เรื่องเล่าคราวไปสนามหลวง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คมคาย ครบุรี

สวัสดีครับผมพี่น้อง จะเล่าอิหยังให้ฟัง
    เมื่อเดือนเมษายนที่ผ่านมา สงกรานต์นั้นละครับ หลายคนก็คงได้เมือยามบ้านกัน
    แต่ผมบ่ได้ไปไส ก่าเฝ้าบ้านปานหมาน้อย น้ำสงกรานต์ก่าบ่ได้เล่น
    ย้อนวา เฒ่าแล้ว ผุสาวเขาบ่เล่นนำ
    อยู่บ้านได้มื้อเดียว รู้สึกหนหวยก่าเลยหาทางออกจากบ้าน วาซิไปเก็บภาพวันมหาสงกรานต์
    ก่าย่านกล้องเปียก ซินั้งรถเข้าเมืองไปเบิงความเจริญก่าย่านหลง โอยยยน้อ...
    พอดีมีพี่ที่ฮู้จักกันเพินชวนไปสนามหลวง ไปหาถ่ายภาพวาซ่านนน ผมละดีใจบักอย่างหลาย
    ได้ออกจากบ้าน...มีคนพาไปพร้อม (บ่หลงทาง)

นั้งรถออกจากรังสิตบ่ายสอง ฮอดสนามหลวงบ่ายสาม ออยยยย ข่อยซิเป็นลม เมารถแม๊ะ
    แดดฮ้อนนำ ไคแนตะผุสาวหลาย

แล้วก่าทำท่าอายๆ เอากล้องออกมาห้อยคอ ลองทำท่าเล็งเบิง แล้วก่าถ่ายไปเรื่อย
    แต่บ่ค่อยได้ภาพดอกคัรบ ถ่ายบ่ได้เรื่อง ด้วยความที่เป็นตากล้องมือใหม่............

กระทรวงฯ ที่ไผหลายๆคนเอิ้นสั้นๆครับ

วัดพระแก้วฯที่ใครหลายคนคือซิได้เข้าไปชมจนเบื่อแล้ว แต่เชื่อบอครับว่ามื้อนั้น
    ผมบ่ไ้ด้เข้าไป ย้อนวาเหมิดเวลาก่อน ได้ถ่ายแค่นี้หละครับ (วาสนา ฮาาาาา)

เมื่อเข้าวัดบ่ได้ พี่ที่พาไปก็เลยพาเข้าสนามหลวง ซึ่งขณะนั้นก็มี พระเมรุ ในพิธี
    พระราชพิธีพระราชทานเพลิงพระศพ สมเด็จพระเจ้าภคินีเธอ เจ้าฟ้าเพชรรัตนราชสุดา สิริโสภาพัณณวดี
    อยู่พอดี ก็เลยถือโอกาศเก็บภาพซ๊ะเลย แต่เป็นช่วงค่ำแล้วเด้อครับ เบิงเอาเด้อครับ หัดถ่ายคักๆ

ฝากไว้กับความเปิ่นครับผม 5555 :l-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คมคาย ครบุรี; 19-05-2012 at 13:05.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    นี้ขนาดถอ่มตัวเองได้หนิว่าไปไสบ่คอ่ยเก่งถ่ายรูปบ่คอ่ยเป็นเลาว่าเนาะมีแต่รูปงามๆถ่ายออกมาแล้วรูปชัดคักยุบ่แม้นมืออาชีพติบ่าวคมคาย:*-:*-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คมคาย ครบุรี
    เบิงแล้วนั้นผมลงภาพซ้ำกันตั๊วะนั้น :l- เปลี่ยนก่น
    1100D 18-55 kitty + ขาตั้ง +สายลั่น ครับผม 5555
    ไปหัดเก็บสต๊อค ภาพส่วนมากซิอยู่ตรงกลางเบิงบ่ดีปานได๋ครับ

งามหลายครับ ขอบคุณครับที่หารูปงามๆมาให้เบิ่ง :*-:*-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คุณฉุยเลย
    พระนครศรีอยุธยา
    มันบ่แม่นมือสมัครเล่นหัดถ่ายแล้วล่ะอ้าย ฝีมือใช้ได้อยู่คับ

สมาชิกที่ยังไม่ยืนยันอีเมล์
    บ้านละเอาะ ต.จีกแดก จ.สุรินทร์
    บล็อก
    1
    บ่ได้ไปเ้ลาะโดนแล้วเนาะสนามหลวง.....

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    ฝีการถ่ายภาพเข้าขั้นเทพแล้วตั๋วนี่

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    8
    งามหลายท่าน ขอบคุณภาพงามๆ เห็นแล่วแลนลงไปเปิดกล่องเก็บกล้องก่อน ฮิๆๆๆ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เป้น photo storage ได้แล่วหละตอนนี้น่ะฝีมือเริ่มเข่าขั่นเทพ 555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อ้ายทิดใจ
    บล็อก
    1
    งามหลายครับ ว่างๆ กะมาสอนน้องๆ แน่เด้อครับ