หัวข้อ: หาตัวอักษรภาษาอีสานมาใซ้สิดีบ่

bee_bkk
    Guest

หาตัวอักษรภาษาอีสานมาใซ้สิดีบ่

พอดีมีอักษรลาวอยู่ บ่ฮู้ว่าสิใซ่ได้บ่ มีความคิดเห็นจังได๋กะกันแน่เด้อครับ
    ถ้าอยากฮู้วิธีพิมพ์ภาษาลาวกะเมลมาเด้อครับหรือว่ามีอีหยังแนะนำกะส่งเมลมากะได้ครับ
    ผมเป็นน้องใหม่ของเวบนี้
    ขอฝากเนื้อฝากโตแน่เด้อครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวพรรณานิคม

Re: เหาตัวอักษรภาษาอีสานมาใซ้สิดีบ่ ເອາອິກສອນພາສາລາວມາໃຊ້ສຶດີບ່

อ่านบ่ออก..จนใจอิหลี.ครับ
    [*] สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์
    [*] เกี่ยวกับลิขสิทธิ์
    [*] ทำเนียบกองทุนเว็บไซต์ บ้านมหา

bee_bkk
    Guest

Re: หาตัวอักษรภาษาอีสานมาใซ้สิดีบ่ ເອາອິກສອນພາສາລາວມາໃຊ້ສຶດີບ່

มองเห็นเป็นโตอักษรบ่ครับ คือว่าผมพิมพ์เป็นภษาลาวนะครับ
    Re: หาตัวอักษรภาษาอีสานมาใซ้สิดีบ่  ເອາອິກສອນພາສາລາວມາໃຊ້ສຶດີບ່ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวพรรณานิคม
    อ่านบ่ออก..จนใจอิหลี.ครับ

ฟ้าสางที่บางกอก
    Guest

Re: หาตัวอักษรภาษาอีสานมาใซ้สิดีบ่ ເອາອິກສອນພາສາລາວມາໃຊ້ສຶດີບ່

กรุณาเปลี่ยนชื่อของตัวเองใหม่นะครับ อ่านไม่ออกมันเป็นสี่เหลี่ยนมไปหมดครับ

natthawat
    Guest

คือกันตั๊วหละ............อ่านบอออกคือกัน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวพรรณานิคม

Re: หาตัวอักษรภาษาอีสานมาใซ้สิดีบ่

เห็นโตอักษรอยู่ดอกครับ..ตะวาพวกสระมันเว้นวรรคห่างโพดมันกะเลยอ่านบ่ได้ครับ
    [*] สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์
    [*] ทำเนียบกองทุนเว็บไซต์ บ้านมหา

bee_bkk
    Guest

Re: หาตัวอักษรภาษาอีสานมาใซ้สิดีบ่

ขอบคุณหลายๆครับสำหรับคำแนะนำต่างๆ
    คือว่าถ้าใช้ Windows Vista หรือว่าใช้ Lao Unicode Key กะสิอ่านได้
    แต่บ่เป็นหยังครับ
    ต้องขอโทษหลายๆครับ
    มีหยังกะแนะนำแน่เด้อครับ
    Re: หาตัวอักษรภาษาอีสานมาใซ้สิดีบ่ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวพรรณานิคม
    เห็นโตอักษรอยู่ดอกครับ..ตะวาพวกสระมันเว้นวรรคห่างโพดมันกะเลยอ่านบ่ได้ครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1

ยินดีต้อนรับเด้อครับ ถ้ามีคำแปลนำคือสิดีครับ

อ่านได้แต อันคำวา..ภาษาลาวมาให้..อิอิ

bee_bkk
    Guest

ครับ
    คำแปลกะคือ "หาอักษรภาษาอีสานมาใช้สิดีบ่" นั่นหละครับ
    เพียงแต่ว่าผมพิมพ์เป็นภาษาลาวซือๆ
    ส่วนคีย์ภาษาลาวสำหรับ Windows XP ผมได้มาจากนี่ครับ
    http://www.laohub.com/static_html/lang/key_guide.php
    ลองเข้าไปเบิ่งครับ
    ผมว่า น่าสนใจดีครับ
    Re: หาตัวอักษรภาษาอีสานมาใซ้สิดีบ่ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวพรรณานิคม
    อ่านได้แต อันคำวา..ภาษาลาวมาให้..อิอิ