หัวข้อ: กางเต้นห์ นอนป่า ตกปลา พนัสนิคมชลบุรี

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เรื่องฮิตน่าอ่าน กางเต้นห์ นอนป่า ตกปลา พนัสนิคมชลบุรี

สวัสดีครับพี่น้องบ้านมหาซุคน มื้อนี้เป็นอีกทริปที่ผมอยากนำเสนอ มีเวลาว่างเลยออก ตจว.
    โดดขึ้นรถตามบ่าวจัยมาเลยครับ เดี๋ยวมันสิสาย แดดสิฮ้อนมื้อนี้ไปบ่ไกลปานได๋ดอกครับแถวชลบุรีนี้เอง

กางเต้นห์ นอนป่า ตกปลา พนัสนิคมชลบุรี
    และนี้คือสำภาระสำหรับทริป ตจว.อาจสิมีบางสิ่งที่บ่ดเหมาะสมกับเด็กผู้ปกครองควรให้คำแนะนำครับ
    กางเต้นห์ นอนป่า ตกปลา พนัสนิคมชลบุรี
    และนี้คือเวลาล้อหมุนครับ 08.17 นาทีเวลาดีแดดบ่ฮ้อน
    หลังจากที่แล่นรถมาประมาณ1ชั่วโมงกะใกล้สิฮอดแล้วครับ
    ตอนนี้มาฮอดทางเข้าบ่อ เพราะว่ารถมันแรงมาฮอดก่อนหมู่เลยต้องจอดรอเขาครับ
    นี้ละครับบ่อตกปลา หม่องนอนสำหรับคืนนี้มองเห็นน้ำเขียวสดใสเลย เห็นแล้วเย็นปอดคัก
    หย่างเข้าไปถ่ายยรูปใกล้ๆน้ำดูท่าสิลึกครับ ทางเอารถลงไปซันกิ่งดิ่งเลย
    หลังจากเอารถลงมาจอดแล้วกางเต้นห์ ปูสาดเอิ้นอ้ายๆเพิ่นมานั่งสาดดดดดดดดดดดบางคนกะบ่นั่งเลยถามเพิ่นเป็นภาษาไทยปนลาวว่า ทำไมไม่นั่งสาดดดดดดดดดดดกางเต้นห์ นอนป่า ตกปลา พนัสนิคมชลบุรีกางเต้นห์ นอนป่า ตกปลา พนัสนิคมชลบุรีกางเต้นห์ นอนป่า ตกปลา พนัสนิคมชลบุรี
    ภาพถ่ายรอบๆบ่อที่เห็นเป็นสันเขาน่ะบ่แม่นภูเขาดอกครับ เป็นผิวหน้าดินเก่าที่เขาขุดไปขายครับ
    ลงเบ็ดไว้แล้วกะไปหาถ่ายรูป เอ้เห็นมีเรือด้วยนี้หว่าสงสัยสิได้เล่นน้ำแน่ๆเรา:l-
    ระหว่างรอปลามากินเบ็ดเลยเอาปลาหมึกมาย่างกินแกล้มๆไปก่อนอิอิอิอิ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

และหลังจากที่ลงเบ็ดไปแล้วเป็นชั่วโมงกะบ่มีแนวมากิน ผมเลยหันมาพึ่งตะกอตาข่ายครับ
    มันสุดสิทนอิหลีครับ แม้แต่เอนกะตุกกะบ่มีแวว และก็เป็นผลสำเร็จมาแล้วโตแรกของทริป55555

เอ้รึว่าเป็นเพราะว่าผมไปเอา หมึก เอาหอยมาย่างละมันเลยบ่หมาน

หอยย่างครับมาเด้อเป็นกับแกล้มดีนักแลอิอิอิ ลืมบอกไปว่าตอนที่ไปซื้อหอยทีแรกว่าสิซื้อหอยคาง
    แต่มื้อนี้หอยคางเบิ่ด แม่ค้าบอกว่าหอยยุนี้ครางซุโตพะน่ะเลยซื้อมาซะ5โลแหมะ555555

ย่างหมึกอีกเมนู :b-b

ระหว่างรอปลามากินเบ็ดพี่เล็ก พี่ที่แสนดี ใจดีใจปล้ำใหญ่ ขึ้นไปถ่ายรูปเล่นๆ

และบากอานนี้กะย้านน้อยหน้าขึ้นไปถ่ายนำเขาอีก:l-

พี่อำนาจกะยังบ่ยอมแพ้ ปลาบ่กิน กรูกิน

มันว่างหลาย ตอนกลางคืนปลากะด่นๆสิมีมากินเบ็ด ตอนนี้บ่าวจัยเลยไปหาฉมวกมาแทงปลาครับ
    ได้ปลาค่อมาโตหนึ่งบ่ใหญ่ปานได๋ดอก ได้มากะเผากินเลยย้านมันบ่สด5555

พี่เล็กรอกินปลาเผา พี่ราตรี และผบ.ทบ.ของผมครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

และที่มาของกระทู้นี้ละครับ กางเต้นห์นอนป่าตกปลาชลบุรี

ย่างปลานิล อาจสิบ่น่ากินเนาะครับ เพราะว่ามันยังบ่สุกฮ่าๆๆๆๆๆๆ

ดังไฟไว้พร้อมเนาะ ย้านมีเสือมาคาบคออิอิอิบ่แม่นดอก
    ดังไฟไล่ยุงครับเพราะว่ายุงร้ายกว่าเสือเพราะฉนั้นผมเลยบ่ย้านเสือแต่ย้านยุงแทนอิอิอิ

ตอนนี้หว่านแหครับลงไปจิกตีนแหไว้ย้านมันแล่นออกเบิ่ด หมักไว้จักคราวแล้วไปเอาขึ้น
    ภาพตอนหว่านแหกับตอนเอาขึ้นมากะมียุดอก แต่ภาพมันบ่เหมาะสม ย้านคนท้องแพ้ท้องไปมากกว่าเก่า

แล้วกะมานั่งกินกันต่อจนตี2กว่าๆผมเลยเข้านอน พี่เล็กกับเพือนปม กินกันต่อจนตี4จั่งพากันเข้านอน
    ตัดภาพมาตอนเช้าเลยครับล้างหน้าล้างตาแล้วกะมาแอ๊คหน้ากล้องพอเป็นพิธีแล้วตกปลาต่ออีกมื้อบ่ายค่อยเมือ

ปลาเข่งน้อยกินเบ็ดดีคักแหมะครับ พอดีมื้อคืนผมซ่อนกุ้งมาไว้หลายเติบ กุ้งหลายคัก
    เจ้าของบ่อเพิ่นไปใส่มาขายมื้อละ4-5โล ขายส่งแม่ค้าโลละ100 ได้ ปลานิลน้อยโลละ10-20บาท มื้อหนึ่งๆเพิ่นได้เงินบ่แม่นน้อยครับ

ปลาเข่งน้อย เอามาต้มป่นคือสิแซบผมว่าแต่ว่ามันคือโตน้อยแท้ล่ะ

และพอสายๆมาแดดฮ้อนแฮงเลยย้ายหม่องไปหาตกไต้ต้นไม้ เพื่อนผมเลยได้โตนี้ครับ

ใหญ่คักปลานิลโตนี้ หลังจากที่รอมามื้อกับคืนหนึ่ง5555

และผมกะย้านมันน้อยหน้าเพื่อนเลยเอาขึ้นมาคือกัน

ขอโทษเด้อครับที่เทียบกับเกิบ อาจสิบ่สุภาพ อยากให้รู้ว่าโตใหญ่ขนาดได๋เกิบเบอร์43ของผมครับ

บทสรุปได้ปลานิลขนาดนี้มา4โตครับ บ่ไหวแดดมันฮ้อน ชวนอ้ายเพิ่นไปอ่างศิลาดีกว่าไปหาแนวมากินแลง55555

ย่างปลาหมึกกระดองน่ากินคัก โตนี้2โลกว่าๆ:b-b

ซอยใส่จานมาเสริฟเลยครับ น้ำจิ้มรสเด็ดเผ็ดแซบสะใจได้:b-bเย็นหายเหนือยเลยครับ:l-

หมึกกล้วยยัดใส้หมูสับเมนูนี้ผมขอแนะนำกับ:b-bสุดยอดเลยครับ

หอยแครงย่างเมนูนี้ถูกใจคักบ่ล่ะครับส่วนปลานิลที่ไปตกมาเอาไว้หลังบ้านก่อนมื้อนี้ขอเมนูนี้ก่อนละกันอิออิ

ขอลาไปในภาพนี้เลยละกันครับ เทือหน้าสิเอามาให้เบิ่งอีกเด้อครับอย่าฟ้าวเบื่อผมเด้อ
    ขอบคุณพื้นที่บ้านมหาดอทคอมครับผม:*-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ผู้เฒ่าสมุย
    หากินหมานคือเก่าเน๊าะคับ...เมิ่งแล้วกะอิดฉาเด้เน๊าะ..มีแต่แนวเปงตาแซบ..นั่งตกปลาไปนำจิบบางๆไปนำ..โอ๊ยๆเว้ามาแล่วอิดฉาบ่าวจัยคัก...จั่งใด๋กะขอบคุณเด้อคับสำหรับภาพงามๆที่เอาให้เมิ่ง..

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนภูหลวง
    บรรยากาศสุดยอด อยู่ม่องใด๋น้อบอกพิกัดแน่บ่าว บุคคลทั่วไปเข้าไปกางเต้นได้บ่ครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    หากินหมานเนาะ อาทิตย์ที่แล้ว (๒๗ พ.ย.)อ้ายกะไปนอนกางเต็นท์คือกัน แต่บ่หมาน ปลาชะโดเข่ามาไล่สวบปลาน้อยโกบๆนำฝั่งเหมิดคืน ปลาอื่นเลยหนีเหมิด

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    ซิเบ็ดบ่ค่อยหมาน...หว่านแหบาดเดียว หมานคักเนาะครับ อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ anna
    เป็นตาแซบแท้น้อ อยากไปนำเด้อ้าย ตกปลาหมานปานนี้ คิอเป็นตาหากินเก่งน้อจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เป็นตะม่วนเน๊าะบ่าวขัยแห่งไปหลายๆฅนม่วนคักแหล่ว

Tags for this Thread