เพลงนี้สมัย เป็นเด็กน้อย ห้า หก ขวบพู๊นคับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีหยังสิปานนั้น

เพลงนี้สมัย เป็นเด็กน้อย ห้า หก ขวบพู๊นคับ

สมัยเป็นเด็กน้อย อยู่ อ.ภูเวียง ยามขะเจ้ามีบุญแจกข่าว
    เครื่องขยายเสียง สิเป็นแบบชนิดมีแต่ หมากอะโหล บ่มีตู้ใหญ่ๆ
    บ่มีแนวมิกซ์เสียงคือสมัยนี้ เพลงนี้ละคับ ที่ผม ฟังยามได๋กะบ่เคยเบื่อ
    เพลงดังหาฟังยาก เชิญพีน้อง สะดับรับฟังเบิ่งดู๊ ขอรับ ตามลิ้งไปคับ

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=KpUF6t-YzRQ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ติ๊กต็อค; 24-04-2012 at 15:53.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คุณฉุยเลย
    พระนครศรีอยุธยา
    ฟังแล่วคิดฮอดท่งนายามแลงฟ้าแดงๆตอนไล่ควายกลับเข้าคอกเด้อ้าย ได้ยินเสียงแต่ไกลๆฟ่าวอาบน้ำค่ำมาสิได้ไปเบิ่งหนัง กินข้าวต้มมัด ขะหนมเส้นบ้านงาน อิ่มหลายร่วมทานน่ำเพิ่น 5 บาท ประกาศเสียงดังคักจนทั่วบ้าน ขอให้ขึ้นสะหวันซั่นฟ้าพุ่นนะพี่น้อง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีหยังสิปานนั้น
    ขอบคุณจารย์ ต๊อก ที่เฮ็ดลิงค์ให้มาในแบบที่สมบรูณ์ เด้อคับจารย์ :*-

พ่ออ่าว ฉุย เว้า มา ป้าดจังแม่นถืกคัก ถืกแหน่ ผมเลิกจากโรงเรียนน้ำกะบ่อาบ
    ชุดเที่ยว ชุดกิน ชุดนอน แถมขาดดากอืกต่างหาก บ้านได๋มีบุญไปตั้งแต่ บ่าย๓โมงแลง

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    เครื่องเสียง ยุแถวบ้านบ่มีครับมีงานมีการกะบ่มีเครื่องเสียง
    มีแต่นำหนังขายยาครับ อิอิ เลยบ่ได้ฟังเพลงนี่แมะ หรือว่าเกิดบ่ทันหละหือ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ อาวอ้วนเมืองยศ
    เครื่องเสียง ยุแถวบ้านบ่มีครับมีงานมีการกะบ่มีเครื่องเสียง
    มีแต่นำหนังขายยาครับ อิอิ เลยบ่ได้ฟังเพลงนี่แมะ หรือว่าเกิดบ่ทันหละหือ
    อ่าวอ้วน อาจสิบ่ทัน กะเป็นไปได่คับ มีอยู่เพลงหนึ่งที่ผมจำซื่อ บ่ได่ที่เคยฟังในสมัยนั้นมักล้ายหลาย
    สิฮ้องวา "อ้ายฮักน้องตั้งแต่โดนนาน ตั้งแต่หนองหารยังบ่ทันหล่ม"เนี๊ยะละคับ แล่วกะสิมีอีกท่อน
    หนึ่งฮ้องวา "หัวใจน้องมีสี่ห้อง ให้พี่ครอบครอง" ประมาณนี่คับ คันพีน้อง สมช.ท่านได๋มีกะแจมแหน่เด้อคับท่าน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    เพลง สัจจาชาย ของ สนธิ สมมาตร ครับ

พี่ฮักน้องตั้งแต่โดนนาน
    ตั้งแต่หนองหารยังบ่ทันล่ม
    บ่ตั๋วน้องย้องคำหวานมาจ่ม
    ตั้งแต่ธาตุพนมยังบ่ทันก่อ
    น้องฮู้บ่..น้องฮู้บ่..
    ...หัวใจพี่มีสี่ห้อง
    ให้เจ้าจับจอง
    สู่ห้องสิบ่เอา
    เจ้าเว้าหวาน
    ขานกะม่วนแท้ละหนอ
    เจ้าเว้าหวาน
    ขานกะม่วนแท้ละหนอ
    พอปานเซื้อซาติอ้อย
    กินแล้วกะแห่งหวาน
    ดนตรี..........
    พี่ฮักน้องแต่บุญบ่เถิง
    ได้แต่เหลียวเบิ่ง
    เผิ่นเดินมาผ่าน
    เตยต้นต่ำ
    บ่สำน้องผู้ต้นตาล
    ตั้งแต่ต้นดนนาน
    พี่หลงฮักเธอ
    ฮักอ้ายเด้อ..ฮักอ้ายเดอ..
    ...หนาวคล้อยพี่คอยน้องมา
    ตามสัญญาคอยท่าใต้ต้นเหว่อ
    คือท้าวคูลู
    คอยนางอั้วอยู่เสมอ
    คือท้าวคูลู
    คอยนางอั้วอยู่เสมอ
    เอ้อคือกันกับพี่
    นี่แล้วกะแม่นหลาย

ดนตรี..........
    พี่ฮักน้องตั้งแต่โดนนาน
    ตั้งแต่ภูพานยังเป็นดินทราย
    บ่ตั๋วน้องนี่อีหลีหล้ายหลาย
    เกิดเป็นเซื้อผู้ซาย
    คือท้าวผาแดง
    คำแพงน้อง..คือนางไอ่..
    ...สัจจาผู้ชายเว้าพื้น
    คือหินหนักหมื่น
    ล่องน้ำกะบ่ไหล
    อันสัจจา
    แหม่นแม่หญิงเป็นจังใด๋
    อันสัจจา
    แหม่นแม่หญิงเป็นจังใด๋
    ไผมาซางสิฮู้
    ใจน้องสิส่องเห็น...

สิมีผู้หญิงร้องแก้ คือ นกน้อย อุไรพร ชื่อเพลง สัจจาหญิง ครับ

^
    ^
    ^
    ขอบคุณ อ่าวเซียงสีหลายๆเด้อ คับ
    ผมได้ สี่ สุขศึกษา กะย้อนเพลงนี่ละคับ
    ข้อสอบถามวา หัวใจคน
    เรามีกี่ห้อง พะนะ
    หนังสือบ่ได่อ่านสั่นแล่ว จำเอานำเพลง กายังวา

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31
    ฮู้จักแต่เพลง จะโก๊ะ ...ฟา คือ ๆ โฝ มา กะ โต๊ะ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ นู๋น้อย
    ฮู้จักแต่เพลง จะโก๊ะ ...ฟา คือ ๆ โฝ มา กะ โต๊ะ
    โหย ยย จารย์น้อย แม๊ะ ผมมาอยู่ไทยโดน แปลเด้อคับ
    ป๋มบ่เข้าใจ ป๋มนอน บ่หลับเด้ บาดนิ คริ คริ