หัวข้อ: ฟ้าหลังฝน@Samui

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ขอบคุณ..มนต์เสน่ห์ของสมุยควบคู่ไปกับเมนูอร่อยๆและรอยยิ้มของสองหนุ่มสาวนี้..ค่ะ..
    มองต่าง..อย่างปลง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    โอ้ว อยากกินแกงทูน ขอจักถ้วยแหน่ครับ

อั่นต้นผักขี่นินริมเลในรูปแรกนั่น มันเก่งเนาะ น้ำทะเลเค็มมันกะบ่ตาย อยู่บ้านปลูกไว้ บ่พอคราวกะตาย

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

พบปะพูดคุย

ท่านอาจารย์เก่งเนาะจ้า เบิ่งไกลๆกะฮู้ว่าเป็นต้นอินิน(ทางหนองบัวลำภูเอิ้น)
    แต่ทางบ้านขามป้อมเอิ้น"ต้นซาลี"จ้า
    ในบริเวณนั้นมีหลายต้นอยู่จ้า คาดว่าคงสิปรับโตไปตามสภาพแต่ละพื้นที่

ทีแรกขามป้อมกะบ่ได้สังเกตดอกจ้าคาแต่ถ่ายรูป
    เทิงบ่เคยเห็นต้นใหญ่ปานนี้จักเทื่อจ้า
    ตะตอนเป็นเด็กน้อยอยู่หน้าบ้านสิมีต้นหนึ่งจ้า
    ใหญ่พอเถิงนอกซานบ้านนี่ล่ะจ้า
    ยามแลงสิหอมฮ่วยๆ หอมอ่อนๆดีจ้า
    จำได้ว่ายามเนา(สงกรานต์)ขามป้อมสิหักเทิงใบเทิงดอกนั่นล่ะ
    เอาไปจุ่มน้ำหอมขี้หมิ้นสงน้ำพระ ตอนนี้บ่มีแล้วจ้าท่านอาจารย์
    หาเบิดมื้อบ้านกะบ่พ้อพอต้นดอก เสียดายเนาะ

ท่านอาจารย์ลองปลูกบ่ติด กะไปหาเบิ่งนำร้านขายต้นไม้เด้อจ้า
    น่าสิมีที่เพิ่นเพาะขาย เมือบ้านนี้สิได้หาไปปลูกคือกันจ้า
    ขอบคุณภาพประกอบจากกูเกิลจ้า

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

พบปะพูดคุย

ปุ๋ยจ๋า เห็นบรรยากาศงามๆแบบนี้แล้ว อยากให้เอากล้องใหม่มากดแชะๆ
    บันทึกภาพความสวยงามนำกันจ้า ขอบคุณหลายๆจ้า

ยังอยู่ในกล่องอยู่เลยจ้าน้องป้อมมมมมมมมมมม
    เพ่ปุ้ยเปิดกล่องครั้งแรกที่เห็น คู่มือการเรียนรู้ กับแผ่นซีดีอีก 3 แผ่นก็เลยเก็บลงกล่องคือเก่า
    เอาไว้ว่างๆ เสาร์ อาทิตย์ (เสาร์ใด๋หล่ะ) เก็บภาพทะเลแคลิฟอร์เนียร์มาให้เบิ่ง :l-
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    ออนซอนทะเลไทยเด้อค่ะ ปีนี้ต้องบ่พลาด ต้องหาโอกาสไปให้ได้เลยค่ะ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ สายลม
    บรรยากาศเป็นตานอนเวิ้นดีเนาะจ้า
    เว้าแล้วกระไปหอบสาดหอบหมอนเตรียมโตเกิ้น

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    มาเด้อครับพี่น้องทุกท่าน มื้อนี้มีกินข้าวริมเล หาดบ้านใต้ครับ
    ปิ้งๆ ย่างๆ ส้มตำนัวๆ

****อ้างฮอดน้องหลินเขมราฐ
    ออนซอนทะเลไทยเด้อค่ะ ปีนี้ต้องบ่พลาด ต้องหาโอกาสไปให้ได้เลยค่ะ

ปีใหม่มาได้บ่ละครับ อ้ายสิพาเลาะรอบเกาะสมุย

****น้องการ์ตูนอย่านอนใกล้ริมเลหลายเด้อครับ คลื่นน้ำทะเลแฮงเด้อ ย้านเก็บสาดบ่ทันฮ่าๆๆ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    นำก้นทีมงานโสเจ๊ง บ่อึดอยาก มีแต่แนวกิน

Tags for this Thread