บันทึกการแสดงสดตลกคณะเพชรพิณทอง ชุดหนิงหน่องขึ้นบ้านใหม่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ maxwell007
    บล็อก
    14

ฟังเพลงจากเว็บ 4shared บันทึกการแสดงสดตลกคณะเพชรพิณทอง ชุดหนิงหน่องขึ้นบ้านใหม่

เนื้อหาอาจมีลิขสิทธิ์ ที่มา : http://www.4shared.com/embed/3347748644/30525e6f

เซื้อซาติแฮ้งอย่าเหม็นสาบกุยกัน
    เกิดเป็นคนอีสานให้ฮักแพงกันไว้
    ไผเฮ็ดดีให้ซ่อยยู้ ซอยซูอย่าย่านเหลิน
    ไผเฮ็ดผิดให้ซอยเว้า ไขแก้ดอกซอยกัน ซันดอกหวา
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย maxwell007; 08-02-2013 at 15:13.

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5
    ขอบคุณหลายๆจ้าที่เอามาฝากพี่น้องเฮา
    ซุดนี้มีแต่ผู้ลำม่วนๆเนาะจ้า
    ฟังแล้วคึดพ้อตอนเป็นเด็กน้อย
    ล้อมวงกันฟังเทิงพ่อแม่พี่น้อง อาวอา ลุงป้า อิอิ

สมัยตะกี้เปิดจากม้วนเทป จำได้ว่าคันแม่นผู้ได๋มีชุดใหม่ออกมา
    สิมีพี่น้องมายืมไปฟังจนอ้อมบ้าน
    ลังเทื่อกว่าสิโงคืนมาหาเจ้าของ
    ม้วนเทปกะยานเบิดจ้า
    กับซุดได๋น้อที่พ่อใหญ่หนิงหน่องเลาฮ้อง วอนลมเกี่ยวใจ
    พอเลาฮ้องว่า "วอนลมพัดพา สัญญาไปฝากใจน้อง" ขนคีงลุกเลยจ้า

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    ม่วนครับม่วนหลายครับ
    ผมใส่หูฟัง เฮ็ดงานไปนำฟังไปนำสบายใจดี บางเถื่อเผลอหัวเราะผุเดียว หมู่หันมาแนม
    "มันบ้าหรือป่าววะ!นั่งหัวเราะคนเดียวอยู่ได้"

บันทึกการแสดงสดตลกคณะเพชรพิณทอง ชุดหนิงหน่องขึ้นบ้านใหม่

:l-เข้ามาฟังนำเด้อจ้า ม่วนหลายน้อจ้าฟังไปคิดฮอดยามเป็นเด็กน้อยเคยไปเบิ่งดนตรีเพิ่นมาแสดงสดยุทางสกลนครยุจ้า ม่วนหลายๆ
    ขอบคุณเจ้าของกระทู้เด้อจ้า...

Tags for this Thread