ถ่ายรูปม้วนเทป หมอลำหมู่เก่าๆหายาก (มาให้เบิ่งครับ)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ พ่อใหญ่คำแสง
    เฮือนบ้าง เถียงนาบ้าง

ฟังเพลงที่เล่นด้วยแฟลท ถ่ายรูปม้วนเทป หมอลำหมู่เก่าๆหายาก (มาให้เบิ่งครับ)

บ่อมีแนวถ่ายครับ เลยหยิบกล้องมาถ่ายม้วนเทปเก่าๆ
    ที่พี่ชายจาก จังหวัดเพชรบูรณ์ส่งมาให้ แปลงเสียงลง CD
    แต่ละชุด แต่ละคณะกะเป็นสุดยอด หมอลำหมู่ชื่อดัง
    ในเขตภาคอิสาน แต่ละคณะกะระดับรุ่นบรมครู
    มีลีลาการร้องการลำระดับขั้นสูง จนที่ทุกมื้อนี่ คือซิหาฟังบ่อได้แล้ว
    ผมซิจัดการบันทึกเป็นไฟล์ Mp3.มาสู่พี่น้องฟังเด้อครับ
    ไวๆนี่หล่ะครับ เพื่อเป็นการอนุรักษ์ศิลปะอิสานบ้านเฮา ให้คงอยู่สืบไป

ถ่ายรูปม้วนเทป หมอลำหมู่เก่าๆหายาก (มาให้เบิ่งครับ)

บ่าวข้าวจี่ เลากะงานหลายคักครับช่วงนี่
    อยากอาศัยเลา ห้องอัดเสียงเลาระบบเสียงดี
    ค่อนข้างซิมาตรฐานจักหน่อยกะดาย

กระแสตอบรับดีมาก ผมเลยเอาตัวอย่างมาให้โหลดไปฟังดูก่อนครับ

ลำเพลินจาก 4 นางเอกสาวดาวรุ่ง ( นำโดย...นางเอก อังคนางค์ คุณไชย - นางเอก น้องใหม่ สะใบแพร )
    ตัดออกมาบางตอนจาก ลำเรื่อง นางนกกระยางขาว - โดย คณะอุบลพัฒนา
    ขอบขอบคุณ ม้วนเทปเก่าเก็บที่สมบูรณ์ที่สุด จากลุงเล็ก เมืองเพชรค้าไม้ (แยกทางขึ้นเขาค้อ จ.เพชรบูรณ์)

คลิกโหลด
    http://upload.one2car.com/download.a...QWJ52QOFRRNPDF

เนื้อหาอาจมีลิขสิทธิ์ ที่มา : http://www.4shared.com/embed/7epvaXHY/preview.swf

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พ่อใหญ่คำแสง; 26-09-2012 at 08:55.

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    555เกิดบ่ทันครับอาจารย์ปู่แต่ว่าผมจะรอฟังครับผม

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ พ่อใหญ่คำแสง
    เฮือนบ้าง เถียงนาบ้าง
    เขาลำบ่อมีหยัีงดอก ลำใส่แคนโตเดียว
    แต่ฟังม่วนขนาด หมอลำรุ่นเก่าๆ เผิ่นเสียงดีเน๊าะ
    บทโศก...กะโศกว่าซั้น จนคนเบิ่งจกเงินให้หน้าเวทีพุ้นแหล๋ว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    โอ่..ขอบคุณครับพ่อใหญ่แสง..
    ที่เอามาให้เบิ่งแบบหนังแห้งบ่มีเสียง..ผมยังจำติดหูจนฮอดทุกมื้อนี่ครับ คณะรังสิมันต์
    เสียงอาจารย์ทองคำ เพ็งดี คนอำเภอเขื่องใน บ้านผมเองครับ และคุณแม่ฉวีวรรณ ดำเนิน
    บ้านหนองไหล ตำบลจิกดู่ อำเภอหัวตะพาน แต่ก่อนเป็นจังหวัดอุบล ตอนนี้เป็นจังหวัดอำนาจเจริญ(เรื่องศรีธนมโนห์ราดังมากๆ)
    ส่วนหมอลำคณะ ผ.รุ่งศิลป์กะเคยฟังและจำได้เป็นแผ่นครั่งแผ่นใหญ่ ลำเรื่องขุนช้างขุนแผนสมัยนั้นพ่อใหญ่ผันเป็นหัวหน้าคณะ
    กลอนลำขุนแผน ยังจำได้อยู่หลายกลอน ยุคหลังมา
    กะมี รุ่งฟ้า กุลาชัย มาทำใหม่ในแบบขุนแผนแสนสะท้าน เปลี่ยนรูปแบบดนตรี
    ....จั่งได๋กะฟ้าวเอามาลงให้ฟังแหน่เด้อครับขอบคุณล่วงหน้า....
    อย่าสิให่ผู้เถ่าถ่าดนเด้อ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย pcalibration; 28-09-2012 at 14:55.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีหยังสิปานนั้น
    มานั่งถ่าคืนกันคับ ปูสาดพร้อมซั่มแม๊ะ ธุจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ขอบคุณที่ได้มีโอกาสเห็นกล่องเทปสมัยพุ่นเน๊าะบ่ยังให้เห้นแล้วทุกมื่อหนิ

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7
    จัดไปครับ...ใหญ่คำแสง

ยังหาม้วนเทปบ่พ้ออยู่...จักไผลักไปเฮ็ดริบบิ้น แล้วบุ....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนคลองห้า
    สอกหามาโดนแล้วครับพ่อใหญ่คำแสง ผมสนับสนุนการอนุรักษณ์ศิลปะวัฒนธรรมเก่าแก่ที่เฮาควรเก็บไว้ให้ลูกหลานครับผม คันเฮ็ดแล้วอย่าลืมคนคลองห้าเด้อครับจัก 1 ชุดใหญ่ๆๆๆๆๆ ครับผม

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    ขอบคุณหลาย ๆ ค่ะ เกิดบ่ทันเลยค่ะ ดังสุด ๆ ที่เคยฟังตอนเด็กน้อย เรื่อง "ลีลาวดี" จำชื่อคณะที่ลำบ่ได้แล้วค่ะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทอง
    โอ้ว.......สุดยอดเลยครับ เดียวจิรอรับครับผม ขอบคุณล่วงหน้าครับ