หัวข้อ: ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse

Threaded View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา

ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse

ก่อนอื่นกะขออณุญาตพื้นที่เด้อค่ะ ที่นำภาพแหล่งท่องเที่ยวต่างแดนมาสู่พี่น้องเบิ่ง

มื้อนี่พามาเบิ่งวิวที่Tour montparnasse เป็นตึกที่สูงที่สุดของปารีสกะว่าได้ค่ะ สร้างเมื่อปี ค.ศ.1969 สร้างแล้วเมื่อปี ค.ศ.1972
    ด้วยความสูง 210 เมตร 59 ชั้น (กะถือว่าสูงหลายแล้วค่ะแต่ยังบ่สูงทอหอไอเฟล อิอิ )
    คันอยากกินลมชมวิวเมืองปารีสแต่บ่อยากไปเสียเวลารอคิวที่ยาวแสนยาวอยู่หอไอเฟลกะมาขึ้นตึกนี่ได้เด้อค่ะ คนบ่หลายราคากะถืกกอกันค่ะ

ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse

ซื้อตั๋วแล้วกะจะมีคนพาไปขึ้นลิฟค่ะ ความเร็วนั้น 59ชั้น ขึ้นภายใน 38 วินาที (หายใจยังบ่ทันฮอดท้องฮอดแล้ว พะนะ ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse )

ขึ้นมาแล้วกะจะมีร้านขายของที่ระลึก ร้านอาหาร และที่ถ่ายรูป(แบบเขาถ่ายรูปให้แล้วต้องรับรูปและต้องจ่ายเงินให้เขาแต่บ่ได้รวมกับค่าตั๋วขึ้นมาเด้ ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse )

ขึ้นไปแล้วกะมาเบิ่งวิวตามมุมต่างๆได้เลยค่ะ

หนิวิวข่างล่างค่ะ

ไผจะสูงจะใหญ่ส่ำใด๋กะต้องมาอยู่หม่องนี่ ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse

ขอพอแค่นี่ก่อนเด้อค่ะเดี๋ยวเอามาสู่เบิ่งอีกค่ะ:l-

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย จำปา; 07-09-2011 at 14:49. เหตุผล: แก้คำผิดค้า อิอิ