พี่น้องบ้านเฮาอย่าลืมไปเบิ่งบุญบั้งไฟอำเภอพนมไพร จ.ร้อยเอ้ดกันเด้อ
วันที่31พฤษภาคม-1มิถุนายน 2550กันเด้อ ยามกลางคืนวันที่31มีนักร้องเพลงเพื่อชีวิต
มีน้าหงาคาราวาน มีครูไข่มาลีฮวนน่า มงคลอุทก และอีกหลายๆคนอย่าลืมไปเบิ่งกันเด้อ
วันที่1มีงานจุดบั้งไฟหมื่นหลายพันบั้ง และบั้งไฟแสนหลายพันบั้ง และบั้งไฟล้าน
อย่าลืมไปเบิ่งกันเด้อพี่น้องครับรับประกันว่าม่วนซื่นโฮแซวแน่ครับ
ไปกันให้ได้นะครับ
ไปเบิ่งบุญบั้งไฟ10ล้านอำเภอพนมไพรกันเด้อ