หัวข้อ: เพลงตายย้อนคิดฮอด พงศ์ ทินการ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1

เพลงตายย้อนคิดฮอด พงศ์ ทินการ

แม้อัลบั้มจะยังไม่มีวางจำหน่ายตามแผงผัก แผงปลาทู ตามกำหนดการเพลงตายย้อนคิดฮอด พงศ์ ทินการเพลงตายย้อนคิดฮอด พงศ์ ทินการ เหตุเพราะขั้นตอนการมาสเตอริ่งยังไม่ถูกใจนายห้าง ก็เลยเป็นสาเหตุให้การเปิดตัวต้องเลื่อนออกไปอีก ส่วนนักร้องก็ออกเดินสายไว้รอแล้วคิวยาวไม่มีกำหนด คงอีกไม่นานนี้ต้นสังกัดข้าวจี่เร็คคอร์ดจะมีการแถลงข่าวเปิดตัวนักร้องอย่างเป็นทางการอีกครั้ง วันนี้ก็เลยนำบทเพลงในอัลบั้มมาให้ฟังให้หายคิดถึงก่อนครับ

เพลงตายย้อนคึดฮอด
    ศิลปิน พงศ์ ทินการ
    คำร้อง/ทำนอง thedon
    เรียบเรียงดนตรี บ่าวข้าวจี่

[MEDIA]http://k004.kiwi6.com/hotlink/nm536mxsqj/%E0%B8%95%E0%B8%B2%E0%B8%A2%E0%B8%A2_%E0%B8%AD%E0%B8%99%E0%B8%84_%E0%B8%94%E0%B8%AE%E0%B8%AD%E0%B8%94.mp3[/MEDIA]

มื้อนี้ อ้ายเหงา หัวใจ อีหลี น้องหล่า
    ตั้งแต่ เจ้าจากบ้านนา ไปอยู่ เมืองฟ้า อ้ายเหงา คือไก่
    บ่เป็น ตาอยู่ กินนอน บ่ได้ คึดฮอด คักหลาย
    เบิ่งทรง บ่ม้มแล้งฮ้าย ก็คงเหงาตาย ย่อนคึด ฮอดเจ้า

อดีต เคยหวาน ก่อนครั้ง มีเจ้า เคียงกาย
    ปั้นข้าว คุ้ย หมกหน่อไม้ นั่งกินข้าวงาย นำกัน สองเฮา
    พูดคุยหยอกเย้า ออดอ้อน คำหวาน ประสา หนุ่มสาว
    บัดนี้ บ่เห็น แม้เงา จะส่งข่าว คราว ก็บ่ เห็นมี

Hook คั่วกุ๊ดจี่ ห่อผักกระโดน บ่มี ความหมาย
    จ้ำป่น กะบ่แซบฮ้าย อาการ ตรอมใจ ก่อนสิ้นชีวี
    นั่งเหงา ซกงก ดวงตา เหม่อลอย เบิ่งฟ้า คืนนี้
    คึดฮอด เจ้าหลายอีหลี ก่อนฟ้าราตรี พ้นผ่าน อีกครั้ง

ผ่านเลย พ้นปี ถึงวันนี้ อ้ายยังรอเจ้า
    ชะเง้อ ชะแง้ ทางเข้า ที่เคยส่งเจ้า จนสุดทางย่าง
    ชาวบ้าน นินทา ผู้ได๋ จะว่า เป็นบ้า กะซาง
    ฮักอ้าย บ่เคยจืดจาง ซ่าโลด เป็นหยัง ตายย่อน คึดฮอด

เพลงตายย้อนคิดฮอด พงศ์ ทินการ

**อัลบั้ม พงศ์ ทินการ ยังไม่มีการจัดจำหน่ายแต่อย่างใดครับ มีแต่ตัวอย่างส่งโปรโมทตามสถานีวิทยุเท่านั้น
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย thedon; 24-03-2012 at 08:56.

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    สิไปหาซื้อแถวแผงผักคลองถม บ้านบ่อ ได้บ่น่อท่าน ยามได๋สิมาฮอด ยโส น่อ แผ่นนี่น่อ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ตอนนี้คิวนักร้องแน่นฮอดสิ้นปีแล้วครับ (คิวนอนเว้นรอเจ้าภาพมาจ้าง)อิอิอิอิ รอมื้อเปิดโตยุเด้อพงศ์
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    หมอนี่บ่ครับที่ร้องวอนพ่อพระยาแลจนข่อยคิวบ่ว่างซูมื่อนี่ 555

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    เพลงออกวางแผงมื่อใด๋แล้วก็อย่าลืม บอกป้าล่วงหน้าแนเด้อจ้าหลานเดอะดอนจ๋า
    คือสิเป็นตาม่วนแท้ ป้ามาฟังบอได้ เปิดแล้วเพลงบออ่านเลยจ้าแต่กะต้องม่วนยุแล้ว หลานพงศ์ ทินกร
    ร้องสะอย่างสุดยอดเสียงเสน่ แหบมหาเสน่ อยู่แล้วม่วนแน่อนอน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    อ.บี้ ยายขอซิ่นเพลงแหน่จ้า สิเอาไปหัดร้อง ยายมักทำนองเพลง+ เนื้อเพลงกะกินใจสื่อถึงหัวใจรัก+หัวใจคิดฮอด
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ม่วนยุครับม่วนหลายเด้อบ่ทำมะดาๆๆๆๆ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    กรี๊ดด..ม่วน ๆ ครับ เนื้อหาเข้ากับชีวิต พล พระยาแล ตอนนี้คัก

ท่านที่ต้องการอัลบั้มของ พงศ์ ทินการ ประสานทางข้าง ได้เด้อครับ...สิถามให้ซั่นดอก ....อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คมคาย ครบุรี

ยอดเยี่ยมกระเทียมดองไปเลยครับผม

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ แมงแคง
    ..ถืกคีงอิหลีแมะครับ ๕๕๕๕