หัวข้อ: ฝากประชาสัมพันธ์ งานแห่เทียน อุบล หน่อยครับ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007

เรื่องฮิตน่าอ่าน ฝากประชาสัมพันธ์ งานแห่เทียน อุบล หน่อยครับ

http://www.google.co.th/audio/-Lqbfshx/2_online.html
    http://www.google.co.th/audio/TNXCvkoB/_online.html
    ขอบคุนทีมงานดีเจ อาสาคร๊าบบบบบบ:b-b:b-b:b-b:*-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย peepoa007; 14-07-2011 at 17:14. เหตุผล: อกอีแป้นสิแตก บ่ได้เฮ็ดโดน นางลืม 5555

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    อั่น..พอดีว่ากำลังสิตั้งกระทู้เรื่องงานแห่เทียนเข้าพรรษาอยู่พอดี แต่บังเอิญเข้ามาเจอหัวข้อนี้เพิ่นตั้งอยู่แล้วแต่บ่เห็นรูปภาพและรายละเอียดกะเลยขออนุญาตเจ้าของกระทู้นี้เพิ่มเติมรูปภาพมาให้พี่น้องเฮาได้เบิ่งกันแนจั๊กนอยน้อจ้า..มื้อเช้าอากาศดีฝนรินปรอยๆกะเลยย่างเข้าไปซอมเบิ่งบรรยากาศเพิ่นเตรียมงานกันสั่นดอก..มาเบิ่งนำกันเลยเนาะจ้า..
    ..ซุ้มหน้าประตูทางเข้า

ฆ้องใหญ่..

กระบวยตักน้ำสมัยนี้หายากยุ..

ที่เห็นนี้บ่แม่นบั้งไฟเด้อพี่น้องเป็นการการหล่อเทียน

กระติ๊บข้าวใหญ่..

เป็นอุปกรณ์ที่ใช้ในการทอไหม แสดงให้เห็นถึงภูมิปัญญาของคนอิสาน

ขนมสายไหมกินแล้วละลายในปาก..

ต้นเทียนเพิ่นเอามาตั้งโชว์ไว้ให้เบิ่งเป็นโตอย่าง ส่วนของจริงจะทยอยเข้ามามื้ออื่นจ้า

ซ่ำนี้ก่อนเนาะจ้าเดี่ยวมื้ออื่นสิไปเก็บภาพงามๆมาให้เบิ่งอีก..
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ธิดายาเย็น; 14-07-2011 at 17:47.

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007

เรื่องฮิตน่าอ่าน

แหล่ม เลยครับพี่ทิพย์ สุดยอดหลายแต่ละภาพ ผม บ่มีโอกาศ ได้ไปจั๊กเทื่อ งานแห่เทียนกะดาย ต่ะม่วนหลายครับ ผมอยากไปดูลำชิ่ง ที่อยู่บนรถ6ล้อครับ ละกะมีคนเล่นหุ่นไม่งิ้ว ชักไปชักมา คือสิม่วน ไผได้ไปอย่าลืม ถ่ายวิดิโอ อันนิมาฝากแหน่เด้อครับ :*-

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ขอบคุณบ่าวเอ็ม และ ขอบคุณน้องแจงจ้าที่ช่วยกันโหมโรงงานบุญบ้านเฮา อิอิ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    อยากไปเที่ยวนำจักคราวอยู่เด้อเสี่ยวแจง.. ถ่าแน่ะ ..คงสิมีสักมื้อละจ้าที่วาสนาสิถึง..คือคายากแท่ะละหือ.. หวุดหวิดตลอดเลยกับช่วงสิกลับแม่ะ..คึดฮอดพ่อดองเด้เนาะ..บ่ได่พ้อกันจังๆจักเทือ.. :l-
    มองต่าง..อย่างปลง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ mikaze
    อยากไปเที่ยวนำจักคราวอยู่เด้อเสี่ยวแจง.. ถ่าแน่ะ ..คงสิมีสักมื้อละจ้าที่วาสนาสิถึง..คือคายากแท่ะละหือ.. หวุดหวิดตลอดเลยกับช่วงสิกลับแม่ะ..คึดฮอดพ่อดองเด้เนาะ..บ่ได่พ้อกันจังๆจักเทือ.. :l-
    ..มาถะแม้เฒ่าสิพาย่างเบิ่งต้นเทียนงามๆนี้แมะ..มื้อนี้ล่ะคะเจ้าสิทะยอยเอาต้นเทียนของแต่ล่ะวัดเข้ามาตั้งโชว์เดี๋ยวสิถ่ายภาพมาให้เบิ่งอีกเด้อจ้า..:l-

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    อยากไปเที่ยวอุบลเด้ครับเขาว่าผุสาวงามๆ โดยเฉพาะผุสาวบ้านหนองบักนาวครับ
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ฮ่า ฮ่า ฮ่า เสียวต่วงกะดาย (งานนี้มีหูลิ) ตะกี้โทรไปหนองบักนาวอยู่ เผิ่นว่ากะลังสิไปถ่ายรูปต้นเทียนว มื้อแลงว่าสิถ่ายเอานางนามเมืองดอกบัวมาฝากนําว่าซ้าน อิอิ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28
    คนอุบลใจดี....ไปสัมผัสมาแล้วจ้า

Banned

บล็อก
    4
    อยู่ใกล้ๆนึง อยากไปเที่ยวจังเลย...เสียดายไม่หยุด