หมู่พวกเอากระรอกมาฝากสองโตกะเลยสิคั่วตะไคร้ใว้ถ่าแกล้มยามแลงๆ ซั่นดอกวา
คั่วตะไคร้ใส่กระรอก

อันนี่เครื่องแกงที่ขาดบ่ได้คือขี้หมิ้นเหลืองครับ ขี้คร้านตำสิปั่นเอาดอกครับ ต้องใส่กะปิแกงนำครับ

หลังจากสับเป็นชิ้นแล้วกะเอาลงกระทะรวนก่อนครับ

พอเริ่มสิสุกแต่บ่ทันสุกกะใส่ต้นตะไคร้ลงไปรวนนำ

พอสุกจั่งเติมเครื่องแกง เติมน้ำนำจักหน่อย แล้วกะปรุงรสตามใจชอบ

สุกแล้วหน้าตาสิเป็นจั่งซี่แหละครับที่เหลืองย่อนใส่ขี้หมิ้นครับ

มาพี่น้องมากินคั่วตะไคร้ใส่กระรอกนำกัน แซ้บ แซบ:b-b:b-b:b-b