นกหนอนก...เจ้าหกเจ้าเหิร...

มีรูปภาพประกอบ นกหนอนก...เจ้าหกเจ้าเหิร...

ทดลองถ่ายรูปนกค่ะ ช่วงนี้ทางบ้านขะน้อยเข้าหน้าฮ้อนนกหลาย
    ดอกไม้กำลังงาม บานสะพรั่งหลังสะสมพลังงานมาช่วงหน้าหนาวหลายเดือน
    ถ่ายฮูปนกนี่ยากหลายค่ะเพราะนางแบบเธอไม่อยู่นิ่งๆ ฝีมือกะบ่มี กดชัตเตอร์ไปเกือบ20เทื่อได้มา 2 ฮูป ฮ่าๆๆ
    บางทีกะบินหายได้แค่ก้นนกให้เบิ่งเป็นขวัญตา อิอิ

นกสีฟ้าตัวนี้นกBluebird ค่ะ มีหลายแบบ ทางบ้านขะน้อยเป็นแบบนี้ค่ะ เอิ้นว่า Bluegray

นกCardinal ตัวนี้สีงาม ฮ้องม่วนหลายค่ะ เสียดายเบลอไปนิด

นกตัวนี้เห็นทั่วไปเอิ้นว่า American Robin ค่ะ คล้ายๆนกทางบ้านเฮา

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ร้อยหมื่นพันไมล์ไกลบ้าน; 28-05-2012 at 18:23.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    ป้าดๆๆๆเทือสิได่ภาพออกมาแบบนี่ กะถือว่าใซ้ควมพยายามอดทนสูง....:*- :*- นับถือๆ

สมาชิกที่ยังไม่ยืนยันอีเมล์
    บ้านละเอาะ ต.จีกแดก จ.สุรินทร์
    บล็อก
    1
    งามเนาะเอื้อยปุ้ย อยากมีกล้องถ่ายฮูปเด้ บาดเทื่อนิ อยากมีซื่อๆดอกคือสิโดนเติมซามสิมี

ดอกลูกพีช(Peach)

ขอบคุณอ้ายภูค่าว กับน้องสง่าเด้อจ้า

น้องสง่า บ่แมนเอื้อยปุ้ยเด้อจ้าบ่ทันเถ่าเจ้ากะลืมชื่อเอื้อยแล้วน้อ ฮ่าๆๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ร้อยหมื่นพันไมล์ไกลบ้าน; 22-05-2012 at 00:09.

ขะน้อยเองกะหองแต่แอบ(ฝึก)ถ่ายฮุปคือกัน พ้อหยังกะถ่ายตะพืดตะพือ ขะน้อยว่าถ่ายนกนี่ถ่ายยากคักแน พวกมันติงคิงอยู่บ่เซา นี่กะถือว่าดีคักแล้ว งามมมม... นกต่างประเทศ:l-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คมคาย ครบุรี
    สวยงามครับผม .............. :l-

คุณเมืองร้อยเกิน อย่าลืมเอาฮูปมาให้เบิ่งเด้อค่ะ ขะน้อยมักถ่ายฮูปคือกัน ได้มาใหม่ถ่ายตะพืดตะฟือ บ่ได้ถนอมกล้องเลย กล้องขะน้อยเก่าหลายค่ะ ซื้อมาตะปี2004 เก่าเก็บเป็นกล้องลายครามไปแล้ว ฮ่าๆๆ เดี๋ยวเล็งๆกล้องใหม่อยู่คือกันค่ะ

คุณคมคาย ครบุรี ขอบคุณหลายๆเด้อค่ะ อย่าลืมเอาภาพมาให้ชมอีกนำเด้อค่ะ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    ถ่ายเก่งแล้ว มาสอนน้องชายแหน่เด้อเอื้อย ชื้อ กล้องมาแล้วถ่ายยังบ่เป็นยุ 555555

บ่เก่งเลยจ้า อาศัยครูพักลักจำ ฮ่าๆๆ น้องซายก็อย่าลืมเอารูปมาลงให้เบิ่งเด้อ มาช่วยกันฝึกกันเรียนไปนำกันนี่แหละค่ะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    อเมริกันรีอบบิ้นกะนกเอี้ยงอเมริกานั่นแหล่วเบิ่งวาดเบิ่งซงเพิ่นรูปหล่อพ้อมแหมหละเน๊าะ