หัวข้อ: การเดินทาง กรุงเทพ-ยโส-ร้อยเอ็ด-กาฬสินธ์

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ดอกมันปลา

Picpost ดูรูปภาพ การเดินทาง กรุงเทพ-ยโส-ร้อยเอ็ด-กาฬสินธ์

อันดับแรกกะขอแสดงความเสียใจกับการจากไป
    ของคุณแม่อ้ายทิดรสเด้อจ้า...
    แล้วกะเพราะเหตุการณ์นี้จั่งเฮ็ดให้มีการเดินทางทริปนี้เกิดขึ้นจ้า
    การเดินทางเทือนี้ถือว่าคุ้มอิหลีจ้า ได้ไปในหลายๆๆที่ ได้เฮ็ดกิจกรรมหลายอย่าง
    และสิ่งที่สำคัญที่สุดคือการไปแสดงความเสียใจกับอ้ายเพิ่น
    แล้วกะให้กำลังจ้า...
    ตอนยุบ้านงานเพิ่นคาตะเว่ากันจ้าลืมถ่ายรูปมา แต่กะเห็นอ้ายเอ๋ คนตระการ เพิ่นลักถ่ายยุจ้า
    เดี๋ยวจักหน่อยเพิ่นกะน่าสิเอามาสู่พี่น้องเฮาเบิ่งจ้า
    แต่ว่าตอนนี้เฮามาตัดตอนกันเลยน้อจ้า
    เช้าของมื้อวันอาทิตย์(28-8-2554) อ้ายหมวดเหลืองเพิ่นว่าอยากกินไก่ย่างบ้านแคน
    เพิ่นว่ามาฮฮดแล้วต้องไปกินให้ได้ สั้นถือว่ามาบ่ฮอด
    กะเลยมุ้งหน้าสู่...บ้านแคนใหญ่..จ้า

การเดินทาง กรุงเทพ-ยโส-ร้อยเอ็ด-กาฬสินธ์
    ไปถึงร้านสิ่งแรกที่ต้องสั่งกะคือไก่ย่างจ้า...แซบสมคำล่ำลือยุจ้า..สั้นบ่เชื่อลองถามพรีเซนเตอร์เพิ่นเบิ่งจ้า..อ้ายหมวดกับป้านวล..

การเดินทาง กรุงเทพ-ยโส-ร้อยเอ็ด-กาฬสินธ์
    สิ่งต่อมาที่เป็นของคู่กัน กะคือส้มตำจ้า รสชาดเด็ดขาดคือกันจ้า

นี้เพิ่นเอิ้นว่าสาวใส้(ไก่)พะนะจ้า

นางแบบใส่(ไก่)ย่าง

แซบบ่แซบเบิ่งเอาโลดเด้อจ้าพี่น้อง...คือสิบ่ต้องบอกว่าแซบปานได๋จ้า

เบิดสุอย่าง....

อ้ายหมวดเพิ่นว่าเด็กน้อยซุมนี้กินเก่งคักบ่เหลือไว้ถ้าเลย...

กินข้าวเป็นที่เรียบร้อยกะเลยไปรับเอื้อยหลิน(เขมราฐ)แล้วกะเข้าไปบ้านงานเพิ่น
    ไปลาเพิ่นเพื่อสิเดินทางต่อไปยัง อ.ยางตลาด จ.กาฬสินธ์ เป็นจุดมุ้งหมายต่อไปจ้า.....

Picpost ดูรูปภาพ

ออกจากบ้านงานเพิ่นกะเกือบบ่ายจ้า สถานที่ต่อไปที่สิไปกะคือ
    บ้านของอ้ายบ่าวยางตลาดจ้า การเดินทางกะต้องใช้เส้นทาง
    ยโสธร-ร้อยเอ็ด-กาฬสินธ์ ซึ่งสาวร้อยเอ็ดสองสาว(ป้านวลม่วนโสตายกับดอกมันปลา)
    กะได้แต่นั่งเบิ่งป้ายข้างทาง ที่เขียนบอกทางไปบ้านกะของจ้า
    ตะว่าบ่เป็นหยัง เพิ่นว่าบ่ได้ไปบ้านเห็นป้ายเข้าบ้านกะยังดี
    อ้ายเพิ่นปลอบใจเด็กน้อยจ้า
    เดินทางมาได้ซักระยะกะถึงที่หมาย

ถึงที่หมายกะแนมเห็นผลไม้ชนิดหนึ่ง ป้านวลกับพี่แม็กกี้คนสวยกะเลยลองเข้าไปชิมเบิ่งว่าแซบบ่

เอื้อยเพิ่นว่าหล่าเดี่ยวเอื้อยขึ้นสู่กิน เอื้อยโตน้อยเอื้อยขึ้นได้ยุ โตถ้ากินยุข้างล่างเด้อ
    เอื้อยเพิ่นย้านน้องสาวเพิ่นตกกำแพงจ้า55555(แม้นบ่หึ)

ผลงานที่ได้มาพร้อมกับ พรีเซนเตอร์รูปหล่อ

แม่ป้าเพิ่นว่าเฮือนนี้เย็นดีเป็นตาอยู่ บ่อยากกลับพะนะจ้า สิสมัครเป็นลูกไภ้ยุป้านวลว่า

กะเจ้าลือกันว่าคนนี้หล่ะเจ้าของบ้าน แล้วกะเป็นแฟนป้านวล แม้นบ่แม้นกะมาแก้ข่าวแหน่เด้อจ้าอ้าย

บ้านอ้ายเพิ่นเฮ็ดหมอนหน่วยน้อยๆ ตาฮักดีจ้า.....

Picpost ดูรูปภาพ

หลังจากพักผ่อนกันได้สักพักหนึ่ง เจ้าของบ้านเพิ่นกะหาพาข้าวมาสู่กิน

ได้ยินตะเสียงเพิ่นเอิ้นมาเด้อพี่น้องกินข้าว

แนวกินที่เพิ่นเฮ็ดไว้ถ้า แซบคุอย่างจ้าแม้นแท้ต้มไก่ซดน้ำแซบคักจ้า

กินข้าวไปกะสนทนากันไปนำ ตามประสาพี่น้องบ้านเฮาน้อจ้า

อ้ายพลว่าคนกำลังแซบๆๆกะมาหาลักถ่ายรูปกัน

กินข้าวอิ่มแล้วกะพักผ่อนตามอัธยาศัยจ้า ไผสินอนกะลมพัดเย็นสบาย

ไผสิกินของหวานเพิ่นกะมีข้าวต้มไว้ถ่า

รึว่าสิอ่านหนังสือคือพี่สาวคนสวยถือเป็นการย่อยไปในโตจ้า

หรือว่าไผสินวดผ่อนคลายเพิ่นกะมีคือกันจ้าเพิ่นว่าราคากันเองจ้า

ถ่ายถาพเป็นที่ระลึกว่ามาฮอดแล้วเด้อ

หลังจากพักผ่อนกันเต็มที่แล้วกะได้เวลาออกเดินทางต่อเพื่อที่จะกลับมาทำภารกิจของ
    แต่ล่ะคนในมื้อวันจันทร์จ้า ขอขอบคุณทุกๆๆสถานที่ที่เดินทางไปให้การต้อนรับอย่างอบอุ่นอิหลีจ้า ขอขอบคุณเอื้อยอ้ายที่ร่วมเดินทางที่เป็นกันเองทุกคนจ้า
    ขอขอบคุณบ้านมหาจ้าที่เฮ็ดให้ทุกคนได้มาพ้อกันและกะสร้างมิตรภาพที่ดีต่อกัน
    ได้เห็นความผูกพัน ความเป็นห่วงเป็นใย ความเอื้อยอาทรกันจ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 29-08-2011 at 20:30. เหตุผล: แก้คำผิดค่ะ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ทริปนี้ สุดยอดการเดินทาง หลายวัตถุประสงค์ แบบ ไปเถื่อเดี่ยวเที่ยวในโต

เริ่มแรกเป็นกำลังใจกับ ทิดรส ว่า พี่ๆน้องๆ เฮา บ่ ถิ่มกัน ยาวผ่านโพนทอง จังหาร น้องหลิน ป้านวล ได้ แต่แนมป้ายบอกทางไปบ้าน :l-:l-

ย้อน ภาระกิจ บ่าวยางตลาด เผิน ว่า อ้ายขอ สะ ทริปนี้ ไปเบิ่งเรือนหอ อ้าย ว่า สั้น ฮ่าๆๆๆ

เห็นแล่วละ แต่สิแต่ง ปีได่ บุ นี้ สิ บ่ เฒ่าก่อน ตี้ อ้าย ยางตแลดดด

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

ดวงดาว The Star

...ก่อนอื่นกะขอแสดงความเสียใจกับทิดรสมักม่วนที่สูญเสียคุณแม่นะครับ..หลังจากที่พี่ๆน้องๆไปร่วมงานแล้ว..ก็อำลาพาจากเดินทางกลับ กทม. แต่กะมีโปรแกรมแวะบ้านขะน้อย..ชวนทีมงานแวะกินข้าวแล้วจั่งเมือ..พี่น้องทีมงานว่าหยังกะว่าตามกัน บ่มีไผขัดข้อง...เรื่องกินเรื่องใหญ่เนาะ..55...แนวอยากแนวกิน4- 5 อย่าง..ตามมีตามเกิด..ไปโทมงานบุญข้าวประดับดินพอดี..ได้กินแต่ข้าวต้มที่เพิ่นเฮ้ดไว้...มาเบิ่งบรรยากาสเลยครับ...

...ไก่ย่างบ้านแคน..แซบสมคำล่ำลือครับ..

..ถ่ายรูปหมู่ก่อนลาจากบ้านทิดรสมักม่วน..ขอให้ลูกหลานเดินทางปลอดภัยเด้อคุณแม่เด้อ..กลับไปกะให้พากันถืกเลข..5

..เข้าเขตยางตลาดแล้ว..แนวอยู่แนวกินตามมีตามเกิด..

..ต้มไก่สูตรพิเศษ..เครื่องปรุงบางอย่างใส่แล้วต้องเสี่ยงไว้..อิอิ

...กินข้าวแล้วพักแข้งพักขาคราวนึงกะออกเดินทาง..ออกพรรษาผุ้นหละจั่งสิได้ไปอีก

หาเบิ่งแข่งเรือบ้านจะของ..บ่ผ้อดนแล้ว...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย กำพร้าผีน้อย; 29-08-2011 at 17:35.

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    ช่างเลี้ยงง่ายกินง่ายแท้หน้อ อิ่มแล้วก็นอนไม่อ้อนไม่งอ้แง อิอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ
    หยากไปนำยุครับแต่กะยากหลายแนว โอกาสหน้าไปกินไก่ย่างห้วยทับทันเบิ่งเด้อครับ..แซบคือกันครับ..

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ขอบคุณน้ำใจไมตรีและมิตรภาพที่มีให้กันด้วยดีเสมอมาครับ ชีวิตคนเฮาเกิดมาบ่มีหยังหลายดอกครับ

ฮักกันไว้ดีกว่าซังกัน มีน้ำใจเอื้อเฟื้อต่อกัน ฮักสมัครสมานสามัคคีกัน จริงใจต่อกัน

ทีเพิ่นทีโต ทีเขาทีเฮา ครับ

ขอบคุณอีกครั้ง เพื่อความมั่นใจครับธุจ้า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พล พระยาแล
    ขอบคุณน้ำใจไมตรีและมิตรภาพที่มีให้กันด้วยดีเสมอมาครับ ชีวิตคนเฮาเกิดมาบ่มีหยังหลายดอกครับ

ฮักกันไว้ดีกว่าซังกัน มีน้ำใจเอื้อเฟื้อต่อกัน ฮักสมัครสมานสามัคคีกัน จริงใจต่อกัน

ทีเพิ่นทีโต ทีเขาทีเฮา ครับ

ขอบคุณอีกครั้ง เพื่อความมั่นใจครับธุจ้า
    แน่ ! ขอบคุณอีกครั้งเพื่อความมั่นใจ ขอบคุณครับ อิอิ:*-:*-

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ก่อนอื่นก็ขอแสดงความเสียใจกับน้องทิดรสอีกรอบจ้า ที่สูญเสียมารดาอันเป็นที่รักไป

มีแต่ของน่ากินทั้งนั้นเลยจ้า คราวหน่าไปเที่ยวบ้านนำเด้ออ้ายดุลย์ อิ อิ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1: