หัวข้อ: บวชชีพิเศษ....มาแล้วครับ

ma
    Guest

บวชชีพิเศษ....มาแล้วครับ

บวชชีพิเศษ

เอากล้วยน้ำว้าสุกพอเหลืองไม่ต้องงอม นำมานึ่งพอสุก แล้วปอกเปลือกหั่นเป็นชิ้น โดยผ่ากลางลูกตามยาว แล้วหั่นตามขวางเป็นคำ ๆ คั้นกะทิตั้งไฟ ใส่น้ำตาลพอหวานนิดหน่อย

โขลกถั่วลิสงคั่วหยาบ ๆ ใส่ลงไปในหม้อกะทิ พอกะทิเดือดเอากล้วยทั้งหมดใส่ลงไปทันที ดับไฟแล้วรีบยกลงไม่เคี่ยวต่อ

สูตรพิเศษนี้นอกจากจะได้กะทิที่หอมมันแปลกประหลาดแล้ว ยังเพิ่มคุณค่าขึ้นอีกเท่าตัว
    .................***....................

การเก็บกล้วยน้ำว้าไม่ให้เน่าเร็ว

มีวิธีการง่ายที่จะเก็บกล้วยน้ำว้าไว้ได้นานๆ ลองใช้วิธีนี้ดูครับ หลังจากชื้อกล้วยน้ำว้า มาจากตลาดให้นำกล้วยทั้งหวีจุ่มลงในน้ำเดือด ๓ นาที แล้วนำขึ้นแขวนไว้ในที่ที่มีลมโกรก จะช่วยรักษาเนื้อกล้วยไว้ได้คงเดิม เหมือนลักษณะที่ชื้อมาใหม่ ๆ นและอยู่ได้ถึง ๒๐ วัน
    .....................***.......................

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

Re: บวชชีพิเศษ....มาแล้วครับ

ฮ่า ฮ่า ฮ่า....พิเศษจริงๆ เอาไป 1 แต้ม
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ว่าแม่นสิใส่ลูกชิ้นเพิ่มแมะ อิอิอิ

ขอบคุณสำหรับเคล็ดลับเด้อครับ
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆไปหาว่าเลา อิอิอิ
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

ma
    Guest

ป้าด //// ..มาเว้าพื้นกันตั๋วนิ บ่อยอมเด้อสาวหวานเจ้า...มาสิเฮ็ดให้กินย้านแต่ติดใจนั้นล่ะ...ฮ่าฮ่าฮ่า

ma
    Guest

มักอิหยั่งซั่น มาสิกินบ่คือหมู่น้อเจ่า ฮ่าฮ่า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1

เฮากะนึกว่า มีสาวได๋สิมาบวชชีคือสิพิเศษคักแท่ อิอิอิ
    ดีๆครับหาแนวดีๆหาฝากพี่น้องเฮา..ขอบคุณหลายเด้อครับ.

numwan
    Guest

จักถ้วยแน่ ถ่ากินดอก เฮ็ดบ่เป็น 55555555