หัวข้อ: สงกรานต์ 2555 สิไปเที่ยวไสแนครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล

พบปะพูดคุย สงกรานต์ 2555 สิไปเที่ยวไสแนครับ

ข่อยลาวันที่ 10 - 12 เมษายน 2555 ลาบ่หลายมื่อดอกครับ ลาแค่ 3 มื่อทอนั่นล่ะ ...555

สิเดินทางออกจากกรุงเทพฯ ตอนเช้าวันที่ 6 เม.ย.55 ครับ ไปฮอดกะสิไปเตรียมเอาของอยู่บ้านขึ้นมานอนอยู่วัดชัยภูมิพิทักษ์ หรือว่าวัดผาเกิ้ง นั่นล่ะครับ ...ยามมื่อแลงวันที่ 8 เม.ย.55 ข่อยกะสิเดินทางกลับ กทม. มาร่วมในการรายทางรับ-เสด็จ ในพระราชพิธีพระราชทานเพลิงพระศพสมเด็จพระเจ้าภคินีเธอ เจ้าฟ้าเพชรรัตนราชสุดา สิริโสภาพัณณวดี ในวันที่ 9 เม.ย.55 ครับ

ตอนเย็นวันที่ 9 เม.ย.55 ข่อยกะสิเดินทางกลับไปชัยภูมิ ไปนอนอยู่วัดอีกเทือหนึ่ง เพราะแม่เถ่าข่อยร่วมกับชาวบ้านนาคานหัก เพิ่นตั้งโรงทานอยู่วัด ถ้าไปนอนอยู่บ้านข่อยบ่มีแนวกิน ย่านผีหลอกกะพองกัน..อิอิ

ส่วนดีเจเด็กน้อยเพิ่นสิบวชชีพราหมณ์ครับ ข่อยเคยบวชอยู่หลายเทือคือกัน แต่หิวข้าวแลงขนาด กะเลยอาสามาเป็นลูกมืออยู่โรงทานดีกั่วครับ ตื่นประมาณตี 3.50 น. มาหุงหาอาหาร กะดีกั่วบ่ได้กินข้าวแลงครับ...5555

ไคลแม็กซ์ของงานกะคือ ในเช้าวันที่ 12 เม.ย.55 เพิ่นสิทำพิธีตัดกรรมตัดเวรสะเดาะเคราะห์ต่อดวงชะตาเสริมบารมีครับ เสร็จแล้วญาติโยมกะสิพากันสรงน้ำพระสงฆ์และสามเณร

พี่น้องที่อยู่ละแวกใกล้เคียงวัดผาเกิ้ง อยากสิไปฮวม หรือสิไปเยี่ยมไปยามข่อย กะไปถามหาอยู่โรงทานบ้านนาคานหักเด้อครับ ข่อยสิขั่วบักพริก ตำส้มบักหุ่ง หนึ่งข้าว อวนอัว ๆ พอให้เพิ่นได้ด่าอยู่แถว ๆ โรงทานนั่นล่ะ

จั่งใด๋กะขอให้พี่น้องเดินทางกลับบ้านภูมิลำเนาโดยสวัสดิภาพ เที่ยวสงกรานต์ให้ม่วน ๆ ....กลับมากะขอให้มีพลังใจในการเฮ็ดการเฮ็ดงาน หากชีวิตบ่สิ้นกะต้องดิ้นต่อไปครับ มีทอนั่นล่ะชีวิตคนเฮา....อย่าไปคิดหยังหลายครับปวดหัวซะเปล่า ๆ .......สุขสันต์วันสงกรานต์ครับผม

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 05-04-2012 at 21:46. เหตุผล: แก้ไขข้อความ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    หลินกะลาพักร้อนแค่ 3 มื่อคือกันค่ะ 10 11 12 มื่ออื่นรถทัวร์กรุงเทพฯ - เขมราฐ ออกจากชานชลา 69 เวลา 20.30 น. ดีใจ ๆ

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    ผมกะได้สามมื้อคือกันครับ แต่บ่ฮู้หม่องสิไป
    กะสิเลาะตามประสาชีวิต''ชายอิสระ''แหละครับ:b-b

คิดมาคิดไปอยากไปสุรินทร์นำอ้ายเอ๋คือกันหละ:l-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เซียนเมา; 05-04-2012 at 18:13.

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

มาเด้อเล่นสงกรานต์ที่สุรินทร์

สงกรานต์ปีนี้ลูกหินกะคงอยู่สุรินทร์หละจ้า:,1- :,1-
    ว่าสิตั้งกองกำลัง เอ้ย..ตั้งถัง ตั้งเครื่องเสียง น้ำแข็ง อิอิ อยู่แถวๆ
    หน้าธนาคารกรุงไทย สุรินทร์ กำลังติดต่อน้องนางโคโยตี้ยุ มาเด้อเล่นสงกรานต์ที่สุรินทร์

มาเด้อเล่นสงกรานต์ที่สุรินทร์

ขอบคุณภาพประกอบแจ่มๆ จาก http://www.postjung.com/
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ผมสิไปหาเอื้อยลูกหินดอก ..ล้มเลิกแผนอื่นเบิด 555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เอ้าๆเอาหยังกะเอาสิไปเฝ้าโรงทานว่ะตีีอ่านขาดเน๊าะ
    ประหยัดค่าใช้จ่ายได้เด้ดขาดสิไปอยู่นำเด้อ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ริมโขงหนองคาย
    เป็นตาแล่นนำก้นเราเนาะ ไปยุโรงทานพะนะ ประเภทว่าอิ่มจัง ตังค์ยุครบตั๊วนิ อนุโมทนาสาธุบุญนำหลายๆจ้า

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ธุจ้าธุจ้าธุจ้าอ๋อยๆ อยากไปนอนวัดผาเกิ้งนำหลานพลแท้ๆเลย อยากไปเฮ็ดบุญนำซั้นดอกจ้าอิอิอิอิ
    ขอสาธุ อนุโมทนาบุญกุศลนำหลานเทิ้งสองคนเด้อจ้าหลานพลจ๋า สาธุ สาธุ สาธุ อนุโมทามิ

Banned

บล็อก
    4
    สงกรานต์บ่อได้ไปไสใช้ชีวิตแบบปกติเหมือนเดิมจ้า แต่หลังสงกรานต์คือซิบ่อปกติปานได๋ เพราะผุยุทางผักไห่ เพิ่นซิมายาม อิอิ ไผที่ได้มีโอกาสไปเที่ยวเดินทางกลับบ้านกะให่ม่วนๆ ปลอดภัยทั้งไปและกลับซุคนเด้อจ้า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    โอ้ยน้อ...หลังสงกรานต์คือสิบ่ปกติปานใด๋พะนะ .....555

เอ้า ๆ ขอให้ม่วน ๆ คือกันล่ะ บ่ว่าสิหลังสงกรานต์กะดาย ...เอิ๊กกก

Tags for this Thread