หัวข้อ: ความหลังเก่าๆที่(ยัง)ฝังใจมาจนทุกวันนี้

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หนุ่มนานครพนม
    เอาใว้เปนที่ระลึกเด้ออ้าย อย่างน้อยกะสิได่ฮู้ว่าเขากะเคยฮักเฮาอยู่ สำนี้คับซึงแทนหลาย

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    8 ปี แห่งความหลัง.....ทั้งรัก ทั้งชัง มีหวาน และขมขื่น..

ฮอดตอนนี้ คือสิเป็นปกติละเนาะครับ จนว่าไปแต่งงานเป็นเขยตระการแล้ว
    สู้ๆเด้อชีวิต..อย่าไห่มีภาคสองเด้อ 555

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    แบบนี้เจ้าต้องร้องเพลง"ถามข่าวผู้สาวเก่า" ของวิเชียร ซําเหมา ท่อนกลาง ร้องว่า "หากแม่นเจ้าแต่งงานปานนี้คือสิมานท้องไหย่ ฝากแหน่เด้อฝากให้ใส่ชื่อลูกว่าบัก....อิอิ ///รักครั้งแรกของทุกคนยากจะลืมเลือน เก็บแหวนใว้เป็นความทรงจําที่ดีต่อกัน แต่ ปัจจุบันเจ้าก็สามารถโทรศัพท์ไปเล่นนําเขาได้ครับเพราะต่างคนต่างก็มีครอบครัวแล้ว ตัวไหนที่ข้องใจหรือไม่กล้าถามเขาตอนนี้ก็ถามได้แล้วละ อิอิ(แบบว่าเก็บตก) ข้อสําคัญขอแต่เจ้าอย่าไปลักนํ้ามันหมูเขาก็พอ ฮ่าๆๆๆ เอิ้กกก:l-:l-:l-
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28
    "แค่คุณลืมอดีตได้ก็เท่ากับว่าอนาคตได้เริ่มขึ้นแล้ว" คำคมจากซีรี่เกาหลี กะเพราะว่าติดซีรี่เกาหลีเบิ่งได้เบิดมื่อ เขาเถีงกันย้อนลิขสิทธิ์บอลยูโร ทางนี่บ่สนใจ
    ข้อความข้างบนยังไม่สำคัญซักเท่าไหร่

สำคัญที่ว่า พระพุทธเจ้าสอนให้เรามองโลกตามความเป็นจริง มองสิ่งที่เป็นปัจจุบัน อยุ่กับปัจจุบันขณะ ทำให้ดีที่สุด เพื่อว่าถ้าเราทำวันนี้ให้ดีที่สุด อนาคตก็เป็นผลจากที่เราทำวันนี้ ใช้อดีตเป็นแนวทางในการทำปัจจุบันค่ะ
    สำหรับ "แหวนแทนใจ" จะเก็บหรือจะคืนหรือจะทิ้ง อันนี้ก็แล้วแต่เจ้าของเรื่อง
    บ่ขอคอมเม้นท์จ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เปี๊ยกครับ
    เก็บเอาไว้ครับอย่างน้อยยังมีความรู้สึกดีๆ ต่อกันถือเสียว่าเราบ่แม่นเนื้อคู่กัน.......

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ teerapat
    อ่านแล้วกะเศร้านำเนาะ ของแบบนี้มันกลืนบ่เข้า มันคลายบ่ออกเนาะแนวใจมันคิดนำเพิ่น....
    บ่เป็นหยังเริ่มต้นซีวิตใหม่ อย่าให้มีภาค 2 แบบอ้ายคนตระการเพิ่นเว้ากะพอ...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สุดสยาม คนริมโขง
    แหวนเก็บไว้โดนกะบ่ดีเด้อคับ ขะเจ้าบ่คิดฮอดเฮาดอก

แต่ว่าแหวนนั้น มันสิล่อให้เฮา...

คิดนำเมียเพิ่น....

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เอ้ากะว่ากันไปบุปเพสิอาละวาดทางได่กะบ่ฮู้เนาะแต่ที่แน่
    บ้านเพหนิอยุ่ระยองเด้อไปเที่ยวกัน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เขย ตระการ
    ขอขอบคุณพี่น้องบ้านมหาทุกคนเด้อครับ ที่ให้คำชี้แนะครับ
    (ณัฐ ภูไท,ร้อยหมื่นพันไมล์ไกลบ้าน,pui.lab,ครูจุ่น,บ่าวกบินทร์,หนุ่มนานครพนม,คนตระการ,ตรี ศรีเมืองใหม่,สาวบ้านแต้,เปี๊ยกครับ,teerapat,สุดสยาม คนริมโขง,lungyai1123)

สรุปกะคือจะเก็บไว้กะดี จะทิ้งลงแม่นํ้าบางปะกงกะดี มันมีเหตุผลคนละอย่างเนาะครับ
    มันฮักพี่เสียดายน้อง อันดับแรก กะสิขอเก็บไว้(ในเกะรถ)คือเก่า แต่ถ้ามีโอกาสพ้อพบเขาอีก
    ผมกะสิคืนให้เขาทันทีน้อครับ (จะได้บ่คิดฮอดความหลังแบบชํ้าๆอีก)

update status, ทุกมื้อนี้กะไปเป็นเขยทางอุบล(ตระการพืชผล)แล้วล่ะครับ ชีวิตกะมีความสุขดีอยู่ แต่วาบ้างครั้ง บางเวลาเหยียวมาเห็นแหวนอยู่นิ้วมือผู้อื่น มันกะยังคิดอยู่น้อครับ จักสิเฮ็ดจังได๋ กะเลยกลายมาเป็น diary เรื่องนี้ละครับ

ฝากถึงอ้ายคนตระการและอ้าย ตรี ศรีเมืองใหม่เด้อครับ -->ภาค2และโจรขโมยนํ้ามันหมูบ่มีดอกครับ เพราะวาตอนนี้ตกถังข้าวสารทางตระการแล้วล่ะครับ (555)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    555+ตกถังข้าวสารทางตระการฯแล้วติ แถวบ้านดอนหมู อ้ายก็เลาะมาหลายเทื่อแล้ว ถ้าจังหวะได้ไปยามบ้านพร้อมกันคงสิได้ตําจอก รวมบ่าวเอ๋นํา เน๊าะ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc