หัวข้อ: อยากร่วมขึ้นฮ้านงานพาแลงให้ความม่วนซื่นนำเพิ่นสิได้บ่น้อครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    ยินดีต้อนรับเข้าสู่อ้อมอกจ้า...อิอิ..เอ้ย..อ้อมอกอ้อมใจ
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวเอ็กซ์
    ขอบคุณทุกการต้อนรับของพี่น้องบ้านมหาครับเดี๋ยวมีของดีๆแนวดีๆ ศิลปอีสานบ้านเฮาสิเอามาฝากมาต้อนพี่น้องเรื่อยๆ ครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ความสามารถขนาดนี้มีเวลาจักหน่อยให้เลาขึ้นโชว์แนบ้อน้อครับ อ้ายทิดจัดคิวแนเด้อครับอิอิอิ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ....ประกาศหาหมอลําซิ่งอาสาชายหญิงที่สามารถลํากลอนซิ่งได้ เพื่อมาประกบกับหมอแคนลําซิ่ง "บ่าวเอ๊กซ์" ไผ๋มีความสามารถในการลําซิ่งก็แสดงความจํานงค์เข้ามาได้ครับ เบื้องต้นได้ให้ทาง อ้ายหมอลําธนิตน้อย เพชรพนมไพร เตรียมกลอนลําใว้แล้ว ถ้ามีมาเสริมในจุดนี้แฮงดีหลาย

...ได้ข่าวว่านางไหทั้งสองจากปีก่อนปีนี้สิผันตัวเองมาใส่กระโปรงสั้นเป็นหางเครื่องให้หมอลําซิ่งว่าซ้าน อิอิ ย้านมันซํ้ากันกับนางไหเทคโนฯลาดกระบัง น้องเขาว่า... ดีคือกันครับอ้ายเซียงสิได้แลกเงินใว้จับมือหางเครื่องลําซิ่ง อิอิ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ สายลม
    จัดไปจ้าทางนี้จะหย่าวหน้าเวทีดอกเด้อจ้า ให้กำลังใจอยู่ตะล่างดอกหว๋าปีนี้

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    จองโตไปลำขอข้าวแหน่เด้อ ทางนี้มีหมอลำแล้ว หมอแคนยังบ่มี5555555

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    คุ้มสามเสนสิจัดคน "คนคุยใหญ่" (คนตระการ) ไปลำล่อง ไก่ฟ้า ดาดวง ใส่ดอกเด้อหมอแคนแอวอ่อน 555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวเอ็กซ์
    ผมต้องขอโทษพี่น้องบ้านมหาหลายๆเด้อครับที่บ่ได้ไปร่วมงานพาแลง ผมได้รับคำสั่งทางวิลัยไปปฏิบัติงานนอกพื้นที่ในวันที่ 11 ย่านมาบ่ทันงาน โอกาสหน้าผมขอแก้โตใหม่แน่เด้อครับพี่น้อง เห็นภาพแล้วเป็นตาม่วนหลายคัก