หัวข้อ: เรื่องของหอย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สุดสาคร

เรื่องของหอย

หอยทางภาคอีสานบ้านเฮาบางหอยใกล้สูญพันธ์แล้วเด้อครับ..
    1.หอยจูบ ต้ม แกง อ่อม ผัด
    2.หอยกาบ ผัด ลาบ
    3.หอยนา ตอนนี่กะบ่อมีแล้วครับแถวชัยภูมิ แต่ก่อนอ่อมแซบหลาย แกงกะแซบ
    4.หอยปัง หรือ หอยโข่ง ตอนนี่กะหายากแล้วครับ ลาบกะแซบ
    5.หอย เลีย อันนี่อยู่เทิงเขา เวลาไปหาหน่อไม่ เอามาจี่กิน หอมดี..จิ้มเกลือ
    6.หอยเชอรี่ ลาบ จี่ ผัด หาใด่งาย กะเพราะหอยอันนี่หละเฮ็ดให่ หอยนากับหอยปัง เริ่มหายาก..ต่อไปคงสิบ่อมีให่กินแล้ว..
    มีอีกหลายหอยตอนนี่คิดบ่อออก..อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คมคาย ครบุรี
    คั่นแม๊นมีภาพประกอบนำซิเป็นองค์ความฮู้อีกอย่างเลยเด้นิครับ
    แต่ก่าขอบคุณหลายๆครับ.....

สมาชิกที่ยังไม่ยืนยันอีเมล์
    บ้านละเอาะ ต.จีกแดก จ.สุรินทร์
    บล็อก
    1
    ความรู้เรื่องหอย หอยลายป่ากล้วย ทุบให้เป็ดกิน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แดนดาหาร
    ฮ่วย ๆมีหลายหอยปานนั้นติ้ พุข้าละฮู้จักยุตะหอยเดียว......หอยจูบหะน๊า 555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สุดสาคร
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ แดนดาหาร
    ฮ่วย ๆมีหลายหอยปานนั้นติ้ พุข้าละฮู้จักยุตะหอยเดียว......หอยจูบหะน๊า 555
    แมนยูดอกครับ หอยจูบ จูบ ยามเซ่า ยามเที่ยง ยามเลง ยามใด๋กะได้..5555 ยามใด๋กะแซบบ..(อย่าคิดลึกเด้อครับบบ..)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวชัยภูมิ
    มันกินต้นข้าว กะเลยเอาไปเฮ็ดกิน บ่ไห้มีหลาย หอยนา หอยปัง หอยเชอรี่ ก้อยกะได้เด้อ