หัวข้อ: อยากฮู้รายระเอียดครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คมคาย ครบุรี

อยากฮู้รายระเอียดครับ

พอดีเมื่อ5ปีที่แล้วผมขายของอยู่ตลาดนัด แถวๆรังสิตนิหละ
    แล้วมื้อนึงก่ามีเด็กน้อยจากแถวๆอิสานบ้านเฮานิหละ
    เอาสิ่งๆนี้มากองขาย ชิ้นละ 20 บาท ผมก่าเลยซื้อมา 1 ชิ้น
    ข้างกอง มีเอกสารบอกประวัติไว้เป้นอย่างดี เขาเขียนเอาไว้ว่า พระกรุพระธาตุนาดูน แม๊ะ
    ผมก่าบ่ค่อยมีความรู้ปานได๋ ก่าเลยเก็บไว้ซั่นหละครับ...
    ผู้รู้ลองเบิงให้แนครับ

อยากฮู้รายระเอียดครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    ลองเข่าไปค้นหาเบิ่งในนี่เด้อครับเด้อ ผมเบิ่งแล้วตาลายแม๊ะหลายบุบาด บาดฮาตาดีซั่นดอก เอ๋าๆลองคลิ๊กหาเบิ่ง....คลิ๊กดูได้เลย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีหยังสิปานนั้น

อันนี้เป็นควมคิดส่วนโต ผม เด้อคับ จารย์คมคาย
    หากเป็นวัตถุ ข้าวของ เครื่องใช่ เช่น ถ้วย พระ ฯลฯ
    จะมีราคา คับ แห่งโดน แห่งแพง ยกเว้นอันเดียวคับ......คริๆๆ
    ทิ้งท้ายไว้ให้คิด วาสั่น ธุจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    บอกเพิ่นอาจารย์มาจาก๓ูค่าวหั่นเด้หละเพิ่นฮู้ดีออกจัดปายยยยยย