หัวข้อ: ป่นแมงแคง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ

ป่นแมงแคง

ป่นแมงแคงเมนูนี่บ่อได้กินมาหลายปีแล้วครับ พอดีว่าข้างบ้านมีต้นหวดข่ายุต้นหนึ่งครับ
    ปีนี้แมงแคงมาอยู่หลายคัก แต่ว่าต้นมันสูงครับสิปีนไปจับย่านมันบินหนีกะเลยได้อุปกรจับ
    ภูมิปัญญาชาวบ้านมาซ่อยจับ

ป่นแมงแคง
    ป่นแมงแคง
    ป่นแมงแคง
    ป่นแมงแคง
    ป่นแมงแคง

ได้แมงแคงมาแล้วกะมาป่นเลยครับ ขั่วหอมกะเทียม พริก แมงแคงลงนำกันเลยครับ
    ป่นแมงแคง
    ป่นแมงแคง

แกะปีกแมงแคงออกแล้วกะตำรวมกับพริกหอมกะเทีบมที่คั่วไว้เลยครับ
    ป่นแมงแคง
    ป่นแมงแคง

แหลกแล้วกะปรุงรสเลยครับไส่น้ำต้มปลาแดก ชูรส บีบบักนาว แล้วแต่ผู้มักครับ
    เรียบร้อยแล้วครับ ป่นแมงแคง

ป่นแมงแคง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ น้องไอซ์
    บ่ย่านแมงแคงเยี่ยวไส่ติอ้าย ป่่นเป็นตาแซบเนาะเสียดายตะบ่มีผัก

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    บ่เคยกินจักเทือครับ บ่ฮู้ว่าแมงอันนี้สิกินได้ อัน ๆ แมงแคงทางชัยภูมิ คือเป็นสีขิว ๆ โตดำ ๆ
    น้อย ๆ ปินตอมไฟยามกลางคืน หล่นใส่โตเฮาเป็นสีออกแสบออกฮ่อน หล่นใส่ป่น หรือแกง ได้เทถิ่มโลด
    กินบ่ได้มันขิวคัก ทางบ้านพี่น้องเอิ้นแมงหยังน้อครับ กลิ่นคือกลิ่นผักกะแยงล่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 19-07-2011 at 23:08.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY
    แซบครับ คอนเฟิร์ม หอม อร่อย ข้าวเหนียวฮ้อนๆๆ จ้ำคำใหญ่ๆๆ 555 พี่น้องทางเมียมานิ บ่เอิ้น แซบหลาย 555

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ สาวบ้านนา
    ข่อยกะบ่เคยกิน เบิ่งคือลูกแมงดาเนาะ เอามาป่นแล่วคือสิหอมแซ่บคือแมงดานิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ นักรบหัวใจ
    ทางบ้านผมเชียงรายเพิ่นเอิ้น แมงแคง ครับบ่แม่นแมงดาเด้ออ้าย

Banned

บล็อก
    4
    แมงแคงเป็นแมลงชนิดเดียวที่บ่อเคยกิน พ่อแม่เพิ่นพ่อพากิน แต่เคยเห็นญาติคนไข้เพิ่นห่อใส่ใบตองมากินยุเป็นสีเขียวคือซิแม่นบ่อทันแก่ บ่อมักกลิ่นมันนำล่ะขิวๆ มื่อหน่าซิลองกินเบิ่งยุดอก อิอิ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

อายหน้าแดง

คั่วแมงแคงค้อ ป่นแมงแคงค้อ
    บ่ได้กินหลายปีแล้วจ้า น่าสิสิบปีขึ้น
    ยังคึดฮอดรสชาดอยู่บ่เซา
    แม่นแท้ ถึกโตแม่ไข่เนาะ
    ม้วนผักใส่หลายๆ บาดทินี่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ป่นออกมาแล้วคือได้หลายแท่ ไส่ปลานำบ่อครับ หรือแมงแคงอย่างเดียว

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    บ่ ๆ เพิ่นใส่บักพริก กับน้ำปลาแดก น้ำปลา ผงชูรสนำ คนตระการ 555