หัวข้อ: อยากร่วมขึ้นฮ้านงานพาแลงให้ความม่วนซื่นนำเพิ่นสิได้บ่น้อครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวเอ็กซ์

อยากร่วมขึ้นฮ้านงานพาแลงให้ความม่วนซื่นนำเพิ่นสิได้บ่น้อครับ

เปิดเบิ่งกระทู้งานพาแลง พร้อมทั้งฟัง"อาวอ้วนเมืองยศ" เพิ่นเว่าถึงความม่วนซื่นในงานพาแลงบ้านมหาแล้ว
    โตผมเอง น้องใหม่แห่งบ้านมหา จากการแนะนำชักชวนของอาวอ้วนเพิ่น กะอยากเอาควมรู้ควมสามารถของจะของ
    ขึ้นหน้าฮ้านออกมาแสดงให้พ่อแม่พี่น้องบ้านมหาเฮาได้ม่วนได้ซื่น ได้ชื่นชมนำสิได้บ่น้อครับ

กระผมเอง หมอแคนน้อยๆ "บ่าวเอ็กซ์" กะเลยเอาแนวมาฝากมาต้อน ให้เพื่อนพ้องน้องพี่บ้านมหาได้เบิ่ง
    เพื่อสิขออนุญาติขึ้นฮ้านขับกล่อมนำเพิ่นสิได้บ่น้อครับ

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=RyXdsoSPsnc

ที่สิขอขึ้นฮ้านนี่หมอแคนเด้อครับ บ่แม่นหมอลำ ถ้าหมอลำได้ยินอาวอ้วนว่า บ้านมหามีหลายแล้ว

เสียงอาจจิง่องแง่งๆ แน่จักหน่อย มื่อหน้าสิเดียวแคนม่วนๆ มาฝากครับ

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    ผมว่าต้องได้แน่นอนเลยครับ
    บ้านมหาบ่ปิดกั้นโอกาสท่านที่มีความสามารถอยู่แล้วครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ....อ๋อ หมอแคนตั้วนี่ ยินดีต้อนรับเด้อครับ ขอให้ส่งสคลิปและเวลาที่จะโชว์นิดหนึ่งครับฝ่ายกํากําเวที(ทิดรส และ มือพิณน้องใหม่สิได้จัดคิวใว้ให้)

....ถ้าเป็นไปได้อยากให้มาช่วง 5 โมงแลงกว่าๆเพราะว่าช่วงนั้นสิมีการแห่ผะเหวดเข้าเมือง ต้องใช้พิณ แคน และรถซุกแห่ครับ ปกติก็มีหมอแคนน้องโอ๋อยู่หรอก แต่ถ้าได้บ่าวเอ๊กซ์มาช่วยอีกแรงสิดีหลายครับ จั่งบ่อค่อยเมื่อย อิอิ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ด้วยความยินดีเด้อจ้าน้องหล่าบ่าวเอ๊กซ์ เป้นโอกาสที่ดีที่สิได้นำเสนอผลงานศิลปะอิสานบ้านเฮา
    เข้าตามคอนเซ็บงานเปะเลย นางไห หมอลำ บ่ต้องพกมานำกะได่จ้า หน้าฮ่านบ่อึดดอก
    ตามอ้ายเซียงเพิ่นว่าเลยเด้อจ้า

กุ้งเอ้ย จัดคิวให้น้องแน่เด้อหล่า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    ทางนี้ กะรับแซบ--- จัดไปค่า คิวมีแน่นอนจร้าาาาาาา:l-

ว่าแต่ หมอแคนนิ แอวอ่อน บ่ค่า เพราะว่า คุรยายหนูเลามักหมอแคนแอว อ่อนๆ น๊าจ้า
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ด้วยความยินดีน้องหล่า...ฝ่ายการแสดงบนเวทีจัดให้เลาไปจ้า...นักร้อง นักดนตรีบ้านเฮาหนี่หลายเนาะจ้า...ตั้งเป็นวงหมอลำได้เลยตั๊วหนี่...
    ป๊ะ...คั่นผ่านงานพาแลงแล้วออกหาลำขอข้าวเถาะ...พอได้ขายมาเป็นค่าจัดงาน....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    :welcome3 ดอกเตอร์แคน แอวหวาน อีหลีบ่หล่า ติ๊ก
    4 คักๆ 4 คน คักๆ จึกๆ โลดเด้อมื่องาน
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    สุดยอดเลยบ่าวเอ๊กซ์จัดไปบ่าวอย่าให่เสียเด้อบ่าว

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    ฝากหมอแคนไว้ในอ้อมอกอ้อมใจของพี่น้องบ้านมหาแน่เด้อครับจักคน

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    ดีใจหลายมีคนรุ่นใหม่ ใหญ่ลุนมาสืบสานไว้ ยินดีครับบ่าว x
    c06: ฮักบ้านมหาคักกะยังว่า