หัวข้อ: หมูดำ หมูขาว กลายมาเป็นลาบหมู....

หมูดำ หมูขาว กลายมาเป็นลาบหมู....

......นั่งๆนอนๆยุกรุงเทพ อิแม่เผิ่นหว่าขาที่หักมันเซายากหว่าซั่น เผิ่นให้เมือเป่าขายุบ้านเฮาจักสามอาทิตย์ กะเลยลงเมือตามที่เผิ่นแนะนำ ย้อนคาคายเผิ่นนี้หละครับ ลงมากรุงเตบแล้วมานั่งส่มแข่วเฮ็ดตาเหลี่ยมม๊อกก๊อกยุนี้หละครับ
    ย้อนคายเผิ่นห้ามกินเหล้ากับไข่ มันกะส่มแข่วหละเนาะหมูดำ หมูขาว กลายมาเป็นลาบหมู....หมูดำ หมูขาว กลายมาเป็นลาบหมู.... ตอนเมือยุบ้านมีสูดขวนหลานผุสิไปทหารใหม่นำครับ

หมูดำ หมูขาว กลายมาเป็นลาบหมู....
    มีงานกะมีล้มหมูล้มงัวเนาะ งานนี้เผิ่นล้มหมูครับ โต1500 ใหญ่เติบยุตั่วหละ(พี่น้องเผิ่นขายให้กันดอกว้า)หมูดำ กะลังสิเป็นหมูขาวครับ.
    ชำแหระฮอดตะบ่ทันแล้วตัดเอาหูไปจี่มาแกล้มก่อนหละหมูดำ หมูขาว กลายมาเป็นลาบหมู....

กินกับแป็ปซี่ น้ำแดง น้ำโค๊กบ่ได้เด้อเลาหว่า ต้องอั่นนี้ถ่อนั้นจั่งเข้ากัน ส่างหว่า:l-
    สำเร็จรูปแล้วครับ ลาบหมูแดงๆ มาๆมาซดนำกัน
    คำเตือน:
    การบริโภคอาหารสุกๆดิบๆอาจทำให้เกิดอันตรายต่อสุขภาพ
    ต้องกินแบบบ่าวทิพย์นี้ครับเนื้อสุกเลือดดิบจั่งบ่เป็นหยัง อย่ากินแบบพอห่ามๆสุกๆดิบๆ หมูดำ หมูขาว กลายมาเป็นลาบหมู....หมูดำ หมูขาว กลายมาเป็นลาบหมู....

คนหย่างยากนั่งๆนอนๆยุกระต๊อบ เผิ่นกะแบ่งมาให้เฮ็ดแนวกินยุครับ เผิ่นย้านอดตาย แห่งจ่อยๆยุ หมูดำ หมูขาว กลายมาเป็นลาบหมู....หมูดำ หมูขาว กลายมาเป็นลาบหมู....
    พอหย่างถิ่มสองขาที่เกินมาได้แล้ว กะไปส่องเบิ่งนานำเผิ่นครับ ฮอกะมีฝน เผิ่นดำนาได้บ่กี่มื้อเป็นตาได้เกี่ยวยุเลาหว่าถ่าเป็นจั่งซี้
    ได้เวลานอนเว็นแล้วครับบ่านนี้ ขอบคุณเวบบ้านมหาครับ สำหรับพื้นที่ในการแบ่งปันความทรงจำดีๆ:*-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวทิพย์คนอำนาจเจริญ; 08-08-2011 at 14:53.
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart:

Banned

บล็อก
    4
    แซ่บคาเขียงเลยเน๊าะจ้า...ผุขาหักกะให้แล่นได้ไวๆเด้อจ้า..อิอิ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    กินนำแน๊บ่าวทิพย์
    เบิ่งแล่วจอยอีหลี จอยจนตาหลูโต๋นเนาะ กินหลายๆเด้อจะได้อ้วนๆ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    ฉะกันสดๆเลยเนาะ เนื้อสดใหม่คือคับคือ ลาบหมูมักนำยุคับแต่ต้องสุกเด้อพี่น้อง คั่ว ย่าง ต้ม ยำ
    มักเหมิด

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ฮ่าๆๆๆ คาโคลง เลย น้อ ไทอำนาจ มักๆๆครับ ได้บรรยากาศ บ้าน บ้าน

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ไปจั่งใด๋มาจั่งใด๋ล่ะบ่าวทิพย์ ขอให้สุขภาพแข็งแรงเด้อน้อง วันเสาร์นี้อ้ายกะว่าสิไปเบิ่งไฮมันสำปะหลัง เบิ่งเฮือนเบิ่งซาน ว่าที่น้องสะใภ้อยู่ดอก ก่อนสิให้อ้ายเป็นเถ่าแก่ไปสู่ขอกะดาย

หูหมู ว่าจี่แซบแล้ว หูหมี กะจี่แซบคือกันเด้อ บ่าวทิพย์ 5555
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 08-08-2011 at 12:02.

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    โอ้ว................อ้ายทิพย์แขวนหมากหลอด.........

หัวหลิน:คะเจ้าหว่ายามป่วยยามไข้ร่างกายสิอ่อนแอผีสางนางไม้สิเข้าสิงหรือเอาไปเฮ็ดปั๋วได้ ต้องหาแนวกันไว้ตั่วหล่า
    อ้ายพล:หูหมีจักเสียไปไสบุอ้าย ชำแหระแล้วฮอดตะบ่เห็น ย้านมีคนลักยุ 555
    จ่าเหลือง:แหม่นยุครับ กินคาโครงแบบบ้านเฮานั้นหละครับ
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart:

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    โอ้ธๆๆเป็นตาแซบแท้ละครับอยู่บ้านกะแบบนี้ละครับ55

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ขอจี่หูครับ ลาบสุกจักสองถ้วย กับผักกะเดา แซบๆ