หัวข้อ: ผญ๋า...ผุลางคน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด

ผญ๋า...ผุลางคน

อ้ายเอ้ย สายลมพายพัดพริ้ว ทิวไผ่ใบไม้ไหว
    เปรียบดั่งใจของนาง คิดนำชายอ้ายคนนั้น
    คนที่เคยฝากสัมพันธ์ฮักหมั่น เว้ากันทางแซทผ่าน
    ชวน สนุกสนานไปไสน้อ คิดฮอดคนรอบ่ออ้ายคำ
    คิดอำหล่ำขำจนไห้ ฟังยามได๋อ้ายเว้าต่อ
    มาหยอกน้องให้หัวล้อ ความสุขน้อได้คิดถึง
    ยังรำพึงถึงแต่อ้าย คิดนำหลายใจสะเม้น
    ยังตื่นเต้นตอนได้พ้อ รอคำเว้าถามข่าวกัน
    ใจกะสันอยากเห็นหน้า มองเห็นตาพอได้ส่วง
    คนที่อ้ายบอกห่วง ดวงใจนางแฮ่งอยากพ้อ ได้หัวล้อต่อกระบวน
    ไปกวน....ไผ๋ต่อแล้วอ้าย พ้อคนใหม่แล้วติพี่
    คิดฮอดน้องคนดี คนปรีดีได้พ้ออ้าย ซายคนนี้บ่น้อคุณ
    คันมื่อได๋อ้ายบ่วุ้น คิดฮอดอุ่นแน่เด้อชาย
    ยังคงหมายอยากทายทัก ได้สำลักหัวแล้วปลื้ม นั้นแหล่ว

ฮักกันไว้ดีกว่าซังกันเนาะพี่น้อง โลกน่าอยู่ค่ะ อีกหนึ่งผลงาน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ wundee2513
    บล็อก
    11
    น้องสาวเอ๋ยพี่นี้ยังมีหวัง
    เพราะพี่ยังคุ้นคำวลีหวาน
    ไม่ได้แซทต่อกันนั้นตั้งนาน
    แต่คำหวานยังหวานใจ

หากสมมติอ้ายเป็นคนนั้น
    แล้วแจ่มจันทร์มาชิดใกล้
    นี่เพียงสมมติยังชื่นใจ
    จะดีแค่ไหนคนที่ใช่คือคนดี ...(ที่อ้ายฮัก)
    เสรีภาพ เสมอภาค ยุติธรรม

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ผุลางคน ไผน้อผุลางคน อิอิอิ ลูกข้าวต้มมัดจ๋า มาแจมแนซั้นดอก

ผุลางคน คนนั่น แมนไผ๋กันหล่ะลูกแม่ คุยกันแปซอดเซ้า
    บอยอมเข้าสู่บ่อนนอน ลูกเอ้ย อิอิอิอิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ Paitoon
    ขอบคุณน้องข้าวต้มมัดมากนะครับ อ่านเป็นอย่างเดียวอ่ะแต่งไม่เป็น ชอบอ่านน๊า แต่งให้อ่านอีกนะครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    ตอบอ้าย wundee2513 ค่ะ

แสนดีใจและได้ปลื้ม ยังบ่ลืมคำของพี่
    อ้ายวันดีน่ารักแท้ แม้แต่น้องบ่เคยลืม
    ยังซึมซับอ่านบทกลอน อ้ายฮ่ำฮอนเขียนให้อ่าน
    คำหวานๆอ่านแล้วซึ้ง ตรึงใจเจ้าคนติดตาม
    ขอคนงามได้ถามส้อ อ้ายส่ำบายดีบ่น้อคุณอ้ายบ่าว
    บ่ได้ถามข่าวดนแล้ว พี่ชาย แก้วเป็นจังได๋

คุณแม่ลำซิ่งใจดี คิดฮอดดหลายเด้อจ้า อยากเห็นหน้าคือสิส่วง จุฟฟฟ
    อันอ้ายป่วงของหล่า ไปจำนรรจายุไสบุนี้

อ้ายpaitoonขอบคุณค่ะที่มาให้กำลังใจ และขอบคุณคนติดตามผลงานและสนับสนุนกระทู้ทุกท่านค่ะ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ผุลางคนผญา เย้ย เฉยเลย แล้วลาล่วง ซั้นบ้อ ลูกแม่ อิอิอิ

แมนสิอยู่ฟากฟ้า ก้ำป่าหิมพาน แต่สื่อสาร ของหัวใจ
    ยังส่งถึงบอมีว่าง เส้นหนทางแมนไกลก้าว แต่ใจเฮานั่นบอห่าง
    ไกลเส้นทาง ห่างแต่เนื้อ แต่ใจนั่น บอห่างไกล ดอกหล่าเอ้ย อิอิอิอิ