนบ่ตกนี่กะแล่นไล่แมงแคงจนว่าเมื่อยพุ้นล่ะ
    เทิงมือ เทิงเสื้อ มีแต่เยี่ยวแมงแคง

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

นี่ค่ะพี่ขามป้อม สภาพฝ่ามือหลังเก็บแมงแคงค้อค่ะ แมงหมี่ฮ้ายกว่าเสือ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    อยากกินแกงหน่อไม้ยุในกะต่านั้นแหม๋ คือสิแชบนิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ
    ย่าให้มันเยี่ยวใส่ตาเด้อครับแสบตาแท้เดครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ esannot
    เบิ่งสภาพทางบ้านแล้ว คึดฮอดผุยุทางบ้านครับ

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    555..บ้านผมแห้งกว่านั้นครับสาวหัวหลินข้าวหว่านไว้สิตายแล้ว แดงปานถืกไฟเผาแหม

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ฮ่วย ทางนี้คือแล้งน้อ ทางหนองบัวแดงคือน้ำเหลี่ยมพาบ ๆ อยู่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3
    ทางบ้านอ้ายกะแล้งคือกันน้อง ทางท่วมกะว่าท่วมคัก บัดทางแล้งบ่เห็นออกข่าว เฮ้อ เทวดากะ 2 ม.ต.ฐ. ....หุ หุ หุ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ teerapat
    มาคือแล้งแท้น้อ ทางหนองผือ ทางอำเภอนาตาลบ้านข้อยกะแล้งคือกันเด้อ...