หัวข้อ: สวัสดีครับเสนอซิ้นเพลงให้พี่อ่านกันครับ "ฮักสาวแพรวา"

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8

สวัสดีครับเสนอซิ้นเพลงให้พี่อ่านกันครับ "ฮักสาวแพรวา"

ฮักสาวแพรวา

คำร้อง/ทำนอง : ธีระปลัด

อ้ายมักหลายเด้ ใจเซไปหาเจ้าแล้ว

เปรียบเจ้าดังแก้ว สาวผู้ไทยเมืองคำม่วง

ตากลมผมสั้น อ้ายฝันอยากสิเดินควง

มีคนคอยหวง แล้ว บ่หนอ คนไค

แพรวาผืนนี้ ทิ้งนามาเรียนไกลบ้าน

ลาถิ่นอีสาน เสน่ห์สาวงามผู้ไท

งดงามหมดจด เธอสวยออกมาจากใจ

จะเฝ้าห่วงใย ดูแลยามเจ้าหม่นหมอง

เมื่อใจอ่อนแอ ขอจงแลมองมา

คราวท้ออ้ายขอโทรหา ช่วยเป็นยา ยามที่หม่นหมอง

ถ้าไม่รังเกียจ เดินเฉียดให้ชายตามอง

คนที่กำลังเศร้าหมอง ให้พร้อมยืนสู้ต่อไป

เจ้าจากบ้านมา นับเวลาก็นานเต็มที

จบรามปีนี้ สิหวนคืนนา ที่จากมาไกล

กลับไปบ้านเฮา อย่าสิลืมคนคอยห่วงใย

อ้ายนี้อยากสิตามไป ดูแลหัวใจ แพรวาได้บ่
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ธีระปลัด; 30-08-2011 at 08:33.

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ชื่อว่าสาวแพรวา บ่ครับ โอ้ว ป๊าด ขอเสียงร้องให้ฟังจักท่อนแนครับ จารย์

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    ลองฮ้องเบิ่งแล้ว..ทำนองลงห้องเป๊ะ
    โป๊ะเช๊ะเลยครับอาจารย์..หายไปนานเพราะน้องแพรวานี่เอง
    เป็นช่วงที่หำน้อยDEMOกำลังเปิดโตพอดีครับ
    :,1-:,1-:,1-

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ม่วนหลายจ้าหลาน ธีระปลัดจ๋า ฮักสาวแพรวา สิออกอารบั้มบอน้อหลาน ป้าอยากฟัง

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8
    ขอบคุณทุกข้อความที่เป็นกำลังใจให้ครับ ช่วงนี้ห่างหายไปเพราะอยู่ในระหว่าง ถูกกระชับพื้นที่ครับ.............555

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    รอฟังอยู่เด้อจ้า เป็นตาม่วนอยู่

แต่งเพลง ทางนาโพธิ์ให้แน่จ้า อ้าย 55555+
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

บล็อก
    8
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หมูหวาน
    รอฟังอยู่เด้อจ้า เป็นตาม่วนอยู่

แต่งเพลง ทางนาโพธิ์ให้แน่จ้า อ้าย 55555+

สิแต่งให้เด้อ หนุ่มไธสงหลงสาวนาโพธิ์
    บ้านติดกันแอดแปด ยังบ่เคยพ่อกันเนาะครับเฮา โอกาสดีๆพ่อกันเด้อครับสาวนาโพธ์

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    สิแต่งให้เด้อ หนุ่มไธสงหลงสาวนาโพธิ์
    บ้านติดกันแอดแปด ยังบ่เคยพ่อกันเนาะครับเฮา โอกาสดีๆพ่อกันเด้อครับสาวนาโพธ์

ได้เลยค๊า เวลาเมื่อบ้านกะบ่ตรงกันเลยบ่พ้อกันเนาะค๊า อิอิ ออกพรรษา คิดว่าสิได้กลับอยู่ดอกอ้าย คิดว่าดอกหว๊า อิอิ:l-:l-
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)