หัวข้อ: อ้อยต้อยต่อนผญา (บั้นแนวว่า)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวหัวเขียง

อ้อยต้อยต่อนผญา (บั้นแนวว่า)

แนวว่า กาดำปี้ สิเทียมหงส์ มันผิดชาติ กันแหล่ว
    กากะต้องไปฮ่วมซ้อน กาพุ้นจั่งแม่นแนว

แนวว่า กล้วยตีบน้อย บ่ให้ปลูกฮ่วมสวน แนวกล้วยยวน บ่ให้ปลูกฮ่วมบ้าน
    แนวขี้คร้านลุงป้าเผิ่นบ่เอา

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    เพิ่นเว่าได่หลายแนวอิหลีเนาะค่ะผญานิ
    แล่วแต่เฮาสิคิดขึ้นเป็นบั้นๆเด่เนาะค่ะ (เดาเอาจากการสังเกตค่ะ)
    ปล. โควต้าขอบคุณขะน้อยคือสิเหมิดแม๋ะ
    มองต่าง..อย่างปลง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ลุนนี ศรีเกษ
    ศรีสะเกษ กรุงเทพ จอมเทียนชลบุรี
    บล็อก
    1
    ป้าแดงหว่า เอาลงมาให้มันเบิดเทื่อเดียว51บั้ง(ฮึมีท่อได๋)ให้อ่านคักๆโลดนา นำอ่านมื้อเล็กมื้อน่อยมันข้องๆคาๆนอจ้า ไผเห็นนำยกมือขึ้น.....จ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    วัยรุ่นหนิใจฮ้อนคักเนาะครับ..คุณป้าแดง..
    ฟ้าวๆจัดมาเด้อครับท่านผู้อ่านสิสูนก่อนเด้..555555

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ผมกะเคยอ่านหนังสือผญา ของอาจารย์สวิง บุญเจิม ซื้อไว่เล่ม1นานแล้ว
    มีหลายๆบั้นคือจั่งบ่าวหัวเขียงเอามาลงนี้ละครับ

ผมว่า บ่าวหัวเขียง เอารวมกัีนดีบ่อ แบบโพสต่อๆกันคือจั่งตอบกะทู้นี้ละ ไส่วงเล็บเอาว่า บั้นไดแน่เช่น(บั้นท้าย)555 สมมุติเด้อ...
    เพื่อสิได้ง่ายต่อคนติดตามอ่าน บ่อต้องยากตั้งกะทู้ใหม่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ...คาดว่าเล้าสิแต่งไปมื้อละเล็กละน้อย
    แต่งแล้วๆกะเลยเขียนลงๆเทือเดียวไปตามอารมณ์ศิลปิน(คิดเอาตามวาดจะของนิล่ะจ้า ฮ่าา)อ่ะน๋า
    ...เดวเฮาจั่งจัดการย้ายกระทู้ให้เล้ากะได่ตั้วน้องเอ๋ เล้ามือใหม่อาจยังบ่ถนัดการใช้เวบ
    (สังเกตุจากการเบิ่งเล้าบ่เล่นลูกเล่นหยังเลยอ่ะน๋า...หรือว่าได๋น้อง)

กะแล้วแต่ดอกหว๋า..จั่งได๋กะได่ เห็นใจคนแต่งให้ฟังกะพ่อง..
    ..ถ่าให้กำลังใจกับอ่านอย่างเดียวกะม่วนกุ้ปดอกขะน้อย.. :b-b
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย sompoi; 13-09-2012 at 06:13.
    มองต่าง..อย่างปลง